Šta je novo?

ASUS Zenfone 2 - prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a

ma ok je to, nema tu problema nikakvih
ali bitno je napomenuti ovo sto sam rekao u proslom postu

i nigde nisam rekao da je rezultat los, vec je pohvalan s obzirom koliko ima drugih telefona na trzistu

ali da se ne lazemo, u tekstu pise da je najbrzi telefon kada je punjenje u prvih 30 minuta u pitanju, a generalno prvo mesto je odneo zbog dobrih rezultata na pocetku
s6 se napunio prvi, a kada su miliamperi po minutu u pitanju, tu je pobedio droid turbo

na ovom testu je veci broj telefona pobedio u necemu, ali je nekako najbolja opcija da se asus proglasi za pobednika, jer je ipak to telefon od $300, dok su ovo ostalo skuplji telefoni, sto ujedno predstavlja dobru reklamu

svako ko je bar nekoliko puta u zivotu vrsio eksperiment( toga sam se bar naradio u laboratoriji), zna da se rezultati ne uzimaju bas na ovaj nacin i pobednici ne proglasavaju bas tako

doduse, rezultat je svakako za pohvalu, pogotovo sto se telefon od $300 takmicio sa mnogo skupljim uredjajima
 
Poslednja izmena:
Bolesno koliko brzo napuni bateriju sa kvik chargerom, posebno ako ga iskljucis...Meni baterija traje pregura ceo dan laganooooo,nexus 5 se gasio vec u 7,laku noc deco
 
ja koristim cyanogenmod i skidao mi je 20 posto baterije, za svakih 1h30min koriscenja, sto je 7.5h sot
a uz normalnu upotrebu traje mi i dva dana, kad ne telefoniram i malo vise
 
Pozdrav svima. Razmisljam o kupovini ovog telefona (najjaca verzija), pa bih molio za par komentara o telefonu nakon nekoliko firmware update-a. Da li je vecina problema otklonjena i kakvo je trenutno korisnicko iskustvo? Trenutno koristim Nexus 5 i ne koristim neke prezahtevne aplikacije osim Mortal Kombat X igre. Da li telefon vredi za one pare koje traze u Gigatronu ili Winwinu?
 
Ja sam ga uzeo verziju sa 64GB i zadovoljan sam. Ja nikakve probleme nisam imao za sada, telefon je za mene extra, jedino mu baterija nije jača strana, kamera onako nista posebno pravi solidne fotke ostalo mi je vrh.
 
Dobar je telefon, uzeo sam ga pre dva meseca, recimo... onda mi ga je uzela ćerka i neće da ga vrati :)
Fotografije su sasvim okej, jako je brz i fluidan, nema ni trenutka čekanja, sve je trenutno.
Ogroman kapacitet za podatke ...
Vrlo solidna izrada, dakle, preporuka ...
 
iskreno, izrada i kamera mu nisu jaca strana

izrada je klasicna asus budget to midrange izrada

jedino sto ovaj telefon ima za pohvalu je dobar ekran i dobar hardver unutra, ali to je meni najbitnije, zato sam ga i uzeo
 
Ja sam pre zenfona imao Nokiu Lumiu 1520 pa mi posle nje kamera na zenfonu izgleda ocajno,ali vrsi funkciju. Sto se hardvera tice tu sam prezadovoljan.
 
losa je kamera, to je cinjenica

reklamira se navodno 13mpix, low light vrke trke, u sustini nije nista bolja nego kamera na proslom telefonu koji sam imao koja je bila bez svega toga i imala 8mpix
 
Ma uzimaj, kamera mu nista nije gora od nexus petice, telefon brz, brdo ali brdo tema,fontova i icon packova...Mene je npr nexus smorio jer je uvek sve isto.Imas poklopce zadnje da porucujes u vise boja, moj savet ti je crni poklopac za 550ml jer fenomanalan za drzanje
 
Poslednja izmena:
Ma uzimaj, kamera mu nista nije gora od nexus petice, telefon brz, brdo ali brdo tema,fontova i icon packova...Mene je npr nexus smorio jer je uvek sve isto.Imas poklopce zadnje da porucujes u vise boja, moj savet ti je crni poklopac za 550ml jer fenomanalan za drzanje

jel uz 550ml ide isti crni poklopac kao uz 551ml?

ja sam svoj uzeo sa nekim belim sto skripi, pa sam ga zamenio za neki mat crni, pomalo gumiran sa aliexpresa
 
Mislim da ne. Ide onaj crni glosy cini mi se. Inace ja sam porucio crveni preko alija i jeste klizav ali je bas efektan...
 
Pa naravno da S6 brže napuni do kraja, kad ima mnogo manju bateriju. Ako pogledaš kraj testa, videćeš sekciju "Battery Capacity vs. Charge Time (Milliamps per Minute)" i na kraju piše "Winner: Asus Zenfone 2".
postavio sam pitanje u temi za smart satove ali ocito niste videli pa cu morati ovde :)

Da li se ocekuje da ovaj novi asus zenwatch 2 dodje na nase trziste ?

Hvala

Edit:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=314385

Evo je tema pa moze i tamo odgovor.
 
Poslednja izmena:
kada ce opet biti dostupan view flip cover deluxe, posto vidim da ga nema vise po radnjama
 
sada ga opet vidim na sajtovima, ali po 1000 din skupljoj ceni

pre neki dan sam ga video za 3000 din u gigatronu i ako je skupo, resio da ga kupim i potrosim gigatron bodove da snizim malo cenu, jer je stvarno fenomenalan cover

odem u radnju, kad ono nema, skrenem paznju na to da ima na sajtu, kad ono nema vise na sajtu

posle dodjem kuci, proverim po sajtovima drugih prodavnica i vidim da i tamo nema

zato sam vas i pitao

ali evo vidim da je danas ponovo azurirano i da se prodaje za 1000 dinara vise nego pre par dana, tako da ipak ne zelim da ga kupim


inace, ne morate prema meni gajiti neke rezerve ili odbojnost(sto primecujem u postovima) samo zato sto sam par puta skrenuo paznju da zenfone 2 uz cenu u srbiji apsolutno gubi smisao

nije da ste ga vi licno proizveli pa da ta cinjenica koju pominjem moze da ima neku emotivnu tezinu


ja nisam rekao da necega nema u prodaji tek tako
ja sam kupac koji je hteo da potrosi novac na neki proizvod koji igrom slucaja nije bio u stanju da kupi zbog toga sto proizvod nije bio dostupan

u takvim situacijama, distributer, to jest trgovac, kupca obicno pita gde je imao takvo iskustvo, kada i pod kojim okolnostima ako je bas 100% siguran da je proizvod dostupan
ako ipak nije 100% siguran, obicno proveri pa obavesti kupca, ali ne na nacin koji ste to vi uradili

kupac nema potrebu da laze da nije mogao da kupi nesto sto je zeleo, jer je recimo zrtva obmane sajtova prodavnice
nebrojeni broj puta mi se desilo da dodjem u prodavnicu, kazem dajte mi to i to, a te stvari zapravo nema ni u prodavnici ni u magacinu, cak i ako stoji na sajtu

da li kupac zasluzuje da ga obmanjuju laznim informacijama, a posle optuzuju da laze?
da li je to poslovanje koje uliva poverenje potencijalnim kupcima?

a onda se prema meni gaji odbojnost samo zato sto stvari iz svakodnevnog zivota iznesem ovde na forumu :/


edit: naravno, artikla ipak nema u prodavnicama u kojima sam pitao i juce, a i sajtovi su azurirani ponovo, tako da ih nema ni na sajtu
 
Poslednja izmena:
pa možda se ovde radi o prostoj nestašici tih covera na tržištu, što je inače redovna pojava za asus periferije i dodatke, a ne o nekoj zaveri?
 
pa radi se

ali ovde mene ubedjuju da govorim neistinu i da ima u radnjama u srbiji
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ti si pitao danas, i oni ga ponovo dobili za prodaju ali po visoj ceni.
 
pa ne, odem juce u radnju i nema ni u jednoj, a na sajtu je pisalo da ima

onda pitam ovde kad ce doci, a odgovore mi da nije istina da ih nema i da ima po radnjama

onda se opet pojavi na sajtu po 1000 din vecoj ceni, da bi vec posle pola sata nestalo sa sajta i naravno da nije ni stizalo u prodavnice, proverio sam

umesto da me pitaju u kojoj sam radnji proverio, kog dana, da kazu da je mozda nestalo zaliha, oni ovde pricaju da govorim neistine i da covera ima svuda, cak i ako ga nema

to sto mozda postoji jedan ili dva covera u celoj srbiji, ne znaci da ga ima po radnjama

na pitanje "kada ce opet biti dostupan view flip cover deluxe, posto vidim da ga nema vise po radnjama?"
"Nije tačno da ga nema. View flip cover Deluxe je dostupan u radnjama u Srbiji." nije adekvatan odgovor, pogotovo sto ga nema u radnjama, a svakako i sa stanovista odnosa trgovac-kupac
 
Poslednja izmena:
Ja ni u nagonu ludila ne bih dao 3600 din za cover koliko kosta kod nas. Porucio sam sa Aliexpressa Nillkin Sparkle flip cover za Zenfone 2. i Vec je na carini racunam u toku nedelje da ce stici.
http://www.aliexpress.com/item/Free...nfone-2-ZE551ML-4G-32G-Smart/32330002614.html
I porucio sa jos jednu
Nillkin Super Frosted
http://www.aliexpress.com/item/Nill...e-2-ZE551ML-ZE550ML-5-5-High/32349837843.html
Nillkin je za mene vrhunski caver koristim samo njega na svim telefonima isto tako kupujem i ukucanima. Dati 30e u Srbiji za pisljivu futrolu za mobilni je za mene cisto bacanje para.
 
ma view flip cover deluxe je stvarno fenomenalan cover
odaje tako premium osecaj, dok je njegova kopija na aliexpressu jako losa
ja imam kopiju onog zaobljenog covera koju sam kupio na aliju i odlicna je
ali ono, nije poenta price u ceni, jeste skupa, ali cela prica je zbog neceg drugog
 
Nillkin je firma koja radi samo covere za sve vrste telefona i nisu nicije kopije, a pogotovo nisu lose jer su jedne od najboljih covera. Na svim telefonima kupujem iskljucivo nillkin, na Lenovu P780 sam imao orginal Lenovo flip cover i nillkin sparkle i orginal nije mogao ni sa prosmrdi nilkinu sto se tice kvaliteta zato sam ga i prodao na kupujem prodajem i ostavio Nillkin. Takodje za Lumiu 730 i Lumiu 1520 isto imam nillkin cover i prezadovoljan sam. Ne sumnjam da je i za zenfone ista takva no kad stigne opalicu koju fotku i video pa cu podeliti sa vama. Inace mrzim flip covere ali nije na odmet malo menjati zato sam i uzeo dva razlicita covera.
 
Sto se tice originalnih covera, svi su skupi, ne samo za asus vec i za sve ostale marke. Cene u Fr su skoro pa iste kao i kod nas za asus covere. Ja sam narucivao te nilkin sa alija za meizu mx4 i posle par dana nosenja cover se nekako otegao pa se telefon pomerao levo-desno.
 
Kako cvrsta plastika moze da se otegne to jos nisam cuo. Nillkin ne pravi silikonske zastite. Ako se tebi otegala nillkin zastita ti je verovatno nisi ni imao.
Sto se tice cene kod nas to nikako nije tacno sto pises jer su ovde mnogo velike marze prodavaca 100% i vise. Imas link iznad koji sam postavio koliko kosta orginalni Asus ZenPower kod nas i u inostranstvu vise od duplo potpuno ista stvar. Drugo i sam telefon je mnogo skuplji kod nas ja sam moj sa 64GB kupio u win winu na nekoj akciji kada se tek pojavio za 51000 din sada je 58000 din. da ga narucis preko neta kosta 330$ to ti je oko 36000 din. Isto tako je i sa coverima telefon je relativno nov tako da flip cover nema ni kod nas da se kupi bar ne u gigatronu i win winu, nema ni na aliju ali za jedno mesec dana bice bice je na aliju za 12-15$. Komsiji sam za G3 prosle godine uzeo na aliju orginal LG flip cover za 13$ koji kod nas kosta isto kao i za zenfone.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno