Šta je novo?

ASUS Zenfone 2 - prvi mobilni telefon na svetu sa 4 GB RAM-a

Dali je neko kupio zenfone sa 4GB i procesorom od 2.3GHZ? Pored recenzija i testova koji su do sada objavljeni bilo bi lepo da neko od nas "običnih" korisnika da svoje mišljenje. Nije da neverujem profesionalcima koji testiraju uređaje, ipak je utisak nekog ko je korisnik značajan jer mi kupci vrlo često koristimo svega 10% (proizvoljno dat procenat) mogućnosti telefona. Ali te opcije koje koristimo nama su najbitnije, i ako one rade kako treba, sve ostalo je manje bitno ������.


Telefon je super imam ga ja, baterija mu je najslabija karika.
Mada možda sam i navikao na Z3 Compact gde je baterija stvarno fenomenalna ...
 
Mislio je SoT (screen on time).
Meni je i S2 drzao preko 8 dana kada ga jedva koristim...
 
jesi li probao ultra power saving mode?

meni na ze550ml sot bude oko 5h u normalnom modu
u ultra power saver sam izvukao preko 7h
 
Poslednja izmena:
Momci sa XDA foruma su uspeli da pokrenu puni Windows 7 na Zenfonu 2. Da li je neko od vas koji imate ovaj telefon probao da uradi to isto? Kazu da i dalje normalno radi kao telefon dok je pokrenut Windows. S obzirom da ima x86 procesor i 4 GB RAMA, performanse bi trebale da budu vrlo dobre. Ako ovo ispeglaju bice sjajno. Evo ga link Windows 7 na Zenfone 2 - XDA.
 
Poslednja izmena:
pazi, video sam tutorijal, ali nisam nasao ovaj koji si ti okacio koji mi deluje dosta detaljan
proucicu materiju, pa mozda sutra ili prekosutra pokusam

jedino me brine sd kartica, imam samo od 32 giga
 
Poslednja izmena:
Pitanje , ZF 2 4 GIGA bio je root-ovan , pa sam uspeo da ga unroot . Sa prvog firmware-a sam updejtovao na 2.19.40.22 ,tj poslednji firmware. Zanima me da li sam sa tim postupkom resio sve ostale bagove koji su bili ispod ovog updatea? Ako nisam , da li mogu da odradim to sada ? NOV SAM U OVOME. :) Hvala na razumevanju ! :D
 
na kakve bagove mislis?
procitaj changelog od updatea koji si instalirao i to sto pise tu, to si dobio

inace kada hoces da updatujes, ides na super su, pa full unroot, restartujes telefon pa instaliras update
onda za root opet root procedura iz pocetka (ona sa privremenim cwm)
onda ides u recovery mod i obrises cache
nadam se da si tako uradio
 
Momci sa XDA foruma su uspeli da pokrenu puni Windows 7 na Zenfonu 2. Da li je neko od vas koji imate ovaj telefon probao da uradi to isto? Kazu da i dalje normalno radi kao telefon dok je pokrenut Windows. S obzirom da ima x86 procesor i 4 GB RAMA, performanse bi trebale da budu vrlo dobre. Ako ovo ispeglaju bice sjajno. Evo ga link Windows 7 na Zenfone 2 - XDA.

OMG!!! Full windows na mobilnom ?

:) :)

Onda ovaj thread mora da se prebaci u Windows grupu :) Šalu na stranu, ovo je ludo.
 
na kakve bagove mislis?
procitaj changelog od updatea koji si instalirao i to sto pise tu, to si dobio

inace kada hoces da updatujes, ides na super su, pa full unroot, restartujes telefon pa instaliras update
onda za root opet root procedura iz pocetka (ona sa privremenim cwm)
onda ides u recovery mod i obrises cache
nadam se da si tako uradio

Verzija WW_2.19.40.22(Koju sam inst.)
1. Add kill switch (Anti-theft) function for US regulation (US country code)
2. Improve modem capability in India
3. Fixed the issue that cannot phone with Tailand True Provider SIM1.

Da li mogu sada da instaliram npr. WW_2.19.40.20 to je firmware jedan ispod na tom firmwareu imam 41 ispravku...? Ili sam i te ispravke sredio sa ovim gore navedenim?

Sry , sto umaram. )

P.S Da,da tako sam unroot odradio ,nisam ponovo root odradio , hocu da vidim prvo da resim ovo sa firmwareom pa cu onda da odradim root.
 
cim si ti mogao da instaliras novi firmware to je to
imas sve sto su doneli i ovi pre njega
 
Ovde u Rusiji najjaci model ZenPhone 2 kosta oko 340e... Interesuje me da li ASUS ima internacionalnu garanciju i da li bi model iz Rusije radio kod nas normalno?
 
Poslednja izmena:
radio bi kod nas bez problema
sto se tice garancije, cak i da je ima, diskutabilno je da li ces moci da je ostvaris

ja na samsung telefon nisam mogao da ostvarim internacionalnu garanciju u ovlascenom servisu, jer navodno rusija nije u evropi -.-
 
Telefon kida pogotovo crni 550ml jer ima fenomalnu masku nazad, nije sliperi ni malo...Bolesno kako radi,samo mi gubi mrezu ponekad
 
radio bi kod nas bez problema
sto se tice garancije, cak i da je ima, diskutabilno je da li ces moci da je ostvaris

ja na samsung telefon nisam mogao da ostvarim internacionalnu garanciju u ovlascenom servisu, jer navodno rusija nije u evropi -.-
pa izlizase se prsti coveku pisuci da je telefon izmedju ostalog skuplji jer ima vazecu internacionalnu garanciju. ako ih izdaju, logicno je i da ih priznaju. mada smo se mi odavno pozdravili sa logikom, pa me ne cudi i ako nije tako... neka potvrdi. a ovaj neka pita tog rusa da li telefon ima internacionalnu garanciju, od ovog naseg je dovoljno da kaze da li se internacionalna priznaje kod nas. nasi nisu ni duzni, niti mogu da znaju da li neki tamo rus daje internacionalnu garanciju.

Telefon kida pogotovo crni 550ml jer ima fenomalnu masku nazad, nije sliperi ni malo...Bolesno kako radi,samo mi gubi mrezu ponekad
haha, telefon kida, samo ponekad uopste ne radi :d
 
Poslednja izmena:
Hahahha nije bas tako,stvarno kida ali izgubi mrezu na odredjenim lokacijama po nbgd na minut dva...
 
to ti gubi 3g signal. desava se svima. stavi na edge za push mail i poruke, a 3g kad ti treba yt i net. em duze drzi bateriju em ne gubis signal.
 
Kako to? Ja ne budem dostupan po min dva, skroz nestane mreza.Samo mi stigne sms od prop.poziva.U zadnjih nedelju dana nemam taj problem.
 
Koja ti je mreza? bilo nekih problema sa Telenorom, tako se meni desavalo, ali samo jedan dan, par sati. Malo dodje mreza, malo nestane,...
 
Eto mozda je do telenora onda. sad se vise ne desava?
 
Lepo sam napisao da su u Telenoru nesto radili na mrezi prosle nedelje, tacnije 3. jula kod mene u mom selu na severu Vojvodine. I za to vreme cesto se gubila mreza, cak sam bio jedn vreme nakacen na Madjarski Telenor. No u roku od 2-3 sata je prestalo i sad sve radi normalno, ja imam xiaomi mi4 tel.
 
Ne, vise se ne desava.Ako krene opet znaci da imaju neki bag...Inace jel zna neko gde mogu da nadjem crnu zadnju masku kao sto je na 550ml, posto kupujem 551.Bio sam do Gigatrona i ono je klizavo sacuvaj boze mada sija ona crvena ozbiljno...Zaljubljen sam u Zenfone, mislio sam da to nikad necu reci posle nexus 5-ice al tako je :)
 
Kakav je generalni utisak o radu telefona i koliko traje baterija? Interesuje me ovi podaci vezano za top model.
 
Vrh Dno