Šta je novo?

Asus Z77 Zvanicna tema!

Tacno, pisano je o tome vise puta na forumu, sam broj faza ne mora da znaci i u high end klasi najcesce i ne znaci bolji kvalitet i jacinu naponske. Za sve ploce iz ROG serije pa tako i pomenutu Gene V se zna da imaju dupliran broj tranzistora po fazi u odnosu na non-ROG modele.
A mozda najbolji primer kako puki kvantitet faza ne znaci i bolje OC mogucnosti i ponasanje ploce pri OC-u jeste upravo De Luxe, ja licno sam imao vrlo lose iskustvo sa P67 verzijom DeLuxe Asus ploce, dosad nisam imao plocu sa vecim vdrop-om i setanjem napona od te, po specifikaciji, nabudzene ploce i pripadajuce naponske, pisao sam o tome ovde na forumu, plocu sam vozio u kombinaciji sa 2600k i toliko me je iznervirala da je otisla na dobos posle nepuna 2 meseca. Cak se i Sabertooth koji ima duplo manji broj faza od Deluxe-a, pokazao solidno bolje pri overkloku, koga zanima problematika, moze lako izguglati.
 
Poslednja izmena:
Odlazi danas moj 2500k, tako da ce na Sabertooth ici 3570k :) Pa cemo da vidimo :d
 
Hahahha ma ja ne mogu da vam objasnim razliku izmedju Z77 i P67... Nebo i zemlja :p (mada sam trenutno malo euforican)
 
Pardon 13, ne 18 strana!
Šta mi bi da napišem naopako... :p
 
Ima li gde da se kupi antenica za wifi-go posto sam moju zagubio :mad:
 
Hahahha ma ja ne mogu da vam objasnim razliku izmedju Z77 i P67... Nebo i zemlja :p (mada sam trenutno malo euforican)

Evo ovako da citiram sam sebe i sada malo manje euforican iznesem svoje zapazanje, mada sam to "lepo" izneo u ovoj temi "ubijeni 3570k"...

U odnosu na P67/Z68 su sredili one random BSOD-e, komp se pali kad mu ja kazem, i gasi kad mu ja kazem. Sa P67/Z68 je to bilo kao kockanje kada je procesor klokovan, pali se iz tri puta, BSOD pri loading windows, i sve to na procesoru koji komotno vrti bar 6 sati linxa na tom istom kloku. Kao sto rekoh toga na Z77 nema.

E sad, bios, to je totalno druga prica. Zaglupljuje se, blokira, ne slusa ono sto mu se kaze, pise jedno radi drugo. Cak i posle flash-a biosa sa sve clear cmos, desava se da mnozilac zakuca pa se posle clear cmos-a napon vrati na auto, a ako je mnozilac bio zakucao na 48, ploca sama dodeli napon od recimo 1.5v sto, slozicemo se, nikako nije dobro. Npr pri jednom flash-ovanju fali jedna opcija, pri drugom, druga opcija... I tako mnogo drugih tripova ima, koji su svi iskljucivo vezani za bios. Sve ostalo deluje mnogo bolje i stabilnije u odnosu na P67/Z68.

Eto toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Ima li i jedan razlog da ne kupim Asus P8Z68-V Pro/Gen3 već neku Z77 u istom cenovnom rangu? Meni laiku se čini sve isto, PCI-E 3.0 i na z68 i na z77 sa ivy cpu-om, ista priča i sa memorijom...
 
Z77 podržava TRIM u RAID-u. Mada model Asus P8Z68-V Pro/Gen3 nema cenovno konkurenciju kod Z77, uzimaj slobodno.
 
Ja sam jednom u životu stavio dva harda na svom kućnom kompu u RAID. Niti mi to treba, niti će mi trebati u naredne dve godine koliko ću verovatno imati ploču koju sad kupim.
 
Tacno, pisano je o tome vise puta na forumu, sam broj faza ne mora da znaci i u high end klasi najcesce i ne znaci bolji kvalitet i jacinu naponske. Za sve ploce iz ROG serije pa tako i pomenutu Gene V se zna da imaju dupliran broj tranzistora po fazi u odnosu na non-ROG modele.
A mozda najbolji primer kako puki kvantitet faza ne znaci i bolje OC mogucnosti i ponasanje ploce pri OC-u jeste upravo De Luxe, ja licno sam imao vrlo lose iskustvo sa P67 verzijom DeLuxe Asus ploce, dosad nisam imao plocu sa vecim vdrop-om i setanjem napona od te, po specifikaciji, nabudzene ploce i pripadajuce naponske, pisao sam o tome ovde na forumu, plocu sam vozio u kombinaciji sa 2600k i toliko me je iznervirala da je otisla na dobos posle nepuna 2 meseca. Cak se i Sabertooth koji ima duplo manji broj faza od Deluxe-a, pokazao solidno bolje pri overkloku, koga zanima problematika, moze lako izguglati.

Totalno i odgovorno mogu da tvrdim da pad napona ovako opisan ne moze da se desi jer se družih sa svim ASUS pločama od P67 do sad :) naravno ako su preduzeti pravi koraci tj. uključenjem LLC-a i isključenjem C sektotora sa EIST-om pada napona ne da ne sme da bude, nego i kad ga ima to se moze svrstati u greške očitavanja softvera. Ako je sve defaultu, onda će pad napona bidi prisutan zbog toga što je DIP uključen, kao što rekoh po defaultu, i pad napona se desava zarad ustede energije.
 
Čisto da javim, ako neko ima isti problem kao ja koje je rešenje.

Naime na mom MGV, sam imao često error na Q-led 94, tj. neće da upali pri cold boot-u i mora reset, a onda u Win sve radi normalno sa i bez OC-a.
Sve što je trebalo jeste staviti novi Intel-ov VGA rom (za iGPU) u BIOS, makar ovaj bio ugašen i ne koristio se. Obzirom da i tada mora prvo da ga BIOS pri podizanju ugasi, a nije dotle uspešno ni stizao.

Ovo možda važi i za druge ploče drugih proizvođača ako je neko imao sličan problem!
 
Samo da se malo pohvalim. Danas sam umesto moje stare P5K koja zasluzeno ide u penziju usrafio Asus P8Z77 V Pro Thunderbolt. Utisak je,ploca je hladna kao frizider. Odlicna ploca doduse ne za male pare ali .....
 
Samo da se malo pohvalim. Danas sam umesto moje stare P5K koja zasluzeno ide u penziju usrafio Asus P8Z77 V Pro Thunderbolt. Utisak je,ploca je hladna kao frizider. Odlicna ploca doduse ne za male pare ali .....

Čestitam,nek te dugo služi,smemo znati ostatak konfe?:)
 
Imam problem sa Asus P8Z77-V PRO. Naime ne radi mi HDMI port. Naravno sve je normalno radlio do pre nekolio dana. Zanima me dali je neko vec imao takav problem i kako ga je resio?
 
Drajveri su instalirani, mada ja mislim da mora da daje sliku i bez drajvera, posto je integrisana grafika a ja samo nju i koristim.
 
Čestitam,nek te dugo služi,smemo znati ostatak konfe?:)
Slabo je za sada I3 2100,6gb ddr3 na 1600 i 460gtx. Nema se sad para za bolji CPU ali .... neki K ce leci vec. Da dodam BIOS kod ove polce zna da bude malo smoran sa sporoscu. Nekada zna da stoji na postu pa mora reset da se uradi.
 
Poslednja izmena:
Posle dosta problema Gigabyte GA-P67-DS3-B3 prešao bih na Asus P8Z77-V LX2 koja se uklapa u cenu do koje bih išao. Ploča bi išla na konfiguraciju iz potpisa, nisam gamer, najviše gledam HD filmove i ne zanima me overclock. Zamolio bih za savet da li da uzimam ovu ploču ili neku drugu u tom rangu?

Hvala unapred! :)
 
Imam problem sa p8z77-v to jest nemam zvuka sa ploce.
U device menageru samo ima amd high definition audio device.
Da li se neko susreo sa ovim ?
 
Imam problem sa p8z77-v to jest nemam zvuka sa ploce.
U device menageru samo ima amd high definition audio device.
Da li se neko susreo sa ovim ?

Desni klik na mali zvucnik pored sata dole desno - Playback devices - ubodes zvucnike/sluske u zelenu rupicu na ploci - izaberes Speakers - Set Default i to je to. Ako ni tad nece onda je nesto opasnije.
 
To sam prvo probao. ali uopste nema zvucne kao da ne postolji :(
 
Sve odradio stavio novi ssd. Podigao sistem i opet nista :(
 
Kad bi imao neciju zvucnu da probas pa ako radi onda prosto je crko taj deo na maticnoj za zvuk...
 
Možete mi predložiti mPCIe WiFi karticu za maximus V gene?
 
Da ozivimo malo Z77 temu.. :D

Naime, na Maximus V Gene uradjen update na novi bios posle koga ploca ne daje znake zivota..vracen stari-isto..ponovo novi,opet nista.
A sad,vise sam puta citao ovde o ekipi koja programira cip 'direktno'..al'sada ne mogu naci gde.
Pa ako neko zna kome bih se obratio.bio bih zahvalan...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno