Šta je novo?

Asus x550cc WIFI problem

ljubapo

Čuven
Učlanjen(a)
03.10.2002
Poruke
128
Poena
619
Nov laptop,legalan Win 8.1, uradjen update drivera i OSa a wifi konekcija svako malo prekine i posle par minuta ponovo vrati.Kako se ovo cesto desava u toku koriscenja iritira i nervira.Nije flesovan BIOS pa ako neko zna sigurno resenje neka kaze ili da vracam prodavcu.Hvala unapred.
 
Nov laptop,legalan Win 8.1, uradjen update drivera i OSa a wifi konekcija svako malo prekine i posle par minuta ponovo vrati.Kako se ovo cesto desava u toku koriscenja iritira i nervira.Nije flesovan BIOS pa ako neko zna sigurno resenje neka kaze ili da vracam prodavcu.Hvala unapred.

Meni to vise smrdi da je problem sa win8 drajverima nego tehnicke prirode, burazer je imao slican problem, sa wifi i bt, pa smo ubacili win7 i nije bilo problema vise...
 
Meni to vise smrdi da je problem sa win8 drajverima nego tehnicke prirode, burazer je imao slican problem, sa wifi i bt, pa smo ubacili win7 i nije bilo problema vise...

Ima li neko resenje za WIN8.1 jer mi je mnogo bolji od 7 a posebno sto je LEGALAN.
 
Laptop je vracen I problem je resen.Svaka cast Comtrejdu na postovanju kupaca.
 
Kako je problem rešen? Misliš zamenio si ga za neki drugi li su ti popravili taj? Pošto ja imam Asus x550vb (skoro isti kao taj tvoj) i imam isti problem kao ti, puca wireless svakih 5-10 minuta. Pomagaj.
 
Poslednja izmena:
Da li imaš problema sa drajverom WLAN_Ralink_Win81_64_VER50370.zip ili koristiš onaj što sam Windows instalira posle instalacije Windowsa?
 
I sa jednim i sa drugim, i sa svakim mogućim koji sam našao online. Nisam pametan.
 
Podigni preko rufusa na usb ubuntu-14.04.1-desktop-amd64.iso http://releases.ubuntu.com/14.04/ubuntu-14.04.1-desktop-amd64.iso

Ovako: Capture.PNG
Mali cd sa strane ti je browse iso , kada podignes i booutujes imaces opciju "Try Ubuntu without installing" udji tu i bootovace ti Ubuntu sa usb-a , Mozila Forefox vec ima instaliran , surfuj malo , recimo pola sata sat i vidi da li ce da puca wireless ,ako ne puca onda je ipak do drajvera...
 
Slao mail na support, odgovorili da je to uobičajen problem za ovaj model laptopa, te da odnesem i reklamiram, zameniće mrežnu karticu.
 
Neka ubace Atheros , manje ces imati sa njom problema nego sa Ralink...
 
Pozdrav!
Nedavno sam kupio laptop asus x551ma sx051d. Imam problem sa Wi-Fi-jem. Ne mogu da nadjem odgovarajuce drivere za Wi-Fi. Inace koristim Windows 8.1 x64. Kad odem u Settings ne stoji mi ono sto pokazuje jacinu signala, pa nema ni Wi-Fi stanica. Jako slabo se razumem oko tih drajvera, tako da bi mi svaka pomoc bila dobrodosla. :)
 
Pozdrav!
Nedavno sam kupio laptop asus x551ma sx051d. Imam problem sa Wi-Fi-jem. Ne mogu da nadjem odgovarajuce drivere za Wi-Fi. Inace koristim Windows 8.1 x64. Kad odem u Settings ne stoji mi ono sto pokazuje jacinu signala, pa nema ni Wi-Fi stanica. Jako slabo se razumem oko tih drajvera, tako da bi mi svaka pomoc bila dobrodosla. :)
i kada odem u Device Manager -> Other devices -> kod Network Controller mi stoji zuti znak upozorenja. Molim vas pomozite. :)
 
Iz device managera adejtuj drajver, zakači se kabelom na ruter (ako su ti instalirani lan drajveri naravno) i neka windows nađe automatski odgovarajući drajver za wifi.
Drugo rešenje je uz pomoć Driverpack Solution, besplatnog programa za automatsko pronalaženje drivera.
Treće je da na osnovu modela wifi čipa tvom laptopu nadješ odgovarajuće drajvere, bilo na sajtu proizvođaca laptopa ili drugde.
 
Darkodar, hvala na linkovima i poolmaker hvala na savetima, ali problem jos uvek nije resen. Kad otvorim CD sa driverima koji sam dobio uz laptop, i odem Software -> WLAN -> tu ima tri drajvera: Atheros, Broadcom, Realtek. Atheros se normalno instalira, Realtek izbaci neku gresku (verovatno zbog toga sto je predvidjen za w8, a ne w8.1), a Broadcom nece da pokrene instalaciju. Darkodar, skinuo sam sve drajvere koje si stavio. Od tih tvojih drajvera normalno sam uspeo da instaliram Atheros i Realtek, dok Broadcom ne moze da pokrene instalaciju. Samo mi izbaci ono za administratora, i ja kliknem Yes, i krene da ucita instalaciju, i odjednom ne stane sa ekrana. Dao si mi i Ralink drajver koji isto normalno radi, i njega sam instalirao. Ne znam bas u cemu je problem. Kad istekam LAN kabal pomocu kojeg koristim internet, nikako ne mogu da nadjem za Wi-Fi ono sto mi pokazuje jacinu signala i dostupne Wi-Fi stanice. Mislim da je problem u tom Broadcom drajveru, posto na CD-u stoje 3 drajvera za WLAN, pa mislim da treba sva tri da instaliram da bi radilo.
Poolmaker pokusao sam preko device managera da update drajver, ali ne moze da ga nadje, Driverpack Solution nisam jos probao, ali cu probati. Ne znam bas sta je Wi-Fi cip, pise nesto Wi-Fi 802.11ac, da li se o tome radi?
 
Ispod laptopa na nalepnici ti pišu model i podmodel tvog laptopa.
Postavi njih i ostale podatke sa nalepnice ovde ako ti driverpack ne pronadje odgovarajuće drajvere (a 90% sigurno hoće).
Naravno pre driverpacka deinstaliraj sve do sada instalirane wifi drajvere i restartuj računar.

Edit:
Takodje na primer i u aidi možeš videti čiji je wifi čip od ta tri proizvodjača kod tebe u laptopu (isto proveravaj nakon čišćenja trenutnih drajvera).
Ideš na system- summary ili u network, u oba odeljka se nalazi informacija.
 
Poslednja izmena:
Skini Driver Identifier: http://www.driveridentifier.com/download.php idi na scan for updates , i skini drajver za Network Controller , prethodno se registruj na njihov sajt da bi mogao da skidas!

Takodje daj nam Hardware ids drajvera(prvi) desni klik na njega i copy , pa na google ako hoces da pretrazujes drajvere po njemu , evo primera:

71491i73A4D64794124956.jpg
 
Uspeo sam. Paste sam na Google to sto si mi Darkodar okacio, i vec na prvom forumu sam nasao resenje. Hvala vam mnogo momci! :)
 
Vrh Dno