Šta je novo?

Asus vw221 i Toshiba Satellite L650

Dacha!

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2006
Poruke
121
Poena
319
Nakacio sam Asus VW221 na svoj laptop Toshiba Satellite L650 i vidim na sajtu prozivodjaca (http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VW221D/) da je rezolucija monitora 1680x1050px.

Koristim Win 7 i u podesavanjima imam izbor za rezoluciju od 1600x1200px ili manje. Nakon odabira pomenute rezolucije sve mi je nekako mutno na toj rezoluciji. Slike i slova nisu kristalno jasna kako bi trebalo...

Ima li neko predlog kako ovo da resim?
 

Probao sa drajverom, nema noviji, takodje probao i sa twikom koji si ostavio nista ne vredi :(

Takodje sam zaboravio da napomenem da mi se desava treperenje neko na monitoru, to mi se isto desava i kada drugi monitor nakacim na ovaj laptom.... Da li je nesto do drajvera ili sta moze biti problem,?!
 
Podigni neku live distribuciju linuxa tipa Minta i provberi kakvo je stanje. AKo se desi d ai na linuxu imaš ti problema onda je hardverski kvar, ako pak nema problema onda je do operativnog sistema odnosno drajvera
 
Imam ubuntu na istom racunaru i imam isti problem... Na Ubuntu imam jos manje opcija da odaberem rezoluciju i to 1024x768 i 800x600.

Kada prikacim drugi monitor-Samsung koji ima full HD rezoluciju od 1920px sve bude OK...

Pada li ti nesto na pamet?
 
Probaj drugi kabal(vga,dvi-ne znam koji koristis)..ako je kinez zna da zeza....tako sam ja ludeo kada sam pokusao da povezem tv sa kompom,iako je tv full HD nudio mi max rezoluciju 1600x1200...posle zamene kabla sve radi k'o podmazano... :)
 
Probaj drugi kabal(vga,dvi-ne znam koji koristis)..ako je kinez zna da zeza....tako sam ja ludeo kada sam pokusao da povezem tv sa kompom,iako je tv full HD nudio mi max rezoluciju 1600x1200...posle zamene kabla sve radi k'o podmazano... :)

Sve sam se nadao da nece biti tako banalan problem ali izgleda da hoce... Sutra probavam sa drugim kablom pa javim sta sam uradio :)
 
Uzeo drugi kabel skoro pa ista situacija. Jedino mi se treperenje smanjilo koje je izgleda bilo prouzrokovano nesto duzim VGA kablom.

Sto se tice rezolucije, uz pomoc tweaka sa ovog linka http://www.sevenforums.com/tutorials/7947-force-dvi-hdmi-resolutions-refresh-rates.html uspeo sam da simuliram fabricki preporucenu rezoluciju ali ne prikazuje se kako treba. Stavio sam pribliznu rezoluciju od 1600x1200 ali jos uvek su mi sva slova mutna i slika je spoljskana pomalo sa gornje i donje strane.

Ne znam vise sta uraditi, sigurno se ovo nekome desavalo ali ja ne mogu naci resenje :/
 
Koje su ti duzine ti kablovi koje si probao?Probaj ako imas mogucnost sa onim najkracim,sto se dobija uz monitor...
 
Nazad
Vrh Dno