Šta je novo?

Asus vw192s nestala nativna rezolucija

Taj je (vw192s), pise lepo na njemu.
Ma gde cu da reinstaliram windows, ne pada mi napamet.
Edit:

Uz ovu rezoluciju mi i izgleda nekako, inace je katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Skidao sam drajvere za graficku, mislio sam da je mozda do toga problem.
Pise za monitor da je GR276HL. Cini mi se da je ranije nesto drugo pisalo ali ne znam tacno sta(nije pisalo asus vw192s).
Ne vidim na ovom linku gde su drajveri.
Vidis sta ti pise za monitor, to su drajveri za Notebooks ACER,kako je to doslo kod tebe...
 
Brisi drajvere za graficku,skini driver sweeper,instaliraj pa restart.
Udi u win u safe mod (F8) sa sweeperom pobrisi ostatke.
CCleanerom pobrisi registry,restart,instaliraj zadnje drajvere za graficku.
 
Vidis sta ti pise za monitor, to su drajveri za Notebooks ACER,kako je to doslo kod tebe...
To mi je pisalo ranije, pa sam u device manager-u deinstalirao i nakon toga pise ovo kao na slici.
 
Evo skidam nVidia drajvere za moju graficku i onda cu da ocistim sve u safe modu pa da instaliram.
 
Jedino ako si kacio neki Acer monitor ili acer tablet pa da ti se
instaliraju ti drajveri.
 
Nista zivo nisam kacio niti apdejtovao. Komp (monitor) radio normalno, bio iskljucen, sutra kada sam ga ukljucio javio se problem sa rezolucijom.


Edit: Obrisao drajvere u safe modu, osistio komp,restartovao, windows instalirao drajvere, ponovo restart...i sve je isto, opet nema 1440x900.
Sada mi ovako pise, isto kao i malopre:
 
Poslednja izmena:
Probaj ovo rešenje:
1. NVIDIA Control Panel > Display > Manage custom timings.
2. Click both "Treat as HDTV" and "Allow modes not exposed by the display"
3. Click [Create...]
4. Under Custom display mode values:
Horizontal desktop pixels: 1440
Vertical desktop lines: 900
GDI Refresh rate: 60
Bits per pixel: 32
(don't have "Interlaced" checked)
5. Click [Advanced >>]
6. Under "Back-end parameters":
Timing standard: DMT
Desired refresh rate: 60
(the rest of the fields are greyed out)
7. Under "Front-end parameters"
Scaling type: Display (none)
8. Click [Test]
9. Click [OK]
 
Druže do sada si potrošio 3 puta više vremena (i živaca pretpostavljam) nego što bi da si uradio reinstal sistema.

Instaliraj svež sistem, instaliraj sve drajvere, programe koje koristiš i namesti sve kako si navikao.

I potom napravi sliku sistema, ugradjena opcija za to u sedmici radi perfektno.

A onda ćeš imati svež sistem i bekap istoga koji u slučaju bilo kakvih problema vraćaš za petnaest minuta nazad i opet imaš svež sistem u kome sve funkcioniše kako treba.

Jeste malo smor ako nemaš dovoljno iskustva ali uštedeće ti mnogo vremena i živaca u budućnosti.
 
@Antonio Nemam ja to tako u opcjama.
@poolmaker Niti imam vremena, niti mi se cima, ne oko sistema vec posle oko svih onih programa. Vec par godina mi radi sistem bez ikakvih problema i stvarno vodim racuna o njemu.Sad da instaliram hiljadu kojekakvih programa i posle da podesavam sve to stvarno ne mogu.
 
Ok dakle sistem ti je star par godina i radio kako treba čitavo vreme. Sam od sebe izgubio rezoluciju u ocijama? Koliko ti je star monitor? Nisi ništa instalirao novo neposredno pre nego što se problem pojavio.
 
Monitor je star 5-6 godina sigurno. Sve je radilo lepo, nista cak nije ni instalirano niti je radjen windows update taj prethodni dan pre gasenja.Znaci sve je radilo super, iskljucen komp i sutra kada sam ga ukljucio javio se problem sa rezolucijom.
Da dodam da sam sad napravio u nVidia control panel-u rezoluciju 1440x900 i manje vise sve izgleda ok sto se velicina tice, ali ostrina slova katastrofa.Ocoravih.
 
Ma to sam odmah i probao ali jedva da se primetilo poboljsanje ako ga je uopste i bilo.
 
Sa toliko starim monitorom postoji mogućnost da su mu se na napajanju naduli kondenzatori pa je krenuo da brljavi.
 
Pojma nemam sta se ovo desava. Kako god okrenem, ocoravih. :)
 
Mozes li da pozajmis graficku pa da i to probas?
 
Danas ne mogu, mozda sutra vece. Ne znam sta bi moglo grafickoj da bude ako prikazuje sliku, kapiram da nesto ne valja ne bi bilo slike. Ili se ja mozda varam.
 
Nesto oko refresh rate ne ocitava kako treba,tako da ti i ne nudi pravu rezoluciju.
 
Ocigledno nesto nije u redu ali ko zna sta. A da bih resio problem, moram prvo da vidim sta je problem.
 
Hvala ali nisam toliko iskusan u ovome da bih probao to.
Probacu da nakacim sutra drugu graficku i onda da vidim sta ce biti. Ocigledno nije do monitora cim radi na drugom kompu.
 
Probao sam i ovo ali mi opet ne nudi 1440x900 medju tim rezolucijama.
 
A kad stavis custom rezoluciju probaj da drzis ono Splendid dugme par sekundi da se monitor automatski podesi. Na 193D moze tako, nisam siguran da li i za 192s moze, ali probaj.
 
Odradi on to ali je slika i dalje mutna (sto se tice custom 1440x900).
 
Nazad
Vrh Dno