Šta je novo?

ASUS VivoTab Smart (Win 8 tablet) i problem sa OTG kablom. HELP!

Srky

Čuven
Učlanjen(a)
30.11.2003
Poruke
1,210
Poena
650
Za sada neresiv problem, pa ajde da potrazim soluciju ovde, ako neko zna. Problem je sledece vrste:

1. Imam ASUS VivoTab Smart i par micro portova (micro HDMI, micro SD i micro USB)
2. Pogledao sam na netu sta sve mogu da kacim na micro portove i ispostavilo se da na youtube snimcima SVE MOZE I SVE RADI
3. To sve je: micro HDMI na HDMI na TV-u - radi, micro SD kartice - rade, micro USB kabl za napajanje - radi

4. E sad... ukacim USB OTG kabl (USB On-The-Go jedna strana micro USB, a sa druge zenski USB prikljucak) i nista... pitam Google vise puta, ljudi kazu po forumima i na youtube da im radi ?!?

5. Gde gresim i kako da "nateram" kabl da radi? (moja prepostavka je da ne radi jel mu fali struje tj. nema dovoljan napon?!)
6. I josh jedno pitanje jer treba da skinem neki spec drajver, pa da ga tako nateram da proradi ili treba nesto prckati u BIOS-u u koji trenutno ni ne znam da udjem jer je ovo tablet koji se butuje odmah u Win 8?

Ako neko zna resenje -> Help!
 
To zavisi od više stvari..
Evo moje iskustvo sa HTC One S fonom , možda ti bude od koristi.

Kod njega na ICS-u bez dodatnog napajanja, ne funkcioniše OTG recimo. Na Jellybeanu radi uredno i nije potreban dodatni softver za mountovanje flešića. Na nekim uredjajima je potrebno instalirati StickMount ili neku drugu aplikaciju pa proveri da li je to slučaj kod tebe.

I za kraj, kabel koji sam koristio sa Nexusom 7 i sa još 3 različita uredjaja sa HTC-om ni da mrdne :)
Prilično je izbirljiv, morao sam isprobati još dva kabela da mu pronadjem onaj po njegovoj volji :D
Edit :
Win8 je u pitanju, sada tek primetih.
Probaj sa drugim kabelima..
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi automatski da proradi bez nekih novih programa, drajvera, i slicno. Kako si probao ? Nije to bas PC pa da se kaci na zivo. Jesi li probao da prikljucis iskljucen , power off, da prikljucis kabl , stavis u njega flesh memoriju, pa onda power on. Pogledaj i da li si kabl gurnuo do kraja,nekad se i takva sitnica previdi. Ako nista ne pomaze, vec su ljudi predlozili , probaj drugi kabl.
 
Trebalo bi automatski da proradi bez nekih novih programa, drajvera, i slicno. Kako si probao ? Nije to bas PC pa da se kaci na zivo. Jesi li probao da prikljucis iskljucen , power off, da prikljucis kabl , stavis u njega flesh memoriju, pa onda power on. Pogledaj i da li si kabl gurnuo do kraja,nekad se i takva sitnica previdi. Ako nista ne pomaze, vec su ljudi predlozili , probaj drugi kabl.

Evo ovako, probao i sa drugim kablovima, probao i sa adapterima, probao i kad je tablet iskljucen da kacim kabl, pa palio tablet sa prikacenim kablom i ni u jednoj situaciji ne vidi usb prikljucak. Sta sad da radim? Neka ideja?
 
Evo ovako, probao i sa drugim kablovima, probao i sa adapterima, probao i kad je tablet iskljucen da kacim kabl, pa palio tablet sa prikacenim kablom i ni u jednoj situaciji ne vidi usb prikljucak. Sta sad da radim? Neka ideja?

Dobro veče
uradi turn off tableta. Konektuj adapter, koji sam ti predložio, na taj adapter konektuj usb hard disk uključi tablet i udji u bios. Pogledaj da li bios prepoznaje hard disk
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Dobro veče
uradi turn off tableta. Konektuj adapter, koji sam ti predložio, na taj adapter konektuj usb hard disk uključi tablet i udji u bios. Pogledaj da li bios prepoznaje hard disk
Pozdrav

kako da udjem u bios na tabletu?
 
Dobro veče ili jutro,
pročitaj manual ili potraži na internetu
Pozdrav

Usao u BIOS ali zbog toga shto adapter ne radi ne mogu da priklucim USB tastaturu, stoga sam onemogucen da se prosetam menijima. Touch naravno u BIOS-u ne funkcionise. Sta sad da radim?
 
Taj tablet 100 % podrzava OTG. To sto kod tebe ne radi ne znaci da je tvoja greska ili da ne znas neku tajnu, nema tu nikakve tajne. Ako nikako ne uspevas, najbolje da se obratis servisu ako imas garanciju.
 
Taj tablet 100 % podrzava OTG. To sto kod tebe ne radi ne znaci da je tvoja greska ili da ne znas neku tajnu, nema tu nikakve tajne. Ako nikako ne uspevas, najbolje da se obratis servisu ako imas garanciju.

Nemam garanciju...
Inace otkrio sam shta je.. u pitanju je nedovoljan napon, jer kad na OTG povezem USB kabl koji opet konektujem na kompjuter on pocinje da se puni.
E sad kako da pojacam napon? jer u BIOS-u ne postoji ta opcija ili ja ne znam da je nadjem?! Mozda je cak i iskljucena na ovom tabletu?!?
 
Nazad
Vrh Dno