Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

Imas pravo...Gledao sam malo na anandtech-u i ima razlike,osetne,izmedju pomenutih procesora...Sto se ekrana tice,nije mi bas toliko zbog rezolucije,koliko mi je zbog jacine osvetljenosti,ili kako se vec to kaze...Ovaj asusov ,po onome sto sam do sada video,nije bas jako vidljiv kada se vani koristi,a meni je to jako bitno.228 nits,a hp je 400.Ali bez daljne dileme :) Odlucio sam za asus,pa odoh do usca da ga uzmem.Nadam se da ce biti od 64 gb :)
 
Imas pravo...Gledao sam malo na anandtech-u i ima razlike,osetne,izmedju pomenutih procesora...Sto se ekrana tice,nije mi bas toliko zbog rezolucije,koliko mi je zbog jacine osvetljenosti,ili kako se vec to kaze...Ovaj asusov ,po onome sto sam do sada video,nije bas jako vidljiv kada se vani koristi,a meni je to jako bitno.228 nits,a hp je 400.Ali bez daljne dileme :) Odlucio sam za asus,pa odoh do usca da ga uzmem.Nadam se da ce biti od 64 gb :)

Nećeš pogrešiti, ne brini...i obavezno 64GB...
 
U gigatronu cveta posao izgleda,dok im nije bas tako bitno da naruce jedan od 64...Zvao telefonom,bio tamo,ali svaki radnik svoju neku pricu prica...Probacu u ct danas.
 
U gigatronu cveta posao izgleda,dok im nije bas tako bitno da naruce jedan od 64...Zvao telefonom,bio tamo,ali svaki radnik svoju neku pricu prica...Probacu u ct danas.

Ja sam bez problema uzeo kod njih u Immo centru.
Da prijavim još jedan bug, kamera kada se uključi direktno iz lock screena, sa slide up, zabaguje i ne može da se isključi bez hard reseta. Već mi se treći puta dešava...
Takođe, i pored asus live update-a, i dalje ima problem sa stand-by modom. Videćemo da li će sledeći to rešiti. Nisam nestrpljiv, znam da su ovo dečije bolesti, ipak smo među prvim tržištima koja su dobila ovaj tablet...
 
Izašao BIOS 220! Naravno, changelog-a nema... Videćemo večeras da li rešava standby problem.
 
Dobijam ga u subotu,posle puno muke oko narucivanja.Citao sam da update biosa pomaze,nadam se da ce Vasa da javi.Kazu po stranim forumima da treba ugasiti asus reader mode,kao i gestures za trackpad i da je mnogo lepse koristiti tablet tada.
 
Može link ili da ukratko objasniš ovo za gesture mode. Što bi ga gasili?
 
- realize that Asus put some stupid power saving feature to turn off the touchpad after 10 seconds or so. When you wana use it, just tap on it and use it. Small 6/10 second thing, but it makes it much more bearable.

2- On the Desktop, double click "Asus Smart Gesture" on the bottom right where the Dock is (where you see your Battery indicator). Go to "Edge Gesture" and TURN THAT SHAITE OFF!!! Whoever thought that was a good idea in the first place should be fired! This thing already has the ability to do gestures with the touch screen. What's the point in adding all these unusable gestures to such a small touchpad? Leave it alone! The only gesture it needs is 2 finger scrolling. The rest is pointless.

3- After that, go to Mouse Settings on the Control Panel and crank up both touch sensitivity and scrolling speed. Ovo sam na amazonu procitao od jednog korisnika.Poboljsava rad trackpada.
 
Samo da javim da je kolega sa posla uradio update biosa na 220.Kaze da vise nema problema sa tim da tablet nekad nece da se "probudi" iz sleep moda i da je puno manja potrosnja baterije i sleep modu sada,nego pre apdejta.Na 216 je bio pre.
 
Može link ili da ukratko objasniš ovo za gesture mode. Što bi ga gasili?

Asus je ubacio na touchpad gestove kao na ekranu: povučeš s desne ivice - charms bar, povučeš s leve - alt+tab, povučeš odozgo - gasi app, itd...
To ima smisla na ekranu ali na ionako malom touchpadu je neupotrebljivo jer non stop okidaš neželjene gestove. I ja sam to odmah ugasio.

Bios nisam stigao sinoć da updateujem a jutros mi je baterija suviše prazna da bih počinjao. Kasnije...
 
Ja sam odmah pogasio dosta toga iz Task Scheduler-a (reader mode i još par stvari) nažalost kao i ostali i Asus ima dosta crapware-a preinstalirano :)
 
Flešovao sam novi BIOS ver 220.
Nema više brljotina vezanih za shutdown, restart, skidanje sa punjača...
Čak mi se pojavio u Live Update, mada flash odatle nije uspeo nego sam morao da skinem fajl sa sajta i pokrenem WinFlash ručno.
 
Nisam video da igde piše, na blef uzeo da probam i obradovao se:
Micro USB na tabletu radi i kao USB host (uz OTG kablić, naravno).
Leeepo... :)
 
Preko tvog linka kad udjem vidim tablet,ali kada idem na njihovu stranicu,pa da ga potrazim,onda tableta nema u ponudi. P.s psle 5 prebacivanja veza,nasao sam sluzbenika koji kaze da je to samo za nove korisnike,a vi ste napisali da je i za stare...Me i je upravo istekao ugo or za net,tako da bi mi ovo super doslo.
 
Poslednja izmena:
Na žalost, osoblje u telekomu i nije baš najstručnije. Tako su i nama prvo rekli, pa su posle 6 dana poslali tablet. Objasnili smo da je ugovor istekao i da su nas oni zvali da potpišemo novi. Ako je potrebno, raskinuli bi stari i sklopili novi. A kada su videli da smo korisnik adsl-a od njihovog početka i da imamo tri broja pod ugovorom... nismo ni morali da spominjemo da postoje i drugi provajderi
 
Poslednja izmena:
Tako je i meni istekao i zvali me,bas sam sutra mislio otici produziti ugovor.Ako potpisujem novi ugovor na dve godine,ne vidim zasto se razlikujem od novog korisnika..ali ajde,oticu do poslovnice neke da pogledam.
 
I, nisu neke cene, poprilično izađe, posebno što je 32GB model, ali ako kome vrši posao zbog neta, onda super...
 
I, nisu neke cene, poprilično izađe, posebno što je 32GB model, ali ako kome vrši posao zbog neta, onda super...

To je najblaze receno. Provajderi su odavno postali nanejpovoljnija opcija za kupovinu mobilnog/tableta/laptopa. Cene su im vise nego bezobrazno bahate, a pre 6-7 godina nije bilo bas tako :(

Inace, da se pohvalim, pazario sam i ja ovog malisu...jos uvek bez mocnijeg utiska, jer ga pripremam (oblikujem) po sopstvenom nahodjenju...
 
Poslovnice nemaju ništa sa ovim, zovi ih, samo tako se prodaju ovi paketi.
 
Net 10 sam imao do sada,a posto svejedno planiram da produzim ugovor,razmislicu da uzmem tablet,jer je cena uz ovaj paket 19800..To je 20000 jeftinije nego da ga kupim u gigatronu..Mislim da je vise nego odlicna usteda,pogotovi sto vec imam 64 gb karticu,a tablet mi treba za net samo i da istrazim malo vise win 8 na touch oad uredjajima.Lap top za posao imam,a za igre desk,tako da,ako uspem,uzecu ovaj preko telekoma...GavSa,zvao sam ih pre 10 dana za produzenje ugovora i nista..u poslovnici telekoma uvek sve brze ide..iz iskustva govorim..
 
I, nisu neke cene, poprilično izađe, posebno što je 32GB model, ali ako kome vrši posao zbog neta, onda super...

Nije mi jasna tvoja matematika? Šta izađe poprilično?
U slobodnoj prodaji 32GB model košta 40000 dinara i slažem se da je za 4000 dinara više bolja kupovina model sa 64GB.

Ako neko koristi internet ADSL preko Telekoma plaća izabrani paket i cene koje su navedene su standardne. Postoji akcija po kojoj je moguće uzeti veći paket po ceni nižeg npr. izaberemo Net10 a plaćamo Net5 i pri toj opciji štedimo razliku u ceni paketa što je za posmatrani primer 350 dinara puta 24 meseca koliko traje ugovorna obaveza = 8400 dinara. Asus T100 plaćamo preko 20000 manje nego što je njegova cena u maloprodaji (plus je na tri rate) što znači da u opciji biranja Asus T100 štedimo na tabletu 11793 dinara i imamo istu uslugu. Drugim rečima uz istu uslugu koju smo do sada koristili ostvarujemo pravo da kupimo Asus T100 za 29,5% nižu cenu od one u slobodnoj prodaju. 29,5% je malo?!?

Ovo je po meni odlična ponuda za one kojima 32GB nije malo.

Pozdrav
 
Moja greška, nisam pažljivo gledao, sve vreme sam mislio da su u pitanju mobilni paketi za net...
 
Nije mi jasna tvoja matematika? Šta izađe poprilično?
U slobodnoj prodaji 32GB model košta 40000 dinara i slažem se da je za 4000 dinara više bolja kupovina model sa 64GB.

Ako neko koristi internet ADSL preko Telekoma plaća izabrani paket i cene koje su navedene su standardne. Postoji akcija po kojoj je moguće uzeti veći paket po ceni nižeg npr. izaberemo Net10 a plaćamo Net5 i pri toj opciji štedimo razliku u ceni paketa što je za posmatrani primer 350 dinara puta 24 meseca koliko traje ugovorna obaveza = 8400 dinara. Asus T100 plaćamo preko 20000 manje nego što je njegova cena u maloprodaji (plus je na tri rate) što znači da u opciji biranja Asus T100 štedimo na tabletu 11793 dinara i imamo istu uslugu. Drugim rečima uz istu uslugu koju smo do sada koristili ostvarujemo pravo da kupimo Asus T100 za 29,5% nižu cenu od one u slobodnoj prodaju. 29,5% je malo?!?

Ovo je po meni odlična ponuda za one kojima 32GB nije malo.

Pozdrav

Imajuci u vidu da se ugovorno obavezujes, imajuci u vidu potencijal troskova (odnosno zarade za operatera), imajuci u vidu kakve su cene i uslovi (za ovakav vid prodaje) u Evropi i svetu (ili hajde da gledamo samo zemlje u okruzenju) - navedeni procenti su mali.

Napravi matematiku kolika je marza na MP cenu, odnosno kolika je osnovna cena kod dobavljaca, pa kolika je zarada prodajom usluge koju daje operater - cena treba (i mora) da bude niza.

No dobro, ovo je samo moje misljenje....
 
Imajuci u vidu da se ugovorno obavezujes, imajuci u vidu potencijal troskova (odnosno zarade za operatera), imajuci u vidu kakve su cene i uslovi (za ovakav vid prodaje) u Evropi i svetu (ili hajde da gledamo samo zemlje u okruzenju) - navedeni procenti su mali.

Napravi matematiku kolika je marza na MP cenu, odnosno kolika je osnovna cena kod dobavljaca, pa kolika je zarada prodajom usluge koju daje operater - cena treba (i mora) da bude niza.

No dobro, ovo je samo moje misljenje....

Prvo, oduvek su mi poređenja sa Evropom (čiji prvano deo još uvek nismo) ili okruženjem (opet je samo geografska pripadnost izvesna) po pitanju cena usluga bila bezvezna, jer ako odaberemo mesto stanovanja onda biramo i kvalitet usluga. Ako postoji operater koji nudi povoljno konzumiranje interneta u Švedskoj u nekim gradovima verovatno da postoji deo Švedske gde nije moguće ostvariti takvu uslugu kvalitativno i cenovno.

Drugo, svi operateri (globalno) stimulišu korisnike koji se ugovorno obavezuju. Ako zanemarimo akciju Telekoma "koristi veći a plati manji paket" Asus T100 dobijaš uz Net10 za cenu nižu za 20193 dinara od maloprodajne. Telekom uz Net10 sa mesečnom cenom usluge od 1899 dinara za period ugovora od 24 meseca zaradi 45576 dinara i ako nam da uređaj po ceni nižoj za 20193 dinara "čista" zarada je 25383 dinara. Iznos "čiste" zarade deljenjem na 24 mesečne rate dobijamo da nas Net10 paket mesečno košta 1057.625 dinara ili ti 9.2 eura. Mnogo?!?

Pozdrav
 
Prvo, oduvek su mi poređenja sa Evropom (čiji prvano deo još uvek nismo) ili okruženjem (opet je samo geografska pripadnost izvesna) po pitanju cena usluga bila bezvezna, jer ako odaberemo mesto stanovanja onda biramo i kvalitet usluga. Ako postoji operater koji nudi povoljno konzumiranje interneta u Švedskoj u nekim gradovima verovatno da postoji deo Švedske gde nije moguće ostvariti takvu uslugu kvalitativno i cenovno.

Drugo, svi operateri (globalno) stimulišu korisnike koji se ugovorno obavezuju. Ako zanemarimo akciju Telekoma "koristi veći a plati manji paket" Asus T100 dobijaš uz Net10 za cenu nižu za 20193 dinara od maloprodajne. Telekom uz Net10 sa mesečnom cenom usluge od 1899 dinara za period ugovora od 24 meseca zaradi 45576 dinara i ako nam da uređaj po ceni nižoj za 20193 dinara "čista" zarada je 25383 dinara. Iznos "čiste" zarade deljenjem na 24 mesečne rate dobijamo da nas Net10 paket mesečno košta 1057.625 dinara ili ti 9.2 eura. Mnogo?!?

Pozdrav

Samo što mi ne biramo stvarno naše mesto stanovanja, bar većini nas to nije moguće. Gde si rođen, tu si. Zato treba da utičemo koliko možemo da i ovde kod nas bude normalno, kao u okruženju.
 
Imaj isto u vidu da internet svejedno moras platiti,osim ako nisi pronasao nekog provajdera koji dzabe nudi.Ja Adsl placam 1890 vec dve godine,a i ako uzmem ugovor na jos dve i dalje cu da ga placam toliko,osim sto cu moci uzeti tablet za 20000.Mislim da je ok akcija,jer ih i nema puno,a i barem nije neki prestigio tablet,nego solidna zverka.
 
Samo što mi ne biramo stvarno naše mesto stanovanja, bar većini nas to nije moguće. Gde si rođen, tu si. Zato treba da utičemo koliko možemo da i ovde kod nas bude normalno, kao u okruženju.

Apsolutno netačno. Moguće je živeti na bilo kojoj tački zemaljske kugle samo je pitanje da li smo spremni da se odreknemo lagodnosti sadašnjeg života. Strah od nepoznatog nas uslovljava da umiremo tamo gde smo rođeni. Ako sve prethodno rečeno pomešamo sa stilom života kod nas u drugoj polovini 20-tog veka - gde se zaposlim tu dočekam i penziju tvoj stav postaje potpuno razumljiv ali ne i tačan.

"Evropa" i pogotovu "okruženje" nedovoljno definišu taj Internet Eldorado, pa bih molio tebe i sve druge koji imaju takva saznanja da podele sa drugim članovima foruma gde to KONKRETNO ima mesečni paket 10/1 Mbs za manje od 9,2 evra.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno