Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

stvarno, zašto bi neko kupovao verziju od 32gb, ako je 64gb samo 3k skuplja?

32GB verzija će biti 39,990 rsd sigurno

Za 64GB verziju, koja neće stići u prvoj polovini novembra već u drugoj, nisam baš siguran, možda bude 43,990 ili čak 44,490 ali ne više od toga sigurno....

edit: doduše to sve važi dok ne podignu PDV, onda će sve naravno biti 12% skuplje...
 
Poslednja izmena:
Znači verzija od 64GB stiže tek za mesec dana?
 
Sustina da se objavljuju podaci koji predstavljaju cinjenice, kao sto je na primer datum prodaje. Znaci vas covek objavljuje da masovna prodaja u Srbiji pocinje 18. oktobra, a 16. oktobra vi u Asus Srbija dobijate, prvi uzorak ??? Pa jel stvarno samo ja ovde vidim da tu nesto nije u redu, da neko objavljuje netacne price, ili je sve O.K. Jel vi kao Asus i dalje tvrdite da Masovna prodaja u Srbiji pocinje 18 ???
Ja sam u soku. Roba koja stize cak iz Kine kasni nekoliko dana. Prosto neverovatno, zar ne? Pretpostavljam da su i vesti o poplavama u Kini, od pre nekoliko dana, deo nase lokalne zavere da dezinformisemo posetioce Bench foruma. Hoces jos sokantniju vest? Prodaja T100 modela verovatno nece poceti ni 21. oktobra!!! Tog dana ce najverovatnije tek stici na carinu, pa se u prodaji moze ocekivati 22. ili 23. oktobra. Skandalazno, znam, ocekuju se ritualna samoubistva ;)

Kako to da ce samo u Srbiji razlika u ceni izmedju modela 32 GB i 64 GB biti 3.000 , pa to nije ni onih 50 $ kao u USA ???
Ne znam i ja sam sokiran ,) Dobro je poznato da strani kapitalisti cine sve da opljackaju gradjane Srbije i ova mala razlika se moze tumaciti samo kao deo mnogo veceg paklenog plana, jer je dobro poznato da u Srbiji ne moze nista biti bolje nego na zapadu. Mene plasi sto je na prvoj strani ove teme bilo najavljeno da ce model sa 32Gb kostati 40.990 dinara, a u stvari ce se u prodaji naci po ceni od 39.990 dinara. Tim imperijalistima i domacim derikozama se ne moze verovati. Neka im neko javi da povecaju razliku u ceni, da se narod vise ne sekira ;)

Taj ofis sto se daje uz tablet je specijalna verzija Home and Student, znaci iskljucivo za kucnu upotrebu i za Skolsku omladinu. Svaka K od komercijale je najstroze zabranjena u bilo kom vidu, znaci sa njim ne sme da se napise ni jedno poslovno pismo, cak ni od kuce.
Serlok Holms je ponosan na tebe. Upravo si otkrio da je "Microsoft Office Home & Student 2013" (kao sto je lepo navedeno na prvoj strani ove teme) namenjen, gle cuda, kucnim korisnicima i studentima. Zar je iko tvrdio nesto drugo? Eh, da nam je vise takvih visprenih ljudi, daleko bi ova zemlja dogurala :)
 
Potpuno Neuspeo pokusaj duhovitosti. Na taj nacin valjda pokusavas da Pokrijes samo jos jedan Niz Lazi , koje Servirate ti i Newcomer. To isto si pokusao i oko one Asus "akcije" za sajam, o kome niko nije znao, ili samo JA nisam razumeo, kako vec bese.

Tako i sada samo opet JA, vidim da Lazete obojica, pa nije vam valjda to u opisu posla, to je Licna karakterna Osobina. Od prvog dana te Lazne objave da masovna prodaja pocinje u Srbiji 18. Napisao sam da sumnjam da ce biti tako, jer neko jos u ovoj Srbiji Razmislja svojom a ne samo tudjom glavom, u ovom slucaju tvojom.

Procitaj moj prosli post u UK najavljena isporuka za 30. a Srbijica ce da pocne masovnu prodaju 18. Kako da ne. Moram priznati da od vas dvojice mnogo vise mi je zao Naivaca koje mesecima vozate sa Izmisljenim pricama. Evo sada najnoviji Biseri su da 64 GB model stize MOZDA za mesec dana i da SIGURNO nece biti po onoj ceni o kojoj se LAGALO, sa PDV-om novim ili bez njega.
 
Ne kontam što se ti ljutiš što ćemo nešto dobiti među prvima?

Pa skoro smo isto tako dobili novi Nexus 7 LTE model među prvima, dosta pre USA i UK, mislim da je skoro mesec dana bila razlika. Šta je tu problem?

Što se Office Home and Studnet tiče, tablet uglavnom kupuju fizička lica, ne firme. Na T100TA ionako nemaš Win 8.1 Pro nego običan 8.1, dakle ne možeš da ga učlaniš u domen.

S druge strane dušu dao za BYOD pristup poslovanju, u svakom trenutku imaš Word, Excel i PowerPoint, nemaš apsolutno nikakvih problema sa kompatibilnošću sa dokumentima.
Finansijska inspekcija ti ne može ništa - nije firmin računar, legano kupljen + legalan sofver u privatnom vlasništvu, imaš pravo da ga nosiš gde god želiš, naravno ukoliko politika kompanije dozvoljava BYOD filozofiju i pristup fajlovima/mailu sa ličnih uređaja.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da stvarno gubim vreme u ovoj temi. Evo povlacim se iz nje. Zasto bi ja ne ljutio se nego gubio svoje vreme , u objasnjavanju, ovoga sto nikome ne dopire do svesti. Sta je istina , a sta nije.

Evo SVE sto su do sada napisali na forumu Newcomer i ASUS Srbija je bilo Istina, a ja sam pisao samo Lazi .

Odjava....
 
Za Asus_Srbija, nekoliko pravih pitanja, a ne ovih prepucavanja.

Koji sempl imate - 32 ili 64GB?

Koliko slobodnog prostora ima posle prvog logovanja?

Da li postoji neka Recovery particija sa koje se može reinstalirati sistem? Ako da, da li je moguće napraviti neki Recovery USB ili SD karticu, a ukloniti recovery sa internog flash-a?

Pošto je u pitanju x86 hardver, da li postoji neki BIOS/UEFI, da li mu je moguće pristupiti, podesiti boot order i sl?

Da li je moguće isključiti onaj Win 8 quickboot i podesiti da se podižu legacy operativni sistemi (Win 7, linux i sl)?

Jedva čekam i da vidim kakav će biti taj dock sa 500GB diskom. Baš me interesuje šta je unutra i običnog dock-a, bez hdd-a, tj. jel ima neke šanse da se unutra nakalemi neki hdd ili još bolje SSD. T100TA baš deluje kao lepa platforma za modovanje :)
 
i mene, kao i vecinu ovde zanima ovo sto je mighty pitao... molim odgovorite na ovo. najbitnija je mogucnost instalacije jos jednog operativnog sistema, ja na tome planiram dual boot sa androidom.

da li se t100 ponasa kao klasican laptop pc po tom pitanju, mogu da mu instaliram sta ja hocu, ima boot sa usb flesa i tako to?
 
Izgleda da stvarno gubim vreme u ovoj temi. Evo povlacim se iz nje. Zasto bi ja ne ljutio se nego gubio svoje vreme , u objasnjavanju, ovoga sto nikome ne dopire do svesti. Sta je istina , a sta nije.

Evo SVE sto su do sada napisali na forumu Newcomer i ASUS Srbija je bilo Istina, a ja sam pisao samo Lazi .

Odjava....

Dobro si se setio...
 
Kad smo kod poslovnih pisama što ih spominje ovaj što ne želim da ga citiram, ...
Naravno, da ne bude zabune, ovaj office nema OutLook, pa se pisma mogu pisati i slati preko nekog drugog mail klijenta.
A ne verujem da će Microsoft praviti veliki problem da li su pisma ljubavne ili poslovne prirode.
Čisto da ne bude zbune, to je to, Office Home and Student je instaliran na ovom računaru (uz Win 8.1 OS) i sadrži u svojoj full verziji:

Word 2013
Excel 2013
PowerPoint 2013
OneNote 2013

http://office.microsoft.com/en-us/home-and-student/
 
Ja sam u soku. Roba koja stize cak iz Kine kasni nekoliko dana. Prosto neverovatno, zar ne? Pretpostavljam da su i vesti o poplavama u Kini, od pre nekoliko dana, deo nase lokalne zavere da dezinformisemo posetioce Bench foruma. Hoces jos sokantniju vest? Prodaja T100 modela verovatno nece poceti ni 21. oktobra!!! Tog dana ce najverovatnije tek stici na carinu, pa se u prodaji moze ocekivati 22. ili 23. oktobra. Skandalazno, znam, ocekuju se ritualna samoubistva ;)

Sto manje prepucavanja sa ovakvim likovima.
Moze samo da Vam skodi, a prepucavanje ovog tipa nikom dobro donelo nije :)
Inace je prava stvar sto an bench-u imamo info i odgovore na pitanja iz prve ruke.

btw newcomer, recida se MS nece ljutiti zbog komercijalne upotrebe ovakvog Office paketa je ipak neozbiljno.
 
Za Asus_Srbija, nekoliko pravih pitanja, a ne ovih prepucavanja.

Koji sempl imate - 32 ili 64GB?

Koliko slobodnog prostora ima posle prvog logovanja?

Da li postoji neka Recovery particija sa koje se može reinstalirati sistem? Ako da, da li je moguće napraviti neki Recovery USB ili SD karticu, a ukloniti recovery sa internog flash-a?

Pošto je u pitanju x86 hardver, da li postoji neki BIOS/UEFI, da li mu je moguće pristupiti, podesiti boot order i sl?

Da li je moguće isključiti onaj Win 8 quickboot i podesiti da se podižu legacy operativni sistemi (Win 7, linux i sl)?

Jedva čekam i da vidim kakav će biti taj dock sa 500GB diskom. Baš me interesuje šta je unutra i običnog dock-a, bez hdd-a, tj. jel ima neke šanse da se unutra nakalemi neki hdd ili još bolje SSD. T100TA baš deluje kao lepa platforma za modovanje :)

Sempl sam odmah prosledio dalje tako da ce vecina pitanja morati da saceka odgovor nekoliko dana. Imao sam ga vrlo kratko, pa nisam stigao detaljno da se poigram i zato odgovore treba uzeti sa rezervom. Dobili smo sempl sa 32 GB i, ako me secanje ne vara, bilo je slobodno oko 16 GB. Mislim da je imao i Recovery particiju, ali hajde da se strpimo par dana pa cu proveriti.
 
Sto manje prepucavanja sa ovakvim likovima.
Moze samo da Vam skodi, a prepucavanje ovog tipa nikom dobro donelo nije :)
Inace je prava stvar sto an bench-u imamo info i odgovore na pitanja iz prve ruke.

btw newcomer, recida se MS nece ljutiti zbog komercijalne upotrebe ovakvog Office paketa je ipak neozbiljno.

Covek je rekao samo da je MS-u svejedno da li ce neko na njemu kucati ljubavna ili poslovna pisma, sto je tacno. Ja sa bilo kog uredjaja mogu da kucam postu kakvu hocu.
 
Sto jes jes, obzirom da nema outlook, ni ne mogu u njemu da se kucaju poslovni email-ovi.
Moja greska, lose sam poistovetio to sa komercijalnim koriscenjem ovog Office paketa, sto newcomer u stvari i nije spominjao.
 
Stvarno ste Jadni likovi za medalju. Uvlacenju nema kraja.

Zar nikome do dolazi do svesti da Poslovno Pismo ne mora da se salje mejlom , vec moze da se ODSTAMPA. To da li je nesto po zakonu ili nije je druga stvar, po zakonu nije ni opljackati Banku pa neko i to radi. Tako ni Krsenje zakona o Intelektualnoj svojini sigurno nije po volji MS , to sto rade pojedini Likovi je njihova stvar ali i Sramota.

Ti beše reče da si napustio temu...smetaš drugima, odavno si prešao granicu...
 
jel moze u tom ofisu home and student da se kuca diplomski, magistarski ili doktorski rad? to su studentska posla

HAHAHA. Pa ne znam, vidiš ...
možda može neki kolokvijum da se napiše.
Ali nisam siguran recimo ako radiš neki magisterijum, ili čak diplomski :)
Ili ne daj Bože, da napišeš CV ... to je sigurno više od studentskog.
Ali možda da pitamo ovog stručnjaka što nikako da odu iz teme već jednom i piše imenice (a i poneke glagole i prideve) velikim slovom.
 
Djurkas, Newcomer, jox. i ostala ekipa i Obazavaoci.

Ko je od vas ovde Vlasnik ovog foruma ili moderator, pa da mi zabrani postovanje u temi ??? I ja vas 3-4 cetvoricu mogu da posaljem ili oteram kao i vi mene.

Newcomer, e sad samo jos se uhvati Gramatike kao argumenta . Za ovo sto si pisao i navodio Korisnike da Krse Zakon, o Intelektualnoj svojini, putem svojih postova na ovom forumu u svakoj Normalnoj EU drzavi bi vec bio u Istraznom Zatvoru. A ovde se pravis pametan i pozivas na vrsenje Kriminalnih radnji i Dela.
 
Poslednja izmena:
Stalno me kopkalo da vidim kako "ignore user" opcija na forumu radi...

IgnoreUser.png
 
Stalno me kopkalo da vidim kako "ignore user" opcija na forumu radi...

Pogledajte prilog 125693

To samo govori o tebi kakav si, jer kad si tamo kukao da ti objasnjavam , sta je vec bilo u pitanju, paypal, carina ili nesto slicne ne secam se vise, onda nije bilo Ignore, nego POMAGAJ.

Stavicu i ja tebe na Ignore, kao da je to pa tesko, a trazices ti jos neke usluge i pomoc, pa neka ti Newcomer, pomaze u tvom Neznanju, a ne ja da trosim svoje vreme.
 
Ovaj forum je definitivno zreo da se uvede minimalna starost učesnika. Recimo 14 ili možda 12 godina...
 
Ovaj forum je definitivno zreo da se uvede minimalna starost učesnika. Recimo 14 ili možda 12 godina...

Jel se ti to salis ? Kao da postoji sistem koji proverava da li si ti slagao kada si napisao koliko omas godina u procesu registracije.
 
Samo da potvrdim ono sto sam naveo u prethodnim postovima. Postoji Recovery particija. Windows "vidi" 28,2 GB, od cega je nakon prvog pokretanja slobodno 16,3 GB. Moze da se udje u AMI BIOS, postoji Boot Option Priorities opcija, ali nisam bas previse raspolozen za eksperimentisanje sa jedinim semplom koji imamo trenutno. Nadam se da cete me razumeti :)
 
Samo da potvrdim ono sto sam naveo u prethodnim postovima. Postoji Recovery particija. Windows "vidi" 28,2 GB, od cega je nakon prvog pokretanja slobodno 16,3 GB. Moze da se udje u AMI BIOS, postoji Boot Option Priorities opcija, ali nisam bas previse raspolozen za eksperimentisanje sa jedinim semplom koji imamo trenutno. Nadam se da cete me razumeti :)

Odlično, znači postoji nada za instaliranje alternativnih OS-ova, dual boot i sl. Nije loše :)
 
oho, pa da li je moguce da je ovo prvi upotrebljiv tablet na svetu! zamislite samo model od 128gb i triple boot win8/android/ubuntu!!! i to nam je doneo ni manje ni vise nego omrazeni microsoft, ne ni google ni apple...

svaka cast ms/asusu... svaka cast!
 
Nazad
Vrh Dno