Šta je novo?

Asus Sabertooth P67 B3 revizija

dowlamen

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
169
Ja prvo pazarim pa se raspitujem! Nccc ! Kolege imam par pitanja u vezi ove ploce!

1. Da li ce biti dovoljno 8+2 sabertooth naponskih za oc do 4.2 ghz nekog "k" sendija ,ali stabilno?

2.vidim da se update-om biosa moze terati i ivy bridge na p67 ! Da li neko ima iskustva sa takvom kombinacijom,ipak je ploca radjena za sandy...iako deli isti soket kao ivy zanima me da li ima nekih bugova sa ivy bridge na p67?

3.posto p67 podrzava pci-e 2.0 ,da li ce neka graficka klasifikovana pci-e 3.0 imati manji bandwith i slabije performanse ako je ubodem na ovu plocu!?

4.ako moze neko da mi predlozi neki kuler ( vazduh ) koji moze dobro da rashladi i cpu i usput da rashladi i thermal armor! Jer one male ventilatore uz plocu necu da stavljam zbog zujanja!

Hvala unapred!
 
1. Trebalo bi, nije to veliki overclock.
2. Hoce, sve kako treba. Zato i dele isti socket.
3. PCI-E 3.0 u 2016. godini je nebitan. Imace znacaja kada se budu koristile daleko jace karte nego danasnje, i to na visim rezolucijama od 1080p.
4. LC CC120 ili Hyper 212 Evo. Za thermal armor nemam pojma, a valjda i nije obavezno. :d
 
Poslednja izmena:
Ako ides na 2500k,proverenu kuju,mozes lagano do 4.5 takoreci sa stok kulerom,a ako ides na ivy onda kako te zapadne,bez skalpa moze se istera 4.2/3 ;)
 
neces imati nikakvih problema sa plocom sto se tice OC-a,mnogo mnogo pre ces naleteti na zid zbog hladjenja ili primerka nego sto ce ploca da te limitira.ja bih ganjao 2500k i restlo para ulagao u top end polovno vazdusno hladjenje pre nego bacao pare na ajvi koga pride moras da koljes a neces nista narocito dobiti sa ajvijem naspram sendija.
 
neces imati nikakvih problema sa plocom sto se tice OC-a,mnogo mnogo pre ces naleteti na zid zbog hladjenja ili primerka nego sto ce ploca da te limitira.ja bih ganjao 2500k i restlo para ulagao u top end polovno vazdusno hladjenje pre nego bacao pare na ajvi koga pride moras da koljes a neces nista narocito dobiti sa ajvijem naspram sendija.
Ee i ja tipujem na sandy ! Za ivy sam pitao cisto informativno! Malo je sad off topic ! Ali ja nekako tipujem na 2600k ,da budem miran duze vremena! Ko zna ,mozda hyperthreading zazivi u budicnosti pa da ima neke vajde(drasticnije) od toga u igricama! Ma videcu sta mi uleti za koje pare razumne pa cu pazariti,nisam ja gadljiv nipostooo ni na i5 2500k !
 
Pitanje br.4 za kuler! Sta mislite o ovom kuleru da nabodem na sabljarku uz sandy ---- noctua nh-c12p se14
 
Ja prvo pazarim pa se raspitujem! Nccc ! Kolege imam par pitanja u vezi ove ploce!

1. Da li ce biti dovoljno 8+2 sabertooth naponskih za oc do 4.2 ghz nekog "k" sendija ,ali stabilno?

2.vidim da se update-om biosa moze terati i ivy bridge na p67 ! Da li neko ima iskustva sa takvom kombinacijom,ipak je ploca radjena za sandy...iako deli isti soket kao ivy zanima me da li ima nekih bugova sa ivy bridge na p67?

3.posto p67 podrzava pci-e 2.0 ,da li ce neka graficka klasifikovana pci-e 3.0 imati manji bandwith i slabije performanse ako je ubodem na ovu plocu!?

4.ako moze neko da mi predlozi neki kuler ( vazduh ) koji moze dobro da rashladi i cpu i usput da rashladi i thermal armor! Jer one male ventilatore uz plocu necu da stavljam zbog zujanja!

Hvala unapred!

1. Može i 5ghz ako cpu hoće
2. Ploča nije rađena za Sendi već za 1155 procesore. A da li ima bugova sa novom verzijom BIOSa - google it
3. Ne.
4. Zavisi koliko OC planiraš. Minimum je CM 212 EVO a maksimum maltene ne postoji.
 
ako si na budzetu gadji kilo bakra po oglasima,cesto ovi sto donose krseve iz svabije dovuku himalaya-u ili brocken-a i idu za 2 -2,5k dindzi a uz potentan vent (titan kukri npr) imas sasvim lep kombo za cak i malo ozbiljniji OC.
 
Nazad
Vrh Dno