Šta je novo?

Asus RP AC 51 repiter, problem sa povezivanjem

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav drustvo,
pokusavam da setujem gore pomenuti repiter sa SSB ovim ruterom Cisco epc3928s technicolor. Sprava je krajnje jednostavna i preko Asus aplikacije za mobilni telefon je dovoljno uraditi prvi setup i sve prodje ok. Repiter se poveze sa ruterom i siri signal do sobe gde mi je slab internet i to radi ok.
Problem je kada se duze ne koristi ta repiter mreza, odem iz stana i kad se vratim, telefon se zakaci uredno na ripiter mrezu, ali mi stalno izlazi obavestenje da ta mreza nema izlaz na internet. Kada pogledam u Asusovoj aplikaciji, vidim da je ripiter povezan sa ruterom, a da je izgubljena veza izmedju rutera i provajdera (kao na slici). Medjutim to nije tacno, zato sto su mi racunari, koji su povezani kablom za ruter, stalno na netu i ne gube internet, a ni mobilni telefoni koji su na direktnoj wifi vezi od rutera, nemaju taj problem.
Kada rebootujem repiter veza se pojavi i aplikacija pokaze da je sve povezano i uredno mogu da koristim internet. E sad, nikako da izgooglam sta je tu problem, a da stalno rebootujem i cekam po minut, dva da se pojavi veza, ne pada mi na pamet, nisam zato kupio ovaj ripiter.
Pitanje je da li je neko imao ovakve probleme, kao i da li treba da setujem nesto na SBB ruteru, ja sam ga resetovao i isto se desava, hvala i pozdrav.
Probacu sad i sa drugim telefonom ?!
ripiter no internet.jpg
 
Isto i na drugim uredjajima, kad resetujem ripiter onda sve izgleda ok, jel moguce da on ide u neki sleep mode i onda zabaguje, nisam nista video u uputstvu.
 

Prilozi

  • ripiter all on.jpg
    ripiter all on.jpg
    117.9 KB · Pregleda: 3
Ako imas neki tablet/stari telefon, bitno da ima WiFi, probaj da ga ostavis u toj sobi stalno ukljucenog i zakacenog na tu repeatovanu mrezu (da odrzava konekciju tj da spreci repeater da se otkaci od rutera). Ako je do toga ovo bi trebalo da ti donekle resi problem (sa povremenim cimanjem da dopunis taj tablet/telefon).

E sad da produzim malo pricu o repeaterima.
Po mom nekom skromnom iskustvu repeateri su "nuzno zlo". Ja koristim npr AirLive WL-5470AP u repeater modu.
E sad on radi "repeating" na 802.11g mrezi ( ne podrzava novije standarde) tako da od oko 20Mbita efektivnog protoka on smanjuje na max 10Mbita zbog samog nacina funkcionisanja. Za prostoriju koju mi pokriva to mi je onako dovoljno za surf, bilo kakav YT na 720p je jedva moguce koristiti sa pauzama.
Kako sada stvari stoje, jedini Wifi koji se po pouzdanosti priblizava wired resenjima su MESH sistemi (pogotovo za vece kuce/stanove).
Po ovim iskustvima izgleda da i ostali imaju problema sa tim Asusom.
https://gigatron.rs/ruteri/asus-repeater-rpac51-115575
U svakom slucaju probaj resenje iz prvog pasusa i javi da li i dalje ispadne mreza posle nekog vremena...
 
Ako imas neki tablet/stari telefon, bitno da ima WiFi, probaj da ga ostavis u toj sobi stalno ukljucenog i zakacenog na tu repeatovanu mrezu (da odrzava konekciju tj da spreci repeater da se otkaci od rutera). Ako je do toga ovo bi trebalo da ti donekle resi problem (sa povremenim cimanjem da dopunis taj tablet/telefon).

E sad da produzim malo pricu o repeaterima.
Po mom nekom skromnom iskustvu repeateri su "nuzno zlo". Ja koristim npr AirLive WL-5470AP u repeater modu.
E sad on radi "repeating" na 802.11g mrezi ( ne podrzava novije standarde) tako da od oko 20Mbita efektivnog protoka on smanjuje na max 10Mbita zbog samog nacina funkcionisanja. Za prostoriju koju mi pokriva to mi je onako dovoljno za surf, bilo kakav YT na 720p je jedva moguce koristiti sa pauzama.
Kako sada stvari stoje, jedini Wifi koji se po pouzdanosti priblizava wired resenjima su MESH sistemi (pogotovo za vece kuce/stanove).
Po ovim iskustvima izgleda da i ostali imaju problema sa tim Asusom.
https://gigatron.rs/ruteri/asus-repeater-rpac51-115575
U svakom slucaju probaj resenje iz prvog pasusa i javi da li i dalje ispadne mreza posle nekog vremena...
Juce je bio moj telefon zakacen na ripiter mrezu, i zaspao sam na sat, dva, kad sam pogledao bio je raskacen, a sad dodjoh sa posla, nakacih se i ima konekciju, nemam pojma sta se desava, doduse ovo je prvi put da sam dobio konekciju, posle pauze, a da nisam rebutovao ripiter. Zanima me da li isto tako zezao i sa drugim ruterom, ali videcu da ga vratim sutra. Kosta 5000, a zajebava, ne treba mi to.
 
Da, zanima me da li bi radio na nekom dual band ruteru, sa jacim signalom na 5GHz, evo jos sam ga cackao i sad mi je nestao net nakon sat vremena, iako sam koristio lap u tom trenutku, skinuo sam i log, ako nekome nesto znaci i da vidi nesto iz njega.
 

Prilozi

  • syslog.txt
    10.4 KB · Pregleda: 6
Ovo ti je dual band varijanta
https://gigatron.rs/ruteri/tplink-ac750-range-extender-re205-241229
a evo i pojasnjenje dual band repeatera


Problem kod 5Ghz mreza je u fizici, sto se ide na vise frekvencije, manja im je moc prolaska kroz zidove...
Npr, ako na 2,4 imas signal 3/5, skoro sigurno je da 5 Ghz sa istog rutera neces moci da koristis...
 
Nazad
Vrh Dno