Šta je novo?

Asus Prime skoro pa bricked

digital01

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2006
Poruke
324
Poena
319
Trebam pomoc, stavio sam jb rom na pogresan bootloader, zaglavio se na boot ekranu i posle toga nista, mogu da udjem u cwm ali ne mogu da ubacim drugi rom na asusa jer nece da mountuje u cwm modu, izbacuje gresku, jel ima neko ideju kako da se iscupam.
 
Ne razumem, ko nece da mountuje? Cwm ne vidi internu memoriju ili pc ne vidi asusa preko usb-a?
Da li bi pomogao otg kablic i na njega zakacis usb na kome se nalazi ispravan rom.
 
Cwm nece da mountuje tablet da bi ga pc video, izbacuje neku gresku. Pc vidi tablet ali ne kao spoljni hard disk nego kao uredjaj tako da ne mogu da prebacim drugi rom na tablet. Otg kabl ne znam da li moze da pomogne, ako mozes da probas na svom da li se u cwm modu vidi ta memorija preko otg kabla. Ako se vidi onda verovatno tako moze i kod mene da ubacim drugi rom pa da ga instaliram. A cwm vidi internu memoriju ali nevidi microsd karticu
 
Nisam rootovao moj tf300t, pa ne mogu da probam usb mount.
Hmm.. da li si probao sa adb i fastboot? Za pocetak da li imas ROM za Asusa na PC-u i u kom obliku? Dalje, sta tacno zelis da flashujes u Primea, novi ROM ili novi BOOT?
Postoji bar 4 razlicite particije koje treba formatirati i upisati nove stvari unutra:
boot - ovo valjda kod tebe ne treba dirati
recovery - ovo valjda kod tebe ne treba dirati
userdata - ovo bi mozda trebalo da se formatira
system - ovo treba da se formatira i upise ponovo

Trebace ti programi adb i fastboot koji dolaze uz Android SDK i USB kablic da povezes Asusa sa racunarom. Trebace ti i system.img - veliki file u kome se nalaze fajlovi ROM-a najverovatnije u ext3 file systemu.

Ubaci Asusa u download mode. Ako ne mozes da ga ubacis u download mode pokusaj sa komandom:
adb reboot bootloader

Kada si u download modu uradi sledece:
fastboot -w - ovo ce da obrise userdata i cache
fastboot erase system - ovo ce da formatira system particiju
fastboot flash system system.img - ovo ce da upise file system.img na system particiju
fastboot reboot - ovo ce da restartuje uredjaj.

Ako je ROM koji imas u .zip fajlu onda mozes da probas sa komandom
fastboot update update.zip

Ovde imas dokumentaciju za fastboot:
http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Fastboot

Ovo ranije nisam radio, tako da nisam siguran da ce da radi. Gledao sam druge uredjaje koji se na ovaj nacin sredjuju. Npr. Alcatel ot-990 je mogao da se flashuje pomocu jednog .bat fajla i nekoliko .img fajlova koji su pomocu fastboot-a upisivani u uredjaj.
 
Uff posle dva dana budzenja ipak sam ga vratio. :) nisam do sada menjao rom na asusu pa sam se zeznuo sa pogresnim romom, to mi se desilo i na noti pre ali sam ulazio u cwm, mountovao notu na pc, prebacio drugi rom i instalirao ga bez problema. Ovde to nije moglo jer cwm nece da moutuje prime kao spoljni hard, tako da nisam mogao nista da prebacim na njega redovnim putem. Istalirao sam adb i posle mnogo pogresnih komandi uspeo da prebacim rom sa pc na tablet sa komandom adb push. Ova strana mi je isto pomogla pa kacim link ako nekom bude zatrebalo xda.
Sad sam na virtuos romu ics, za jb romove treba da promenim prvo bootloader pa onda mogu da menjam jb romove, jel tako?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno