Šta je novo?

asus p8p67rev.b3-slot za grafiku crko ili brljavi?

loce

Slavan
Učlanjen(a)
29.05.2008
Poruke
111
Poena
319
na ploci je bila gtx 570. odjednom su ostale samo 3 rezolucije da se biraju...800x600.1024x768 i 600xnesto. gpuz pokazuje za gpu i memory clock 0. cudno mi kako uopste ima slike. u drugom slotu ista situacija. ponovo je vracam u glavni slot i nece uopste da udje u win. prodje bios, dodje do pred ulazak u win i onda samo zaledi. ok crkla grafa, mozda i slot

uzmem gtx 960, i u glavnom slotu ista situacija kao i sa 570. zamrzne pred ulazak u win. u drugom pomocnom slotu radi sve normalno.

citav uvod je napisan jer me na kraju interesuje koliko grafika gubi u performansama u drugom slotu. da li je to nesto zanemarljivo ili je u pitanju procenat da se trazi druga ploca po oglasima( malo sam gledao i slabo ima za 1155 socket
 
na ploci je bila gtx 570. odjednom su ostale samo 3 rezolucije da se biraju...800x600.1024x768 i 600xnesto. gpuz pokazuje za gpu i memory clock 0. cudno mi kako uopste ima slike. u drugom slotu ista situacija. ponovo je vracam u glavni slot i nece uopste da udje u win. prodje bios, dodje do pred ulazak u win i onda samo zaledi. ok crkla grafa, mozda i slot

uzmem gtx 960, i u glavnom slotu ista situacija kao i sa 570. zamrzne pred ulazak u win. u drugom pomocnom slotu radi sve normalno.

citav uvod je napisan jer me na kraju interesuje koliko grafika gubi u performansama u drugom slotu. da li je to nesto zanemarljivo ili je u pitanju procenat da se trazi druga ploca po oglasima( malo sam gledao i slabo ima za 1155 socket

gledao sam Linusov (cini mi se,pre godinu-dve bese) test grafi na 16x,8x itd, prelepljivao im pinove lepljivom trakom :D ... Cini mi se da se ne gubi mnogo, mozda kod bas jakih grafi se primeti, ovako na osrednjim i ne bas... A mozes i sam da probas, znas kako ti je do sad radilo, pa uporedi. Trebalo bi da bude isto ili za nijaaaaansu slabije.
 
do sad ja licno sam se sretao samo sa problemima na slotovima usled problema sa pinovima na soketu.inace,evo ti sklairanje sa jacim i cpu-om i gpu-om od tvog,pa sam zakljuci:

perfrel_1920.gif
 
pinovi na socketu ne bi trebalo da su problem. tu je montiran proc i kuler i nista nije dirano:) gpuz kod mene pokazuje pci-e 2.0x16@ x1 1.1. losije od svega gore u grafikonu
 
to je to... nece ni primetiti :)


@loce gpuz pokazuje x1 jer nije opterecena grafa,pa ne koristi nikakvu brzinu.... napni je malo,da vidis kako ce da se poveca na max za slot


edit:

sad videh na sajtu tvoje ploce:

1 x PCIe 2.0 x16
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) *1
2 x PCIe 2.0 x1
3 x PCI

znaci drugi slot ti je x4, ja mislio x8.... znaci ipak ce biti malcice slabije (u slucaju jake grafe, mozda kod tebe ne bude toliko)... ali ae da kazemo 4-5 posto kod tebe... probaj sam :)
 
Poslednja izmena:
pinovi na socketu ne bi trebalo da su problem. tu je montiran proc i kuler i nista nije dirano:) gpuz kod mene pokazuje pci-e 2.0x16@ x1 1.1. losije od svega gore u grafikonu
edit:ivica, ne mogu da uporedim posto ne zmam kako 960 radi u ovom glavnom slotu:)
 
pinovi na socketu ne bi trebalo da su problem. tu je montiran proc i kuler i nista nije dirano:) gpuz kod mene pokazuje pci-e 2.0x16@ x1 1.1. losije od svega gore u grafikonu
edit:ivica, ne mogu da uporedim posto ne zmam kako 960 radi u ovom glavnom slotu:)

pa nadjes na netu rezultate :)
 
ja na 2.0 x4 i 270x nisam video neke uocljive razlike.

mozes i da probas da azuriras bios,ne kosta nista.i da je zadnja,nije zgoreg prepucati istom verzijom.
 
probao heaven benchmark. ide @x1 2.0
ivica mislim da je to x4 u crossfire. ovako solo pisex1.
umart-probacu i novi bios kad dodje neko strucniji od mene. 15 dana sam bio na 800x600 rezoluciji. sad sve sitno na 1080:) triput dizao win, mislim da bi nesto unakazio s flesovanjem. prosto me poslo ovih dana(mislio grafa, kad ono i ploca brlja)
 
onda djuture ponesi kod nekog da to detaljno istestira i iscekira.
 
probao heaven benchmark. ide @x1 2.0
ivica mislim da je to x4 u crossfire. ovako solo pisex1.
umart-probacu i novi bios kad dodje neko strucniji od mene. 15 dana sam bio na 800x600 rezoluciji. sad sve sitno na 1080:) triput dizao win, mislim da bi nesto unakazio s flesovanjem. prosto me poslo ovih dana(mislio grafa, kad ono i ploca brlja)

ma nema sanse da u cf radi na 4x, a solo manje, cak je logicnije da bude obrnuto... neke ploce imaju dva slota 16x, ali kada su dve karte, spadne na 8x, primera radi.... nemam pojma sta bi moglo da mu bude
 
na sajtu za plocu uz drugi slot ima napomena:
*1: The PCIEX16_2 slot shares bandwidth with the PCIEX1_1 slot, PCIEX1_2 slot and USB3_34 connector. The PCIEX16_2 runs at x1 mode by default for system resource optimization.

voleo bi da nisam u pravu:)
 
procackaj po biosu za podesavanja brzine slota ili vrati sve na defaulte.
 
u biosu za slot bilo na auto. stavio manuelno na x4(max:) i izgubio butovanje sistema. vratio se u bios, ploca iskljucila ssd sa prioriteta za butovanje. opterecenje mu je:)
 
sta je ostalo toj plojki je da se preflesuje bios,i da se iscekiraju pinovi.
 
Ploca ima 8 konektora. 4 su SATA 2 od chipseta, 2 su SATA 3 od chipseta i 2 su SATA 3 od dodatnog kontrolera. Promeni na koji je konektor prikljucen SSD.
 
Poslednja izmena:
ako je ovako kao sto kaze,da menjanjem brzine slota prestaje da vidi sata portove,slabo ce mu menjanje na koji je sata port prikopcan ssd pomoci.
 
ako je ovako kao sto kaze,da menjanjem brzine slota prestaje da vidi sata portove,slabo ce mu menjanje na koji je sata port prikopcan ssd pomoci.

Pa procitaj sta sam napisao. Ploca ima dodatni kontroler, moguce je da kada se slot koristi u x4 modu da ne moze ni taj kontroler da se koristi. Uostalom daleko bolje performanse postize preko nativnih SATA 3 portova.
 
ssd je prikopcan na tamno plavi marvel sata 3 konektor. dok je bila aktuelna prica oko ploce i ssd-a valjda se pricalo da na tom konektoru najbolje radi. cekacu bolju priliku(strucnijeg od mene) da se utvrdi sta je problem sa glavnim slotom za grafiku. ovaj pomocni za sad baca sliku, moze se surfat... sve mislim ako sad nesto budem dzaro oko ploce da ce me izdati skroz. a onda pod pritiskom preko oglasa traziti 'daj sta das plocu'. hvala ljudi!
 
stavi ssd na taj ne-marvel sata3 i onda probaj pcie x4.
razliku u brzini ssd-a neces nikako primetiti, a kod grafe hoces.
 
u tom je zecu bio grm. :) nema sta,ne sme nikako da se podrazumeva nista,mora sve da se pita kod dijagnostifikovanja.
 
ok u sivi iii imamo x4. dize normalno.hvala spirit:)
edit: hvala i ivici, prevideo tvoj post
kako se cisti graficki slot?
 
Poslednja izmena:
Kazu nekom gumicom,mada ja bih to cistio onim dlacicama sa kojim zenskinje skidaju sminku...
 
ne od grafike, nego ono u sta turam grafiku
 
sad smaram ali moram. slot na ploci cime da cistim? sta tu da radim sa gumicom? nesto cackalica, alkohol... sitnije od gumice valjda treba. da po0kusam x16 da osposobim
 
Poslednja izmena:
kao sto ti je ispirit rekao,samo najfinija cetkica za sminku.ni pod tackom razno nikakav alkohol,gumice itd.to su pozlaceni kontakti,mikroskopska sansa je da usled prasine/necistoce nece da radi.meni se to samo i iskljucivo desavalo usled pokrivljenih pinova na soketu,kad si vec sve razmontirao,rasklopi i iscekiraj pod jakim svetlom,pinovi za pci-e slotove su ti na samoj unutrasnjoj ivici pa na njih obrati posebnu paznju.samo jedan je dovoljan da pobrljave slotovi.

ali,s' obzirom na reputaciju te serije ploca tj asus p8,ja bih polako gledao da skupljam pare za zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno