Šta je novo?

ASUS P4P800-X problemi, plz help

starvik

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2003
Poruke
28
Poena
604
Na citavom forumu nisam nasao primedbe na ovu plocu, ali ja sam se razocarao u asus-a. Znam da je x varijanta losija, ali ovo je previse.

Igraonica je opremljena sa 20 identicnih konfiguracija:
Asus P4P800-X
P4 3 GHz full
2x 512 Mb DDR A-data
GeForce 6600GT inno
.
Na 5 konfiguracija, se javlja sledeci problem: Kada se startuju masine ploca se budi (onaj prvi bip) za otprilike 45-60 sekundi. Pod win masine su spore, a u igricama seckaju, cak i u warcraftu3 (mislim da bi radilo bolje na p3 sa 256 mb memorije). Probali smo menjati sve komponente, sem ploce (druga graficka, procesor, memorija, cak i napojna), ne vredi, ploca se isto ponasa. Probano je fleshovanje biosa, isto. Reinstalacija drivera (razlicite verzije) ne pomaze.
Interesuje me da li je neko imao slicnih problema sa doticnim plocama, i da li je uspeo da ih reshi.
 
starvik je napisao(la):
Na citavom forumu nisam nasao primedbe na ovu plocu, ali ja sam se razocarao u asus-a. Znam da je x varijanta losija, ali ovo je previse.

Igraonica je opremljena sa 20 identicnih konfiguracija:
Asus P4P800-X
P4 3 GHz full
2x 512 Mb DDR A-data
GeForce 6600GT inno
.
Na 5 konfiguracija, se javlja sledeci problem: Kada se startuju masine ploca se budi (onaj prvi bip) za otprilike 45-60 sekundi. Pod win masine su spore, a u igricama seckaju, cak i u warcraftu3 (mislim da bi radilo bolje na p3 sa 256 mb memorije). Probali smo menjati sve komponente, sem ploce (druga graficka, procesor, memorija, cak i napojna), ne vredi, ploca se isto ponasa. Probano je fleshovanje biosa, isto. Reinstalacija drivera (razlicite verzije) ne pomaze.
Interesuje me da li je neko imao slicnih problema sa doticnim plocama, i da li je uspeo da ih reshi.

Proveri grejanje procesora i probaj malo da ih bolje ohladis (dodaj neki ventilator u kuciste, itd)

Proveri mrezne kartice i kablove. Ubaci neku mreznu a iskljuci integrisanu pa vidi. Proveri i switcheve za svaki slucaj.

Istestiraj memorije detaljno, to sto ste ih menjali i dalje ne otklanja mogucnost da je slot na ploci los.
 
skoro da sam ubedjen da nije do ploca
problem trazi na drugoj strani, brze ces ga resiti
redak slucaj da toliko ploca na jednom mestu otkazuje
(il te neko bas preso?)
jos nesto -X, kod ovih ploca ne znaci nista posebno
(samo nema RAID u odnosu na obicnu SE inace rade potpuno isto)
 
Bili ste u pravu, nije u pitanju ploca vec procesor, i nije do temperature, vec jednostavno neki od P4 3.00GHz prescott procesora ne radi kako treba sa ovim plocama. U ovom slucaju 5 od 20. Isti ti procesori rade ok na plocama drugih verzija.
Hvala na sugestijama
 
Vrh Dno