Šta je novo?

Asus MG279Q Pitanje

mefisto

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2006
Poruke
1,140
Poena
349
Uzeo sam danas ovaj monitor pa me interesuje da li je ovo normlano za IPS panel da ovako bude osvetljenje?

Slike: http://imgur.com/a/6ITGd

I evo ukljucen mi je nekih sat ipo i vec imam 3 mrtva piksela :(.
 
Moram samo da napomen ovo osvetljenje se bas ovako vidi samo kad se slika, dok uzivo nije toliko primetno jedino bas kad se gleda.
I pitanje da li cu dobiti prilikom zamene ispravan monitor ili neki u jos gorem stanju, posto gledam po netu i neki ljudi su vracali cak i 10 puta ovaj model :(, neki su cak i odustali od zamene :(.
 
Taj glow ako ti ne smeta pri svakodnevnom koristenju onda super, mada mislim da ces vremenom oguglati na to. Cak i kad vratis postoji velika mogucnost da ces opet dobiti monitor sa izrazenijim glow-om jer je to velika boljka IPS monitora nezavisno od tipa panela...
 
Vracam ga, na ovo se ne mozes naviknuti plus jos onih dodatnih 3 mrtva pixela i nevezano da li je kontrast stavljen na 100, 60 ili 40....monitor je previse jak, crna boja je svetla :(. Donji panel on monitora je malcice tamniji od gornjeg.
A slika na monitora ako se gleda sa strane je kompletno bele boje :(.
Ovaj moj monitori koji je star 5 godina ili koliko vec ima bolje osvetljenje, nema mrtvih pixela.....:(.
Ajd rekoh da uzmem neki noviji veci i bolji i dobio ustvari smece tesko, ako je to stvarno standard za IPS panale onda stvarno....
 
Baš tako, ogroman broj IPS monitora mi se našao na stolu - neki modeli imaju izraženiji glow, neki manje izražen, ali uvek postoji. Nije to neka strašna stvar, ja sam se navikao na Dell UltraSharp U2713HM tokom godina korišćenja, vidi se na crnoj pozadini, ali ovako u praksi dok ga koristiš nije toliko izraženo.
 
Pa kako? Pa zar nebi trebali ovi IPS paneli da bodu bolji od TN, sto se tice osvetljenja i slike? Kod mene je naopako. Ispada da sam dao pare za neki nedovrseni proizvod :(.
 
Nazad
Vrh Dno