Šta je novo?

Asus m4a89GTD PRO i 8350 Fx i 3030 Bios i puca!

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Ukratko da napisem samo sta se sve desilo i sta sam sve probao ..

Prvo ovako , crkne mi ploca 990fx na kojoj sam imao 8350, posaljem nju na reklamaciju i pre nego sto sam je poslao kako sam je pakovao uspem da je ogrebem srafom i to onako 2 3mm.
Tu sam vec popizdeo jel postoji velika sansa da mi nece uvaziti garanciju bas zbog toga..

Posle sam utvrdio da mi je napajanje crklo jer sam uzeo novu grafu sa 6850 presao na 270x r9 i cf 650 poceo da seretuje mashinu i to bas pri ulazu u sistem ..

Pazarim ja od clana foruma ovde sad skoro bila na oglasima v650s ubacim radi ne resetuje..

Posaljem ja plocu prijatelj mi da na zajam dok se ne sredim ovu asus m4a89GTD PRO , pise da tera 8150 sa biosom 3030 pa sam zakljucio da ce poterati i 8350, uglavnom upalim on potera njega ali digne nb voltazu na cak 1.65 na staroj ploci je islo od 1.3 do 1.35 pa posto je ovo stvarno mnogo bojim se da koristim da mi nesto ne bi izgorelo, a ploca mi ne da da smanjim voltazu , jedna clan foruma mi pokusava pomoci vec 4 5 dana se macujemo da ovim problemom i on i ja samo polako odustali od ove kombinacije, ako je neko imao slican problem neka javi .. i dal ima neke ideje sta bi mogao uraditi, osim kupiti drugu maticnu plocu za koju trenutno nemam kesha, stim da sumljam na to da mi je ploca vec zaglupela jos neke komeponente , ram i procesor sam proverio kod drugara radi normalno, ali ssd je poceo da trokira i da sporo radi , iako ssd life program pokazuje da je sve ok, pokusacu njega da update pa cu videti sta ce se desiti. Sve ideje su dobro dosle!!


Edit: da dodam bios sam pokusavao menjati par puta , znaci od 3026 pa do 3030 sve te verzije koje podrzavaju fx 8xxx, reinstal sistema sam probao , i pregledao sam voltazu preko nekih programa isto pokazuju, a po svemu sudeci stvarno je ta voltaza posto nzm zasto bi inace pc crashovao , freezova i resetovao pc , to sve bez bbod-a znaci samo odjednom i to kad mu se cefne, znaci nema neke odredjene momente.
 
Poslednja izmena:
kad se vec cimas usput proveri i proc kod nekog na pouzdanoj ploci.
 
kad se vec cimas usput proveri i proc kod nekog na pouzdanoj ploci.
Napisao sam, proverio sam ram i procesor kod drugara na formuli radi ko sat!
Ova voltaza je problem garant 1.65 je bas puno.. Dal ima neki nacin da se ovo resi, ili mora druga ploca?
 
Poslednja izmena:
Udji u bios i namesti voltazu rucno na 1.35v.
 
Udji u bios i namesti voltazu rucno na 1.35v.

Probao sam vise puta, nece .. Znaci po opcijama treba da namestis koliko hoces da smanjis, max sto moze je -0.1 cim predje 0.2 gotovo nece da se probudi ploca..
 
Kolika je frekfencija NB?
Skini AIDA64 Extreme Edition.
Pa okaci stranu overclock.
 
Poslednja izmena:
Pa nije ti 1.65v, koliko vidim 1.2v..
Izgasen ti je Cool'n'Quiet ili?
 
I dalje stoji na 1.612 a izgasen je q&q, sta da radim?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1419430095958.jpg
    uploadfromtaptalk1419430095958.jpg
    1 MB · Pregleda: 47
Za pocetak odradi rest biosa, vadi bateriju biosa i start dugme na prazno pritisni par puta(ili prespoji pinove)
 
Za pocetak odradi rest biosa, vadi bateriju biosa i start dugme na prazno pritisni par puta(ili prespoji pinove)
To sam pokusao par puta i menhao sam 3 biosa isto par puta

A smanji mi se kad izvadim kingstona.. Sa korsom radi na 1.55... Skroz sam zbunjen
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
hmmm, pa pokazuje ok napon za NB..
ajde probaj da smanjis takt memorije, vidim da radi na 1600 mhz, probaj na 1333 da podesis u Bios-u pa vidi kako se ponasa...
 
Pa normalni su ti naponi, u nb ti je memory kontroler a memorije ti rade na 1.65v
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1419431788730.jpg
    uploadfromtaptalk1419431788730.jpg
    1 MB · Pregleda: 47
druze nesto si ti pobrkao, napon za NB ti je ok...ti imas neki drugi problem, u pogresnom smeru ides da bi resio...
Jel dobijas BSOD ili samo restart?
 
druze nesto si ti pobrkao, napon za NB ti je ok...ti imas neki drugi problem, u pogresnom smeru ides da bi resio...
Jel dobijas BSOD ili samo restart?
Pa nemam bbod znaci samo mi zabode slika i zvuk onako zakrci.. Trrrr.. Ili opici restart iz cista mira. Ili samo frizuje sliku, a znaci radio sam clean instal 7cu koja mi je radila godinu dana pre ovih ispada.. Sve sam testirao inuzeo sam. Novo napajanje i novu plocu, procesor i ram sam probao kod drugara sve radi max korektno.. Ostao mi je ssd koji valjda radi njega sam probao na intel tool box radi sve ok, ssd life isto sve kaze ok.. I ostaje mi grafulja koju sam izvadio kad je ovo pocelo, znaci na integrusi sam..
 
Digni napon za NB radi testa na 1.35v...pa vidi da li ce da ti se desavati taj problem...
Ako prestane, probaj da smanjujes u koracima dok ne pocne opet da zeza..Pa kada nadjes granicu, digni za korak,dva i tako ostavi..
Imao sam ja taj problem kada sam klokovao ovaj moj CPU na 4.6mhz, isti simptomi i dok nisam podesio NB na 1.35v isto mi se desavalo...Usput stavi i LLC na high ili ultra...
 
Digni napon za NB radi testa na 1.35v...pa vidi da li ce da ti se desavati taj problem...
Ako prestane, probaj da smanjujes u koracima dok ne pocne opet da zeza..Pa kada nadjes granicu, digni za korak,dva i tako ostavi..
Imao sam ja taj problem kada sam klokovao ovaj moj CPU na 4.6mhz, isti simptomi i dok nisam podesio NB na 1.35v isto mi se desavalo...Usput stavi i LLC na high ili ultra...
Znaci ovo cpu nb offset voltage na 1.65 je dobro? I nije opasno?
 
Okaci temperature..
Pogledaj tu plocu ima li naduvenih kondezatora..
 
Okaci temperature..
Pogledaj tu plocu ima li naduvenih kondezatora..

Nema naduvanih kondenzatora to sam proverio odma kada sam je uzimao tamo u servisu, a temperature su mozda malo jace sada posto nisam namontirao u kuciste.

Untitled.png

Ali racunaj da kad ubacim u kuciste imam 3x12ke cm koje hlade ovo redovno, bar do sada temperature su mi bile procesor oko 18-22 a ploca oko 25-30

Edit: Meni je ovaj sistem sad svakako puko skroz, jel ni sam nzm sta sve nisam probao .. Tako da bi ja svakako probao jos jednom neki clean install pa bi isao windows 8.1 ovaj put .. Nzm jel ima smisla? Jer ovaj sistem je stvarno puko skroz, pali se bas dugo verujem da ima nekih problema. Da radim?
 
Poslednja izmena:
Da li si probao ovo sa dizanjema napona za NB?
 
Da li si probao ovo sa dizanjema napona za NB?

Nisam , evo sad cu , samo stos je u tome sto nzm kako cu da testiram, ne puca meni to toliko cesto evo danas od 2 sata nije ni jednom puko, a samo ga teram na jednoj memoriji od 1333mhz i sve sam ostavio auto .. znaci ko zna zasto on ustvari puca, ali uboscu korsu 2x4 sada i namesitti to kao sto si rekao pa cu da vidim.
 
Ja bih izgasio turbo core, i oborio mnozilac procesora i smanjio voltazu.
Da vidis hoce li biti promene.
 
pa izvrti neki stress test , tipa Prime, LinX...IBT, sta hoces i sta vise volis :)
 
Nazad
Vrh Dno