Šta je novo?

Asus k50ij problem sa baterijom

DexterThe

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2008
Poruke
81
Poena
309
Dakle, imam ovaj laptop vec 15 meseci i radio je do sada besprekorno. Medjutim, danas sam naisao na problem: uopste ne radi na bateriji. Znaci, cim izvucem strujno napajanje iz njega, on se ugasi.
Windows konta da baterija postoji i pise da se puni, ali stoji sve vreme na 85%.Kada sam izvadio bateriju i ukljucio laptop, on je pokazivao da nema baterije. Onda sam na zivo ubacio bateriju, sto bas i nije najpametnije, ali sam morao da vidim sta ce se desiti. Windows je odmah prepoznao da je baterija prikljucena.
Ne bih ovde postavljao to pitanje da mi nije istekla garancija pre koji mesec.
Ako neko ima sugestiju, savet ili resenje mog problema, bio bih jako zahvalan.
 
skini program HWInfo i vidi koji ti kapacitet prijavljuje, najverovatnije je baterija otisla...
 
Ma, nije baterija otisla. Sad sam instalirao taj program, i pokazuje mi da je sve u redu sa njom.
Meni se čini da je meni otisao neki kontroler na ploči preko kojeg laptop dobija struju od baterije.
Ali se nadam da nije to u pitanju, zato sam pitao ovde da li je neko imao sličnih problema.

Hvala u svakom slučaju
 
pazi, probaj u tom programu da gledas koliko opada kapacitet baterije kada skines laptop sa struje... ako nenormalno brzo prazni bateriju, onda znaci da ne ocitava dobro njen kapacitet.
i mora da ti je za 15meseci makar malo pojavio wear baterije
 
Da citiram sebe:
uopste ne radi na bateriji. Znaci, cim izvucem strujno napajanje iz njega, on se ugasi.
Sto znaci da se momentalno iskljuci, kao da nemam bateriju u njemu. Nemam ni jednu sekundu da skontam sta se desava.
 
hmmm, a kada si vratio bateriju na struju, jel ti pokazuje da je puni ili kaze da je na 100%? meni i dalje lici da je baterija prsla, a samo kada bi nasao nekog ko ima isti/slicni laptop pa da samo zamenite baterije i vidis da li je do nje ili elektronike...
 
Izvini ako malo zvucim besno, ali da li si ti uopste procitao moj prvi post?

Windows konta da baterija postoji i pise da se puni, ali stoji sve vreme na 85%

Zbog toga mi se ne cini da nije do baterije, vec do laptopa. Izgleda da cu morati ipak da ga nosim na servis...
 
izvini ako ti izgleda da te smaram, ali ptiam cisto da proverim - mozda se nesto promenilo.
to sto laptop detektuje bateriiju kada je stavis na zivo, a nece da radi na njoj - najverovatnije je znak da je baterija otisla.
tj. baterija laze da je na 85%, nece da se puni i nema dovoljno snage da drzi laptop ni sekundu.
 
Nazad
Vrh Dno