Šta je novo?

ASUS H81M-R boot problem.

The Lyricist

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2005
Poruke
1,401
Poena
375
Moja oprema  
Laptop
MacBook M1 Air
Mobilni telefon
iPhone 12 mini
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ok, imam bootabilni usb sa koga ne mogu da bootujem odredjene stvari.
Naime, (probano vise razlicitih usb-ova da se razumemo) uspevam da na doticnoj ploci butujem usb sa cistim windowsom (7/10), ali nikako hiren ili bilo koju od multiboot opcija.
Multiboot usb-ovi pravljeni sa multibootusb, xboot, (oba i sa syslinuxom i grub4dos-om) rufus-om, cistim grub4dos-om, i ploca ga vidi kao butabilni drajv, ali preskace boot sa njega svaki put.
Pokusavao u bios-u da promenim usb legacy support (auto/enabled/disabled), iskljucim fastboot, promenim usb type na hdd, bez uspeha.
Primetio sam da rade windows instalacije kada je formatiran fles striktno sa "mbr partition scheme for uefi" (iz rufus-a), ali ni takvi usb-ovi sa multiboot-om ne rade.
Ima li neko ideju kako da ga opravim?
 
Easy2boot je najbolje multiboot rešenje.
Ne i najjednostavnije i ne i savršeno (takvo nikad neće ni postojati po svoj prilici), ali radi ok u većini scenarija.
Linux boot fleške pravi sa Unetbootinom.

Moguće je da ta ploča ili njen bios nije baš najbolja, u ovoj temi čovek ima probleme sa butovanjem drugačije vrste.
 
Pored toga ne uspevam nista da boot-ujem sa cd-a (ne nudi cd nigde u opcijama da bootujem sa njega, ali kao bitnije su mi multiboot fleshke trenutno). Prilicno sam razocaran plocama, pogotovo sto su za opstinu i sto imamo sad 20 racunara, za koje molimo boga da nema problema, dok ne izmislimo neku normalnu boot opciju da bi mogli da radimo sa njima.
edit: da, ne radi e2b, ja ga imam na svom fleshu i prvog sam njega probao. da mi opciju da bootujem sa flesha u biosu, ali se ponasa kao da nije butabilan posle toga.
 
Poslednja izmena:
Poslednja verzija bios-a je na njemu vec. :\
Cd inace ne radi od pocetka. Jednostavno bios ne nudi opciju boot-a sa cd-a.
 
Nicega konkretnog nema u manual-u.
Jos starije verzije bios-a da probam, ali nesto nisam ubedjen da ce proci, citajuci changelog-ove...
 
Nazad
Vrh Dno