Šta je novo?

Asus eee pc 1015 PEM-trajanje baterije

Canonada

Slavan
Učlanjen(a)
07.06.2005
Poruke
417
Poena
320
Kupio sam ovaj netbook skoro. Sve je ok osim trajanja baterije. Ne drzi ni tri sata. Na njemu pise 10 sati. Citajuci testove video sam da realno baterija moze da traje od 6 do 8 sati. Da li neko zna sta tu nije u redu, da li sam trebao da formiram bateriju ili treba kupiti neku posebnu bateriju koja ce trajati duze od tri sata. Da napomenem da nije nesto preterano opterecen aplikacijama i opet baterija ne drzi ni 3 sata.
Zna li neko u cemu je problem?
 
Reklamiraj bateriju! Mora da drzi minimum 6 sati, a i duze!
 
Ja imam nesto slicno tvom netbuku 1015PN i meni sa integrisanom grafikom drzi bez problema 5 sati surfa(WiFi a ukljucen power saving mod,osvetljenje ako je na minimumu moze znatno duze)
1015 serija bez obzira na oznaku dolazi sa tri razlicite baterije,ako je u pitanju najmanjeg kapaciteta MORA da traje do 4 sata i da prebaci 3 sata surfa u power saving modu!
 
Zavisi dal je 3-celijska ili 6-to celijska.Ako baterija ima 3 celije onda je 3h maximum.Ako ima 6 celija onda mora da drzi tu oko 6-7h.To za 10h licno mislim da je nemoguce.To jedino apple mac moze da drzi toliko.Netbook je oko 6h sasvim normalno.
 
Evo slika,pa recite sta nije u redu...gde da vidim jel sestocelijska
DSC04058.jpg

DSC04056.jpg
 
Sad vidim da sam trebao nekoliko puta,ne pise tacno koliko da je punum po osam sati a onda ispraznim do kraja, tj da je formiram,mislio sam da to kod ovih novih baterija ne treba da se radi...
 
Zato toliko kosta....Ti netbook ispod 20 000 din su 99% sa 3-celijskim baterijama.Nije ga niko ni prevario ni zeznuo.Nego jednostavno nije se dobro informisao pre kupovine.Lepo pise na sajtu : Baterija 3-celije Lithium Ion (Li-Ion) To je po meni mana tih jeftinijih netbook racunara.Na netbook racunarima je najveca prednost jaka baterija i male dimenzije za prenos.Tako da po meni treba uvek uzimati netbook sa 6-to celijskom baterijom.Ali sta je tu je.Sledeci put druze kad kupujes nesto informisi se bolje.Ovde ti nije kriv ni asus ni gigatron nego jednostavno tvoja greska.
 
E ljudi moji. Netbook sam kupio kao nov od lika koji ga je dobio od firme na poklon i nije mu trebao pa ga je prodao. Kupljen je u gigatronu ima urednu garanciju u trajanju od dve godine i model je 1015PEM u koji ide 6celijska baterija, netbook kosta 23990din. Oni su zemljaci izvadili tu jacu bateriju i podmetnuli slabiju,covek mi se kune da nije znao. To je strasno kakva je to firma i kakvi su to ljudi.
Moj zet je kupio envy kod njih plativsi ga preko 1000e, pitam ga ja jesi uzeo poklon stampac i usb,on kaze ne, nista mi nisu rekli,ja kazem vrati se i pitaj ih, na sajtu sve to stoji kao poklon. Kad se vratio oni su poceli da izmisljaju nesto i izvinjavaju se ,a odgovarajuci usb su imali da mu daju tek za tri dana.
Sad mi ostaje da se nadam da ce ovaj lik od koga sam kupio netbook da uradi nesto sa njima, jel ipak sam uzeo netbook od njega a ne od gigatrona.
Ono sto me intaresuje, moze li covek recimo da se pozali asusovom prestavnistvu na gigatron, ja jedno znam, da moja noga u njihovu firmu nece krociti vise, a trudicu se da ih svuda maksimalno "izreklamiram", kod njih covek ako kupuje nesto sestoro ociju treba da otvori! Da sam ga ja licno kupio tamo, znao bih sta bih, a ovako za 20-25e za razliku u ceni mogu da se slikam (za to sam sam kriv) ili da jurim ovog lika ako odbije da ga uzme nazad u slucaju da se gigatron napravi lud kao inace.
Strasno!
 
Poslednja izmena:
Nisi prvi koji pljuje po toj firmi, oni takve i slicne stvari odvajkada rade.
 
Jesi siguran da imas 1015pem model? Jel ti AMD ili intelov procesor u njemu?
 
to je taj lap, nema shta. baterija je duplo slabija, samo je pitanje gde je nastao kurshlus.
kod ovog shto si kupio od njega, u gigatronu, ili su mozda i oni isto tako dobili, a da nisu proverili.
 
Uz 1015PEM ne ide ta baterija i TACKA(.) prevarili su te,tvog druga kao vec kazes...imas pravo da se zalis i da trazis ono sto ti pripada.Zelim ti puno uspeha i da ne odustanes lako!
 
Ma samo gigatron, covek kaze da nije do njega, i da ce da zove da proveri. Najgore sto je taj laptop kupljen kao poklon od firme. Ova goveda iz gigatrona mogu da kazu da je on zamenio, strasno... u glavnom cu ja da ispastam, da poludis. A jedna od glavnih stvari zbog koje sam ga uzeo je trajanje baterije.
Hvala svima na odgovorima.
 
nema na chemu. nadam se da cesh reshiti taj nesporazum.
 
Nema razloga da pljujete po Gigatronu. Ako je u pitanju model R051BX-BLK001W, onda je normalno da bude trocelijska baterija jer se tako fabricki isporucuje. Cudna mi je prica da firma kupi 1015PEM i ne primeti da su joj dali R051BX, pa da onda poklone netbook, a da onaj ko ga primi takodje ne primeti da je druga oznaka, i ne samo oznaka nego potpuno druga platforma (ovo je AMD, a 1015PEM je Intel).
Teoretski je moguce da im je Gigatron dao pogresan netbook, ali je nemoguce da su u Gigatronu vadili i menjali bateriju jer uz tvoj netbook ide ta slabija baterija. Meni vise mirise da je neko probao da ti zavalja jeftiniji netbook pod imenom skupljeg.
 
I meni je to malo verovatno... Reci nam jel AMD procesor ili atom da znamo konacno da li je prava baterija u njemu ;)
 
Asus Srbija, molim te da me i ti sada ne nerviras, pogledaj link na prethodnoj strani i videces o kom netbooku je rec.
Uz njega ne ide ta baterija i kraj price. Clan demios kupio takav isti netbook sa odgovarajucom bateriju a vi sada izmisljate nesto.
Tingol i ti pogledaj link na prethodnoj strani, cpu je intel atom 550N,dual core.
Vas dvojica ako ne mozete da pomognete,a ne mozete i to ne trazim, nemojte bar da me zezate, pazljivije pogledajte sta sam pisao i linkove koje sam postavio.
Od tebe asus Srbija sam samo cekao kad ces da krenes da branis gigatron kao verovatno jednog od zvanicnih zastupnika asusa i pricas price i cudis se.
 
Poslednja izmena:
Opusti se covece jedino sam hteo da proverim da li stvarno imas taj netbook jer je na bateriji ocito pisala skracenica za drugi netbook...

To je verovatno i razlog zasto je i Asus Srbija pitao istu stvar, naravno da nece da udari na svog saradnika ako nije 100% siguran.

To sto si dao link ka PEM modelu nije nikakav dokaz. Ako imas atom u njemu, stvar je jasna. Prevaren si. Od strane koga to ce biti problem dokazati.

Srecno.
 
Samo polako. Nisam tu da branim bilo koga osim istine. Pitao sam koji je model jer je na bateriji pisala druga oznaka. Ako je u netbooku Atom, onda je ocigledno da nesto nije u redu. Kazes da si netbook kupio kao nov i da ga je "lik" prodao jer mu ne treba. Da li ga znas od ranije? Da li su bile presecene trakice kojima se lepi kutija? Ako jesu, cime je to opravdao lik koji ti je prodao? Ako su ga oni takvog kupili zasto nisu odmah proverili sta je unutra?
Nema nikakve veze sto je Gigatron partner ASUS-a. Mozda su i oni pogresili, ali mi je veca verovatnoca da ce toliki blam rizikovati jedan preprodavac nego renomirana firma koja obrce milione. Nelogicno mi je da neka firma POKLANJA netbookove. Obicno ih daju na koriscenje, a tad se ne smeju otudjiti tek tako novi uredjaji. Nelogicno mi je i da se pri kupovini polovne robe za problem optuzuje originalni prodavac, a ne onaj ko preprodaje. Da se razumemo, ne optuzujem ni tog lika, samo govorim sta je logicnije, ali ispitacemo stvar.
Da li negde na netbooku pise serijski broj (pored onog za R051BX)? Proveri i sta pise na garanciji. Posalji mi sliku ili sken garantnog lista na PP, pa cemo proveriti sta se desava.
 
Uh prica se bas iskomplikovala.......Koliko ja vidim krajnji korisnik ce ovde jedini da izvuce deblji kraj.Koliko sam uspeo da vidim clan Canonada je kupio jedan netbook a dobio je slabiju bateriju koja se stavlja u jeftiniji netbook.To je zaista gadan problem.Jer onaj od koga je kupio optuzuje gigatron za prevaru a gigatron moze da optuzi tog koji je kupio da je zamenio bateriju.U tom prepucavanju samo krajnji kupac moze da izvuce deblji kraj.Ne mogu da se slozim sa asus srbija da taj sto je kupovao mora da zna koja je baterija u netbook.

Iskreno i ja kad sam kupovao laptop bateriju nisam skidao i gledao dal je baterija losija ili bolja.To vecina ljudi i ne treba da gleda.Ako cemo proveravati dal nam menjaju delove za racunar onda idemo u doba divljeg zapada a ne normalne drzave.Jednostavno covek je upalio i video da je baterija slabija po tome sto drzi 3h umesto 6h.Ono sto po meni Canonada treba da utvrdi jeste ko ga je prevario.Prvo mora da vidi kakav je taj od koga je kupio.Znaci dal je on imao interesa da zameni bateriju.

Po mom nekom instiktu veca je verovatnoca da neko od radnika gigatrona zameni bateriju.Jer na primer ja ocu da kupim laptop za manje od 20 000 din.I imam lika u gigatronu.Kazem njemu e aj zameni bateriju i daj meni jacu.Taj neko zameni i proda skuplji sa losijom baterijom.Racuna na klasicno pravilo APP(ako prodje prodje).E sad onaj koji kupuje mora da uradi to sto asus srbija kaze.A to je da pogleda dal je netbook bio zapakovan ili je dat sa otvorenom kutijom.To je znaci najvaznije.Jer ja kad sam kupovao laptop i kad sam isao sa ljudima da kupujem laptop prodavac je pred mojim ocima otvarao kutiju.

Nije mi dao laptop u ruke i rekao "Evo ti laptop otpakovan".Naravno postoji mozda mogucnost i da neko otvori pa posle zalepi trakom.Sve su to zeznute stvari.U svakom slucaju ovde ces tesko naci krivca.Svako ce odgovornost prebaciti na drugog.Takodje ne mogu da se slozim ni sa time da jedna firma se nece blamirati za 1 bateriju.Pa nece gigatron.Blamirace se prodavci tj radnici u firmi.Ja licno znam da jedna od najvecih firmi za racunare(necu vam reci koja) mulja sa racunarima.Moj drugar je kupio od njih racunar sa racunom i garancijom a na racunu pise duplo manja suma novca nego u maloprodaji.

Jednostavno covek je kupio preko prodavca u firmi laptop za 10 000 din koji kosta 20 000 din.E sad da ti odes u tu radnju ne mozes kupiti nikako za 10 000 din nego za 20 000 din.I to nije jedini slucaj nego znam vise njih.Tako da batali druze te price o postenju.Ja ovim necu da pricam da je gigatron kriv jer to ne znam ali takvom logikom nece neko da se blamira u Srbiji ne pije vodu.
 
Poslednja izmena:
dajte ljudi zar stvarno mislite da bi Gigatron bio danas ono sto jeste, koliko god ga neki pljuvali on je br1 retail u SRB, da se bave tako sitnim stvarima kao sto je zamena baterija na racunarima...objektivno gledano meni to malo zvuci nestvarno.
oni racunar kada prodaju izdaju sa fabrickim nalepnicama po kutiji sto treba da garantuje da nije otpakovan.

treba proveriti po serijskom broju racunara i baterije sa asusom da li je bas ta baterija isla sa tim racunarom, da li je izaslo iz fabrike tako, ukoliko asus ima te podatke?
 
Ovo sto je bora81 napisao u prvom pasusu sve govori.
Lik je samo otvorio netbook probao ga da vidi kako radi i ugasio. Kaze da nije niti imao razloga da zameni bateriju. Njegova zene je dobila netbook od svoje firme koja ga je kupila od gigatrona. Naravno da se firma nece mlatiti sa zamenom baterija, takve gluposti ce uraditi zaposleni u gigatronu kao sto je opisao bora, isto tako ko sto rece on, ako treba da proveravam i oznaku baterije kad kupujem nesto dosao je kraj. Mada kao sto sam vec napisao u prvim postovima u vezi gigatrona treba otvoriti cetvoro ociju pri kupovini, pricao sam vam sta se dogodilo mom zetu.

Na kraju sam ja nadrljao, kako cu dokazati ko je kriv,ovaj lik ili gigatron, mada bi sve pare smeo da stavim na gigatron to jest nekog njihovog pokvarenog prodavca.
Asus Srbija skeniracu garantni list i poslati ti ga sutra na pm, netbook mi je kod devojke.
 
Prvo da razjasnimo nesto. ASUS-u nije u interesu da se ovakve price vezuju za njegove proizvode i zato mi je cilj da otkrijem sta se stvarno desilo, da se ne bi ponovilo. Mislim da ce svako razuman videti da se samim tim iskljucuje zastita krivca, pa makar to bio i ASUS-ov partner. Ovo sam naglasio da ne bi opet krenule teorije zavere.

Mislim da nema razloga da korisnik Canonada bude ostecen. Ako je kupio nesto sto ne odgovara opisu (a to je ocigledno) onda on moze da trazi od tog prodavca novac nazad i da mu vrati netbook. Njegova zena moze da vrati netbook, pa neka se firma koja ga je kupila objasnjava sa Gigatronom. Ako preprodavac krene da vrda, eto prvog razloga za sumnju.

Ne znam da li se detalji u prici menjaju zato sto je prvo u zurbi izneta kraca verzija, ili prodavac menja pricu. Prvo je bilo da je on dobio netbook od firme, pa je sad info da je u stvari njegova zena dobila netbook. Voleo bih da znam koja to firma poklanja netbookove u ova krizna vremena. Da sam ja ostecen ne bi me mrzelo da saznam i okrenem par brojeva u toj firmi i raspitam se da li su stvarno delili neke netbokove. Pored toga, ako ja dobijem nesto na poklon i hocu da prodam jer mi ne treba, sigurno ga necu bez potrebe otvarati i isprobavati, jer znam da mu time samo obaram cenu. Svako ce vise platiti neraspakov uredjaj nego nesto sto je korisceno. Naravno, ne kazem da je preprodavac kriv, samo iznosim sta mi je sve nelogicno u celoj prici.

Cudno mi je sto vecina upire prstom u firmu koja je prodala uredjaj, a ne u preprodavca. Da ja kupim polovan auto kome su povadjeni zvucnici i rezerva guma, ne bih jurio uvoznika nego tog ko mi je prodao kola. Jos mi je cudnije sto je mnogima logicnije da ce prevaru izvesti prodavac u shopu koji ima strogu kontrolu i koji RIZIKUJE POSAO za 20 evra, nego preprodavac koji moze da se kocka, jer ako ga jedan kupac provali drugi nece.

U svakom slucaju, probacemo po serjskim brojevima da dobijemo sto vise podataka o poreklu uredjaja i baterije. Ako bude srece mozda se desi da je jedan deo prodat pre nego sto je drugi uvezen, pa bi odmah znali ko je kriv. Zamolicu Canonadu da uz sken posalje sto vise relevantnih informacija.
 
Da li su bile presecene trakice kojima se lepi kutija? Ako jesu, cime je to opravdao lik koji ti je prodao? Ako su ga oni takvog kupili zasto nisu odmah proverili sta je unutra?

malo off-a:
Kada sam ja kupio ovaj moj R051BX u Metrou, ta zelena trakica na kutiji bila je presecena, sto mi je bilo cudno, ali posto sam proverio da je sve tu i da je izgledalo netaknuto, presao sam preko toga. Kada mi se desio onaj peh sa touchpadom, pomislio sam da su mi mozda uvalili primerak za koji su znali da nesto nije u redu, mada je tp riknuo posle 5 dana.

Sto se tice baterije koju je dobio Canonada, ista je kao moja, sem naravno sto se razlikuju zadnja 3 odnosno 4 broja. Ali znao sam da stize sabija.
 
Nazad
Vrh Dno