Šta je novo?

Asus eee pad slider vs Transformer

IONE

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
245
Poena
170
Ako zanemarimo izgled i koncept klizeceg i transformisanog imaju li razlike u hardveru i u samom radu(i u kolima,i na poslu i kod tetke)?
 
U principu ne, sem usb 2.0 prikljucka na slideru i naravno u trajanju baterije ako transformer koristis bez doka.
 
Kod Slidera je baterija slabija (prema specifikaciji, ne znam kako je u realnosti), Transformer je cak prosiruje baterijom. Imaju isti hardver i softver, tako da ne.
 
Na papiru im je isti hard i soft al' reko bolje da priupitam.
Nastavljam sa lovom(pracenjem oglasa)...Hvala vam na pomoci.
 
Ja bih uzeo Transformer, nekako mi deluje kompaktnije i lepse (bez docka).
Tablet sa slajder mehanizmom... ne znam koliko je to ok, deblji je, tezi, a tastaturu moras da "nosis" svuda sa njim.
 
Ne moraš. Što bi vukljao tastaturu, tj celo kilo bez potrebe. Ja nosim samo tablet, a tastaturu evetualno koristim kod kuće. A baterija samo na "ekranu" mi je dovoljna za sve što mi treba. I zbog te mogućnosti ja bih preporučio transformer pre slidera.
 
Emix je i mislio na Slider kada je rekao da mu je besmisleno da vuklja uvek tastaturu sa sobom. Slider ima tu prednost sto nosi manju masu u odnosu na Transformer sa tastaturom i sto uvek ima dostupan USB. Takodje, prakticnije ga je koristiti kao tablet ako nameravas da nosis tastaturu uvek sa sobom. Ali zaista ne smatram da su ove prednosti dovoljne da se odreknes manje mase Transformera bez tastature.
 
@radera Nisi razumeo, ja sam napisao isto sto i ti u stvari. Johnnny je objasnio.

BTW. Razmisljam i ja da uzmem Transformer sutra ili u podedeljak... sa dockom naravno.
Probao sam i Slider i meni se ONO ne svidja, prosto ne volim one gume iza, i nekako je debeo.
Mislio sam da je kompaktniji ali sam se prevario, po meni tablet mora biti kompaktniji i laksi za koriscenje.

Transformer mi je super bez docka, a i sa dockom izgleda super kao netbook.

Uzimam ga zato sto ne mogu da cekam Transformer 2, ko zna kad ce kod nas kad je u mnogo bitnijim zemljama tj. trzistu odlozen do Januara. A i bice preskup 100%.
 
I ja sam onaj dan u Uscu gledao Slider-a.. Podseca me na debelog Amerikanca.. :D Salu na stranu, ako nekom treba tablet kao TABLET ono nije dobra opcija.
 
Upravo to, one gume su mi nikakve iza, i zaobljen je nekako cudno i ona sjajna traka iza... ne hvala.
 
Nisam ni otisao da ga pogledam. Tablet koji ima kilo mi je malo besmislen. Sve sto mi treba od tableta, virtuelna tastatura u ovom momentu zavrsava. Kada hocu da radim ozbiljno, treba mi PC. Na kraju, ja ipak imam tablet od 380 grama :)
 
Razumem ja to ali meni licno ne smeta tezina. Bolje da je tezi a robustniji i kvalitetnije izrade nego da je lak a da imam osecaj da ce jedan pad biti koban. Naravno to ne vazi za tab koji ti koristis ali mnogo je onih koji su laki ali na ustrb kvaliteta.
Na kraju, ne mozes da uporedjujes tab od 7" koji je plastican sa onim od 10" koji je od aluminijuma i ima jacu i vecu bateriju.
 
Poslednja izmena:
Naravno, ali ja sam se na kraju odlucio za portabilnost i uzeo 7". Da gledam cudo od kilograma, pre bih nosao okolo neki chromebook, on bi mi bolje odradio posao.
 
Johnny la gente esta muy loca ;)

Ako neko nahvata povoljan oglas za Tansformer-a neka javi na pp.
 
Off topic, ali moram - što se tiče veličine postaje mi sve zanimljiviji Samsung note. Voleo bih ipak da se poigram par dana sa njim, da ne ispadne ono - za telefon preveliki, za tablet premali. Dell je imao nešto slično (mislim da beše streak ili tako nešto).
 
Nazad
Vrh Dno