Šta je novo?

ASUS A7V8X SATA drive, help

_hypnotic_

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2007
Poruke
214
Poena
320
Crko mi je rezac, pa sam uzeo nov, ali sata, i ne mogu nigde na ploci da nadjem gde da ubodem jbn sata kabl.

Nek pomaze neko ako zna ovu plocu
 
mozda je skracena verzija. Proveri u SiSoftware Sandra koja ti je verzija ploce. mislim da i u Everestu mozes isto
 
Tacna oznaka je A7V8X, znaci strejt A7V8X. Evo je slika iste ploce..i vide se lepo 2 sata konektora, a kod mene na tom mestu samo pise pri sata1 i sec sata1...ali je prazno...i isto nema onog crnog dela izmedju konektora, to je isto prazno

A7V8X
 
Poslednja izmena:
proveri u jednom od ova dva programa sta pise, mada bi trebalo da pise i na samoj ploci

nisi postavio dobar link
 
Poslednja izmena:
meni kada kliknem izlazi ovo

2v30uax.jpg


probaj da postavis sliku sa zvanicnog sajta i instaliraj jedan od ova dva programa. Tako ce mo resiti nedoumice.
 

Prilozi

  • P_500.jpg
    P_500.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
njegova verzija nema sata konektor, cim covek kaze napisano na ploci a nema prikljucka...

ma asus zaboravio zalemi... strasno :d
 
Hoćeš reći Foxconn zaboravio da zalemi, pošto Asus kao Asus slabo šta sam proizvodi...Elem, ako u BIOS-u postoje sata opcije može čovek i sam da zalemi priključak da vidi da li fercera. Mada bolje (jednostavnije) da odradi neku trampu za pata rezač i to je to..
 
Pa ima PCI sata dodatak, sto bi sada menjao nesto novo za staro.
Uostalom, zavisi kakve su mu opcije, mozda ima neku dobru priliku.
 
Pa ima PCI sata dodatak, sto bi sada menjao nesto novo za staro.
Uostalom, zavisi kakve su mu opcije, mozda ima neku dobru priliku.

Da zameni nov sata rezač za nov pata rezač,kakva je to nauka:trust:...nema tu neke vidljive razlike u performansama pod firmom lova na fazane iliti žvaka stara tehnologija-nova tehnologija:d
A taj "PCI sata dodatak" je PCI kartica sa sata kontrolerom i košta koliko i nov rezač:wave:,zar ne..?
Off topic
JVC radi kao zmaj, poz.:,,:
 
Poslednja izmena:
Dodatak Pci Sata, je višestruko koristan, posebno ako poželi da zameni hdd. Preporuka sa Pci karticu je StLab. Može se naći od 1000 do 1800 din.
 
Hoćeš reći Foxconn zaboravio da zalemi, pošto Asus kao Asus slabo šta sam proizvodi...

Asus definitivno proizvodi u sopstvenim fabrikama, a Foxconn pravi neke od komponenti i prikljucaka za te ploce ;)

Sto se problema koji covek ima tice, dodatna PCI SATA kontroler kartica je najbolje resenje i za buducnost, a alternativa je neka USB fioka. Ili da stvarno pokusa da zameni za neki ATA model, verovatno bi mu izasli u susret.
 
Poslednja izmena:
Ko i kako bi mu izasao u susret? Pojasni

Pa ode u prodavnicu gde je kupio sa fiskalnim racunom koji je dobio i kaze da je kupio pogresnu stvar, da mu treba model sa ATA prikljuckom. Ne vidim zasto mu ne bi izasli u susret i zamenili nov, nekoriscen rezac. Naravno, u ovoj zemlji je sve moguce ;)
 
Asus definitivno proizvodi u sopstvenim fabrikama, a Foxconn pravi neke od komponenti i prikljucaka za te ploce ;)

Kao npr. koje komponente i priključke?:-devil-:
"Proizvode" i notebook-ove, monitore, gadgete...zar ne?
Kao što i Chieftec "proizvodi" PSU npr. ili Dell monitore..? al' za malo...
Sve se poručuje kod velikih OEM proizvođača sa nekim zahtevanim karakteristikama, a te fabrike koje navode kao svoje "pogone" su od drugih, i to od više njih..Najveći proizvođači MoBo su Foxconn, ECS...
Sorry za off..:wave:
 
Asus definitivno proizvodi u sopstvenim fabrikama, a Foxconn pravi neke od komponenti i prikljucaka za te ploce ;)

Kao npr. koje komponente i priključke?:-devil-:
"Proizvode" i notebook-ove, monitore, gadgete...zar ne?
Kao što i Chieftec "proizvodi" PSU npr. ili Dell monitore..? al' za malo...
Sve se poručuje kod velikih OEM proizvođača sa nekim zahtevanim karakteristikama, a te fabrike koje navode kao svoje "pogone" su od drugih, i to od više njih..Najveći proizvođači MoBo su Foxconn, ECS...
Sorry za off..:wave:

Ne sporim da OEM-ovi sve to proizvode, ali u slucaju najvecih kompanija koje proizvode maticne ploce (Asus i Gigabyte, verovatno i jos neke), nije tako... one kupuju pojedine delove i prikljucke... procesorsko podnozje, plastiku za SATA, IDE, PS2 i slicno, na drugoj strani nabavljaju elektroniku, a prave svoje stampane ploce, i na proizvodnoj lliniji u sopstvenoj fabrici sve to sastave u konacan proizvod.

Koliko znam, Gigabyte trenutno ima 3 svoje fabrike, Asus mislim najmanje 3-4.
 
kada smo vec kod Asusa, šta znači

100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors!


VRM 5000hrs lifespan @105°C, 500,000hrs @65°C
 
Znači da kad braća japanci naprave nema greške (ili marketinška fora).
A inače su dosta kvalitetniji Solid Capacitors :)
 
Poslednja izmena:
@Dusan K
A šta znači "svoje" fabrike? To je sve rent kombinacija,a lepo marketinški zvuči kad se kaže da Asus ima "svoj pogon". Tako i ja i ti možemo imati "svoju" fabriku,ako imamo dovoljno love- osnujemo brand "Dule&Dule" i poručimo seriju MoBo, grafika, itd. U te pogone o kojima pričaš Asus nije uložio ništa, te mašine je platio neko drugi..Asus je samo ime,ništa drugo,kao i mnogi drugi (da ne bude da sam se zakačio za Asus). Danas Asus, sutra neko novo ime...Ajde navedi mi neko brand napajanje sa našeg tržišta koje ima sopstvenu proizvodnju..ako ih ima mogu se na prste jedne ruke nabrojati (meni trenutno ne pada na pamet nijedno). Npr. najpopularnije marke kod nas-niko ništa ne pravi/proizvodi, u istoj hali se pravi po nekoliko brandova. AMD,recimo,ima svoje pogone u pravom smislu te reči-tj. investira u opremu/mašine, ali bio bi u prašini odavno da ga ne gura IBM, IBM razvija nove proizvodne procese za AMD,tako da u tom pogledu nisu baš samostalni,zar ne?
Žestoko smo skrenuli sa teme...
Ja se isključujem

Poz.
 
Slaba ti je vajda od te ploche. Ja sam na mojoj imao RAID 0 i RAID1 konektore koji su u stvari bili SATA..ali opet slaba vajda, posto sata kontroler na nf2 voli da se tripuje strasno. Prvo bi trebalo da iskopas drivere koji se instaliraju sa flopija (da dobro si procitao) sto je vec samo po sebi naucna fantastika. Elem, ja nisam uspeo sata hdd da nateram da radi na njoj..mozda je za cdrom drugacija procedura. U svakom slucaju pripremi se za patnju :D
 
Poslednja izmena:
Ta

dva sata priključka su u stvari od promisovog raida, a da ga nateraš da radi kako treba ima mečku da rodiš:mad:. Najprostije rešenje ti je da zameniš taj sata za ata
 
@Dusan K
A šta znači "svoje" fabrike?...
Žestoko smo skrenuli sa teme...
Ja se isključujem

Poz.

Da, jesmo skrenuli, ali bi bilo lepo da se dobro informises o necemu i saznas sve cinjenice pre nego sto pocnes da tvrdis, objasnjavas i ubedjujes ;)
 
Slobodno iznesi te tvoje činjenice...
 
Poslednja izmena:
Možeš i ti slobodno da navedeš neku činjenicu, npr. gde su te tri,četiri Asus "fabrike",zar ne..
A možeš i činjenično da pobiješ ta "tvrđenja,ubeđivanja i objašnjenja", slobodno...

Cuj, cak i na ovom forumu verovatno ima ljudi koji su obilazili fabriku Gigabyte-a, koji cesto u vreme Computex-a organizuje ture za novinare i posetu svojoj prvoj fabrici, izgradjenoj 1986. godine na Tajvanu.

Evo ti jednog "foto-safarija", pa pogledaj, a slicne price su objavljene na jos gomili sajtova. Nije tesko pronaci, snaci ces se vec.

Edit:
A evo i jedne starije pricice, ovoga puta iz MSI-a.

Pazi, ja ne sporim da su OEM-ovi ogromne kompanije koje proizvode sve i svasta za razne klijente, ali ti pricas o napajanjima na nasem trzistu, a ja o core biznisu Asus-a, Gigabyte-a i jos nekih kompanija.
 
Poslednja izmena:
:dSve je to OK, ali kad govorimo o Asusu teško da ćeš okačiti neki link,jer oni ne puštaju nikakve obilaske (ako se u međuvremenu nije nešto promenilo) sa "foto-safarijima" u te njihove objekte, nazovi "pogone",a tu nema nešto posebno da se krije (proizvodnja PCB-a)..U odnosu na GA i MSI oni definitivno zaista najmanje proizvode procentualno od onoga što vidiš na njihovom zvaničnom sajtu. Znači jesu među najvećim vendorima, al od mašina za proizvodnju imaju vrlo malo (<GA&MSI). Foxconn (Hon Hai) rade za Asus mnogo. Napajanje sam spomenuo kao primer, ali isto važi i za druge IT proizvode.
Nego, šta bi sa rezačem iz teme:d?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno