Šta je novo?

ASUS A7V8X i SATA2 hard disk?

_hypnotic_

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2007
Poruke
214
Poena
320
Mislio sam da kupim neki veci sata2 hard disk, ali ne znam jel mogu da ga koristim sa ovom starom plocom, trazio sam dugo po netu i nista mi nije jasno...help

hvala
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam na ovu ploču će da paše sigurno 320 gb, za veći nisam siguran.
I da, ako bude problema predžamperiši SATA2 hard u SATA1, s obzirom da ova ploča ne podržava SATA2. Ako je neko bocnuo veći hard i on radi neka javi.
Pozz
 
Koliko ja znam na ovu ploču će da paše sigurno 320 gb, za veći nisam siguran.
I da, ako bude problema predžamperiši SATA2 hard u SATA1, s obzirom da ova ploča ne podržava SATA2. Ako je neko bocnuo veći hard i on radi neka javi.
Pozz

Hvala ti...ja sam mislio da kupim neki od 640GB, 320 mi je malo :/

Ako neko zna dal moze i neki veci da radi neka javi..
 
A da kao rešenje uzmeš neki noviji PCI SATA2 kontroler, bocneš ga u slobodan PCI slot i mirna bačka. Ima da rade i 1 TB hardovi, možda i veći. Solidan kontroler košta oko 20 evra, a mislim da ti pruža dosta fleksibilnosti i ubuduće.
Pozz
 
A sto ne probas od nekoga veci hard, cisto radi probe?
podrzani su 48-bitni pa ne bi trebalo da imas probleme ni sa vecim hardovima ali opet....
Obavezno ga prebaci u sata1 mod....
ne znam kako je drugima ali na asusovom sajtu mi redovno "baguje" podrska ili je to "normalno"?
 
A da kao rešenje uzmeš neki noviji PCI SATA2 kontroler, bocneš ga u slobodan PCI slot i mirna bačka. Ima da rade i 1 TB hardovi, možda i veći. Solidan kontroler košta oko 20 evra, a mislim da ti pruža dosta fleksibilnosti i ubuduće.
Pozz

A sto ne probas od nekoga veci hard, cisto radi probe?
podrzani su 48-bitni pa ne bi trebalo da imas probleme ni sa vecim hardovima ali opet....
Obavezno ga prebaci u sata1 mod....
ne znam kako je drugima ali na asusovom sajtu mi redovno "baguje" podrska ili je to "normalno"?

Ma ne znam, odlepio sam...ili cu da zamenim plocu i procesor, mozda uparim Biostar TA770 A2+ i Athlon LE1640 za pocetak, pa tek onda Sata2 hard disk...ako ne, probacu da nadjem neki ATA od 500gb i nek ide u pm...
 
Vrh Dno