Šta je novo?

Asus A53SJ-SX481 VS Asus K53E-SX684

Mixa032

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2008
Poruke
109
Poena
319
Sta uzeti od ova dva laptopa?

S tim sto:
- ako bi uzeo Asus A53SJ-SX481 onda bi dodao jos 3GB RAMa ( to je oko 2200din ako sam dobro na shopu video)
- Onda bi na Asus A53SJ-SX481 imao 6GB rama i graficku kartu dok na
- Asus K53E-SX684 ima 4gb i integrisana karta

Linkovi ka shopu sa lapotopovima:
1.Asus A53SJ-SX481

2.Asus K53E-SX684


Moze li neko da mi da savet sta je bolje uzeti i zasto? Hvala :)
 
1.Ne mozes nikako dodati jos 3GB rama, taj laptop ima 2 slota za ram, u jednom je jedan modul od 1GB a u drugom modul od 2GB, a i ne postoji modul od 3GB rama, jedino da izvadis jedan modul pa da ubacis drugi veceg kapaciteta...
2.4GB DDR3 rama na 1333MHz kosta 1700din
3.Nemoj nijedan od ta dva jer i ta GT520m nije nista specijalno za igranje tek je nesto minimalno brza od te integruse...osetno su brze GT525/540/550/555
4.Ako mozes jos malo love da nategnes uzmi ovo: http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_k53sv-sx501-12616

Ne moras nista da dokupljujes, ima odlican procesor, super grafiku, mozes i da se poigras kvalitetno, K53SV je najbolji od K53 serije, a po ovoj ceni best buy masina.
 
Hvala na brzom odgovoru i objasnjenju!

Nisam opisao za sta mi treba laptop. U sustini to ce mi biti drugi racunar za putovanja i sastanke, a i ukucani na njemu mogu da rade :) Ja vecinu vremena provodim na masini iz potpisa. Igrice ne igram, mada bi prednost dao laptopu koji ima dobar display. Samo iz navedenih razloga sam se odlucio za malo slabiju masinu sa i3 procesorom.

Inace pogledao sam K53sv on je negde oko 52-53000din.(probao da otvorim tvoj link, izgleda da ga nema vise na gigatronu) mozda je ovo bolja kupovina za taj novac http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/8131-lenovo-idea-pad-g570-i5-59310815 ?
 
Poslednja izmena:
Obzirom da je namenjen za posao i da grafika nije presudna, bolje rešenje je ProBook ili ThinkPad Edge. Oba su daleko kvalitetnija i sa anti-glare ekranima
 
Hvala za preporuku ThinkPada, uzecu i to u obzir, moram da ga vidim na delu.

Da li neko zna dal Asus K53E-SX684 dolazi za 1x4gb rama ili 2x2gb rama? Ako bi uzeo ovaj racunar mozda bi dodao jos 4gb rama posto je memorija jeftina...
 
Ne mislim na slotove, nego na memorijski stick, da li dolazi 1 stick sa 4gb rama ili 2x2gb rama.

U slucaju da dolazi sa 1 stickom od 4gb, ja bi dokupio jos 4gb za drugi slot, pa onda imam 8gb rama :D
 
To ne mozes da znas dok ne otvoris lap. Npr ovaj lap sto imam ja, svuda je pisalo da ima 2x2GB, na sajtovima svih domacih firmi koje ga imaju, a kad sam otvorio video sam da ima jedan modul od 4GB i dokupio jos 4GB kad je tako jeftina...
 
hvala za info o memoriji!

u poslednjem trenutku videh ovaj:
emmi.rs/laptop-računari-asus-x54hy-sx110-156.11.html?productId=18778
Mnogo bolja kupovina od predhodna dva, za isti novac, tako da ce ovaj najverovatnije da padne :)
Koliko sam cuo od Asusa najbolja serija je X, onda K, pa A (sto se tice kvaliteta izrade)?
Jel moze neko da potvrdi ovo?

A ima i 1x4gb tako da mogu da dodam jos memorije i odvojenu grafiku koja je u svakom slucaju bolja od integrisane...

EDIT: Jedino sto me malo brine jeste 4cell baterija..., to ne znam koliko ce drzati...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno