Šta je novo?

AsRock G31M-GS R2.0 pitanje?

kruslin93

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2016
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav svima na forumu, interesuje me jedno pitanje u vezi maticne ploce za Intelovo podnozje LGA775.
Dakle radi se o AsRock G31M-GS revizija 2.0
Hteo bih da probam nesto u vezi RAM memorije. Ploca poseduje 2 slota za RAM gde trenutno koristim 2x2gb Kingston na 800Mhz.
Na oglasima sam video da se prodaju moduli od 4gb, tacnije Kingston KVR800D2N6/4G.
Na oficijalnom sajtu firme ASROCK napisali su podrzanost memorija na ovom modelu ukupno 8gb, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovim tj. da li je neko ovo isprobavao. Na sajtu sam pronasao PDF listu podrzanih memorija gde sam video taj kingstonov model KVR800D2N6/4G. kao validan za ovu plocu. Doduse na oglasima prodavci su napisali da su to memorije za AMD. Takodje negde sam procitao da ove memorije rade i na nekim Intelovim plocama sa novojim cipsetima.
U prilozenim slikama pokusacu da vam priblizim o cemu se radi, ali ipak mislim da znate nesto o tome. Hvala unapred!
 

Prilozi

  • G31M-GS R2.0(L1).jpg
    G31M-GS R2.0(L1).jpg
    374.5 KB · Pregleda: 96
  • IMG_0024.JPG
    IMG_0024.JPG
    623.5 KB · Pregleda: 76
  • 212121.jpg
    212121.jpg
    158.1 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Taj Kingston bi trebao bez problema da radi na toj ploci. Stavi samo poslednju ver. Bios-a, cisto radi sigurnosti.
 
U potpunosti se slazem sa Egzotikovim komentarom. Mada nije isti chip brand kao na slici, Elpida. Pa vidi ako negde ima sa Elpida cipovima a ne Hynix.

Vidi da se dogovoris sa prodavcem da mu vratis ako ne bude radilo na tvojoj ploci. Cak mu i linkuj sve ovo oko ploce.
 
Jedan prodavac pominje da su cipovi na memoriji HIGH DENSITY i da ne bi moglo raditi. Preporucuje mi da nadjem LOW DENSITY, ma sta to znacilo.
 
intel g31 čipset ne može da mapira više od 2gb po modulu, tako da se džabe trudiš da staviš 2x8gb . to neće da radi.
 
Ali Kokanovicu, da li si iznad video sliku sa oficijelnog sajta ploce sto su testirali module?
 
nikad nisam čuo ni video da ijedan g31, p31 ili p35 podržava 4dg ddr2 module. uostalom , odi do aliexpressa , amazona ili newegga i potraži 4gb ddr2 modul za intel.
videćeš koliko će rezultata da izađe.
 
Ovo me buni sto se vidi u prilozenoj slici
 

Prilozi

  • 78.jpg
    78.jpg
    115.8 KB · Pregleda: 36
Nece ti raditi, jedino da probas sa modulima koji imaju 16 chipova tj. 8 po strani. Sa modulima od 32 chipa iliti 16 po strani ti 100% nece raditi.
 
Nazad
Vrh Dno