Šta je novo?

Asrock FM2A88X Extreme4+

pa sta pitas nas kad radis kako ti drugar kaze? :)

nema veze turbo sa svim tim,kuler normalno da je hladan kad ne opterecujes procesor,temperature i ocitavanja napona u ajdlu ne sluze nicemu.optereti prajmom i prati sta se desava u AOD-u.
 
Umart,ti bolje dodji na kafu po znas vec sta,pa usput i da pogledas komp.Sutra,prekosutra...
 
tek sad videh,'aj' javicu ti se sutra da doletim da ti spakujem to,nezavisno od ostalog. :)
 
Na ovoj ploci imam Kingston Limited sa prve slike,rade na 1600mhz,medjutim kako je 4 gb malo,hocu da dokupim jos 4gb memorije.
Da li bi se gadjala sa memorijom sa druge slike i koji mi tacan model memare predlazete jer je skoro nemoguce naci ovaj model kingston-a.
Captrure.PNG

Capture.PNG
 
ja bih na tvom mestu prodao taj ram,i uzeo sto brzi,cisto zbog apu-a.
 
Procesor podrzava max do 1866mhz,tako da kontam da necu osetiti neku razliku.Sada mi memare rade na 1600mhz.
 
richland?zar ne bi trebao on da radi i na 2133mhz?gadji isti napon,tajminzi nisu toliko bitni,radice po taktovima sporije.
 
E sada,da li da ipak prodam tu memoriju i uzmem jedan modul kingstona od 8 giga ili 2x4gb ?
 
2x4gb obavezno.na hd4600 ima razlike izmedju dualchannel-a kamoli na apu-u.
 
Sinoc sam se napatio oko win7 instalacije,tacnije,sa drajverima.
Koji Catalyst ili Crimson ide za A10 6800K,tj. za 8670D Radeon ?
Ja sam instalirao vga drajver za plocu i kad odem na restart,nece da podigne catalyst.
U sustini,taj vga za plocu nije potreban..?
 
Na AMD sajtu imaš da biraš za koju grafičku, tebi treba "APU (Accelerated processors)" drajver, malo je drugačiji od drajvera za dedicated GPU.

http://support.amd.com/en-us/download
 
Poslednja izmena:
Mike,naidjoh na ovo.
Sta skinuti,Catalyst ili Crimson.
Uzgred,da li sam izabrao dobar driver..?
Gore pise HD 8000 DO HD 8400,A ovaj moj apu ima 8670D

Capture.PNG
 
crimson 15.11.1 hotfix betu stavi.sve prvo pobrisi sa DDU.
 
Veceras cu clean instal sedmice,pa cu instalirati drajvere za plojku,tipa,lan i usb 3.0 i onda crimson 15.11.1
Hvala za info.
 
Moze li neko da napise nesto konkretnije za ovu plocu? Tipa koliko se greje VRM deo? Zanima me stock freq Athlon x4 860k, znaci nikakav O/C.
Dodatno - da li ploca hoce da radi samo sa X4 Athlonom, bez dodatne grafe? Naravno kada se server podesi sa nekom grafom tokom instalacije :d
 
Dodatno - da li ploca hoce da radi samo sa X4 Athlonom, bez dodatne grafe? Naravno kada se server podesi sa nekom grafom tokom instalacije :d

Athlon nema integrisanu grafiku u sebi. Ne razumem šta znači druga rečenica. I mislim da ploče odavno nemaju integralne grafičke čipove. Nemam iskustvo, ali ova ploča izgleda da ima dobru naponsku sekciju i regulaciju napona. Ipak, izgleda kao bolji proizvod sa kvalitetnijim komponentama
 
Ploca je odlicna,bolja je jedino extreme 6+,ali meni je i ova ok.
Pribavio sam za burazera g1 sniper a88x u komb. sa x4 750k.
Odlicno radi na win10.
 
Athlon nema integrisanu grafiku u sebi. Ne razumem šta znači druga rečenica. I mislim da ploče odavno nemaju integralne grafičke čipove. Nemam iskustvo, ali ova ploča izgleda da ima dobru naponsku sekciju i regulaciju napona. Ipak, izgleda kao bolji proizvod sa kvalitetnijim komponentama

Znam naravno da nema ni ploca niti Athlon :D Meni ovo treba za ESXi home lab host. Znaci grafika ne treba uopste, sem tokom instalacije sto cu da metnem neku samo tada i da je izvadim. Zato pitam da li ploca to dozvoljava out-of-the-box, znaci ne pisti (sem inicijalno tokom POST-a).
Druga ploca, ali Gigabyte uz FX 8350 mi tako radi bez problema.
 
Ploca radi bez grafe, samo sto tokom POST-a okine signalizaciju 5 x i to je to, nastavlja normalno boot. :)

Elem, neverovatan problem se javio kod boot-ovanja sa USB 3.0 uredjaja / porta,
Sve radi apsolutno normalno, boot EXXi, reboot, shutdown... i tako u krug. Samo kada se na kratko izgubi AC napajanje, a masina je setovana na Auto power on, prakticno dolazi do cudnog efekta da se ugasi i upali u isto vreme (power outage traje ~ 0.10 sec), nastaje problem sto USB urejdaj se ne vidi (ne dobija struju uopste od porta), samim tim boot fail-uje. Ako se uradi hard reset potom, velika je sansa da ce ponovo krenuti boot tj. USB ce dobiti struju.

Ako se struja iskljuci na 1+ sec, ovog efekta nema, tj. auto power on pali masinu, usb 3.0 dobija struju, krece boot....

Izludeo sam danas oko toga. xD Sve zivo u BIOS-u sto treba je ukljuceno tj. ono sto ne treba iskljuceno.


Sve sam pretresao pet puta, ACPI podesavanja (HPET?), boot failure guard iskljucen, usb legacy ukljucen, usb 3.0 probao i na Auto i forsirano Enabled, CSM ukljucen....

Zanimljivo da ovaj problem se ne ispoljava ako je USB stick uboden u USB 2.0 portove, samo USB 3.0 pravi ovu ******stinu, probao sam i direktno plocine konektore kao i preko extension kabla tj. kucista.... nema pomoci.

Kapiram nema logicnog objasnjenja sem gremlini.

Napajanje je 'odlicno', ali novo pa malo sumnjam i na njega.... TT Smart 630w. Pod jedan me cudi kako ne uspe da izdrzi .10 sekundi prekid napajanja... sta rade ti kondenzatori unutra ;)
 
Elem, neverovatan problem se javio kod boot-ovanja sa USB 3.0 uredjaja / porta,
Sve radi apsolutno normalno, boot EXXi, reboot, shutdown... i tako u krug. Samo kada se na kratko izgubi AC napajanje, a masina je setovana na Auto power on, prakticno dolazi do cudnog efekta da se ugasi i upali u isto vreme (power outage traje ~ 0.10 sec), nastaje problem sto USB urejdaj se ne vidi (ne dobija struju uopste od porta), samim tim boot fail-uje. Ako se uradi hard reset potom, velika je sansa da ce ponovo krenuti boot tj. USB ce dobiti struju.

Mozda je glupo,ali da li si probao da promenis bateriju ?
 
Nisam. Ploca je nova novcata. Da je baterija losa resetovao bi se i BIOS na default itd. Ali to nije slucaj.
Na kraju sam ga ubo u USB 2.0 port pozadi na ploci gde tih problema nema. Sreca pa ESXi ne drlja po tom USB-u cesto. Tako da je definitivno neki bug ili u BIOS-u, ili u samom hardveru, da ploca mora da uradi power cycle kako bi sve ponovo 'startovalo'. Ovako na blic ako nestane struja, prakticno ploca je i dalje ziva... a onda surge naleti koji je okine da se upali jer struja istog momenta ponovo dodje. I kvrc, USB 3.0 kontroler se zajabuni. 2.0 radi bez problemo.
 
Druze,za Asrock plocu koja je u naslovu imas da apdejtuje bios preko Lan-a u biosu,sam skida apdejt i instalira.
Probaj tako.Mozda ce tvojim mukama doci kraj.
Imam 2 drugara koja imaju ovu plocu i G1 Snniper A88X,svi se zale da im ne radi Usb-ovi 3.0
Ja imam i ovu i g1 snniper za a88x i obe su mi savrseno ispravne.
Hvala bogu pa su obe u garanciji.
 
Prvo sto sam uradio kada je stigla, stavio novi bios, naravno kroz handy BIOS tool za to. Imam ja odavno AsRock A85x Extreme4+ pa znam za foru :)

Kako im ne radi USB 3.0? Uopste, ni u sistemu nakon boot-a ili isto ovako kao kod mene, sugavo i sporadicno?
S obzirom da i ti imas ovu plocu, da li imas istih problema prilikom boot-a sa USB-a na 3.0?
 
Ne,kod mene rade USB-ovi 3.0
Inace,moja ploca je iz naslova A88x,nije A85x.
Ja sam uturio najnoviji bios i sljaka fenomenalno.
Iskreno,bolja mi je od G1 Snniper za A88x.
Ima vise konektora za ventove,mislim da je i dosta stabilnija za OC.
 
Da, ali da li si probao ovaj use case gde boot-ujes nesto sto je default boot device na USB 3.0, a samo na 1/5 sekunde iskljucis prekidac od napajanja i odmah ga vratis? Pri tome AUTO POWER ON AFTER POWER FAILURE je ukljucen i on prakticno odmah pali plocu.

Ovo je po meni ipak izuzetak koji jako mali broj ljudi moze da iskusi u praksi.
 
Da, ali da li si probao ovaj use case gde boot-ujes nesto sto je default boot device na USB 3.0, a samo na 1/5 sekunde iskljucis prekidac od napajanja i odmah ga vratis? Pri tome AUTO POWER ON AFTER POWER FAILURE je ukljucen i on prakticno odmah pali plocu.

Ovo je po meni ipak izuzetak koji jako mali broj ljudi moze da iskusi u praksi.

+1

Potpuno si u pravu,medjutim,opet mala digresija.
Ploca je OC user friendly,A10 6800K ide na 4.6 opusteno.
 
Eee, to cu probati jednom kada se uzme bolji cooler, posto je onaj na 860K tragi-komedija za bilo sta sem zakucanih stock bez turbo mode-a (3700 Mhz).
Premda moja A85x Extreme 4+ i nije neki kloker, jedva 750k ide na 4300 Mhz. Ali uz przenje naponom. Tako da je limit 4200 za 24/7. Mozda je ovaj moj stari 750k los primerak...
 
750k mi je u Sniper ploci,jos nisam imao tajma da probam OC.Kuler nije los.Mada je sve u biosu dosta preglednije i prostije od Gigabyte Snniper-a.
 
Kuler nije los? Mislis tvoj koji si mu metnuo? Jer onaj default-ni je toliko sramotan da AMD cak nece da se bruka da stavlja svoj logo na njega kao sto je to bio slucaj davno sa starim Athlonima i ostalim procesorima :d
Ja na 750k drzim onaj fabricki sto mi pretekao od FX-a.... on je sasvim fin, zato ga i daju uz FX-8xxx.
 
Nazad
Vrh Dno