Šta je novo?

ASP.net obuka...veliki problem???

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Pozdrav,
imam jedan problem koji se ukratko zove nikako ne mogu da nadjem adekvatan kurs u nekoj skoli za ovu tehnologiju. Radi se o tome da imam radno mesto kod rodjaka koje me ceka ali treba da savladam ASP.net tehnologiju dovoljno da mogu osnovno da pocnem nesto da radim. Ja sam sam preko raznih net kurseva prosao HTML+CSS+JavaScript i imam neko opste predznanje o tome. Sada nikako ne uspevam da nadjem nacin kako da pocnem da ucim ovu tehnologiju a da to nije sam kroz knjige i kurseve. Ni jedna skola u nišu ne drzi tu obuku jer im nije komercijalna. Nasao sam neki kurs za 730e (MCSD) koji je jako dobar i sveobuhvatan ali kad sam otisao ni njega ne odrzavaju jer nemaju interesenata. Onda su mi rekli da jedino privatne casove uzimam koji su tipa 1000+ evra ali mi se ni oko tih casova ne javljaju. Ona oxfordakademija ima ucionice u kod nas ali gle cuda bas taj kurs ne rade, i rade ga samo online. Na kraju sam i na to pristao i ne javljaju mi se vise. Iako ga svi imaju u ponudi ovako ili onako niko nece da predaje. Nakon mesec dana trazenja udario sam u zid i pitam se dal je moguce da niko nece da drzi obuku...kazu u skolama svako ce pre da da 400-500e da uci javu ili PHP ili nesto tako komercijalno, ali meni je uslov da naucim ASP.net. Tako da pitanje je sada da li imate neki predlog-ideju-savet ko bi predavao tu tehnologiju makar i preko skajpa? Sve sto ima veze sa ovom tehnologijom i obukom iste me interesuje jer ne znam vise gde da se raspitujem i kako da je ucim?????


Hvala unapred i izvinjavam se na duzem tekstu.
 
Ma to je nemoguca misija, covek ne zna gde mu je glava. A ovakve kurseve sam nalazio, vise sam mislio da li imate neku ideju za neku skolu ili nekoga ko hoce da drzi casove za novac naravno, jer mi definitivno treba neko s'kim mogu da imam interakciju i da prati rad.
 
...evo i ova tema je dokaz ovome sto pisem...ideja bez :(
 
Kao sto ti je receno, idi kod rodjaka na praksu i gledaj sta drugi radi pa onda i sam uci.
Nijedan brzi kurs ti nece pomoci da ASP savladas.
Nije ti to, otisao na kurs dobio sertifikat i sad sve znas pa te svi cekaju za posao.
 
Ma daleko od toga da ja mislim da samo prodjem kurs i sve znam...problem je sto ja hocu da platim kurs jer ne mogu sam i da posle nastavim kod rodjaka. Ovde se radi o tome da ne neverovatno tesko ili ti nemoguce da ti neko drzi tu obuku. Naravno da sam gledao sve te linkove vec, ali tesko mi je sam...dosta toga vec jesam preso sam ali resio sam da platim i sto pre predjem na praksu ali slepa ulica...
 
@bunny - To sto ti zelis da uradis je pogresno na mnogo nacina. Nebulozno je obucavati se za nesto samo zato sto imas radno mesto koje te ceka. Iz tvojih prethodnih poruka mogu da zakljucim da ti zapravo nisi siguran sta je to asp.net ili .net generalno. Ajmo sada malo detaljnije:
- C#, jezik koji je stub samog .net frejmvorka. Pre nego sto bi krenuo da ucis asp.net (koji se opet deli na jos x tipova projekata), morao bi da savladas sam programski jezik. Sta mislis koliko ti treba vremena sam jezik da naucis? Pa mozda 2-3 meseca ucenja da bi kako tako natucao c#, a najmanje godinu dana ucenja i rada sa strane da bi mogao da ista razumes kako treba. Skoro nikada neces imati happy-path.
- Ok, naucio si sam jezik. Sta sad? Sledi ucenje samog frejmvorka, ili bar dela koji je okrenut ka web-u. Ruku na srce, tu ti nece trebati toliko vremena, poceces sam da kapiras neke stvari.
- Posto se radi asp.net, jasno da se radi o web projektu. Dakle, nije samo asp.net kako ti kazes. To znaci da ces morati da ucis i druge tehnologije koje su u tom steku. html, css i js ti ne ginu. Makar osnove.
- Nije sve na front-endu, ima nesto i bazi. Ocekuj da ces morati i sql da znas

Bonus:
-dizajn paterni, disciplina pisanja koda, raslojavanje itd itd

Ako si resen da nastavis, online kursevi su tvoj prijatelji (mva i pluralsight posebno)
 
Možda ovo može da ti pomogne:

https://m.youtube.com/channel/UCCTVrRB5KpIiK6V2GGVsR1Q

Možda čovek drži i privatne časove ali ima mnogo klipova o .net-u i o asp.net .... tako da možeš da prođeš i to. Teško da ćeš baš naći specijalno kurs za asp.net kod nas jedino na net-u nešto.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
@bunny - To sto ti zelis da uradis je pogresno na mnogo nacina. Nebulozno je obucavati se za nesto samo zato sto imas radno mesto koje te ceka. Iz tvojih prethodnih poruka mogu da zakljucim da ti zapravo nisi siguran sta je to asp.net ili .net generalno. Ajmo sada malo detaljnije:
- C#, jezik koji je stub samog .net frejmvorka. Pre nego sto bi krenuo da ucis asp.net (koji se opet deli na jos x tipova projekata), morao bi da savladas sam programski jezik. Sta mislis koliko ti treba vremena sam jezik da naucis? Pa mozda 2-3 meseca ucenja da bi kako tako natucao c#, a najmanje godinu dana ucenja i rada sa strane da bi mogao da ista razumes kako treba. Skoro nikada neces imati happy-path.
- Ok, naucio si sam jezik. Sta sad? Sledi ucenje samog frejmvorka, ili bar dela koji je okrenut ka web-u. Ruku na srce, tu ti nece trebati toliko vremena, poceces sam da kapiras neke stvari.
- Posto se radi asp.net, jasno da se radi o web projektu. Dakle, nije samo asp.net kako ti kazes. To znaci da ces morati da ucis i druge tehnologije koje su u tom steku. html, css i js ti ne ginu. Makar osnove.
- Nije sve na front-endu, ima nesto i bazi. Ocekuj da ces morati i sql da znas

Bonus:
-dizajn paterni, disciplina pisanja koda, raslojavanje itd itd

Ako si resen da nastavis, online kursevi su tvoj prijatelji (mva i pluralsight posebno)


Prvo hvala na detaljnom odgovoru, elem, kada bi tebi sada neko jako blizak tebi ponudio da radis kod njega za lepu kintu ali da naucis i savladas asp.net sta bi ti reko? Naravno da ne poznajem ni 1% asp.net tehnologije zato i hocu da naucim. html+css+js sam vec radio i solidan sam u prva dva a treci poznajem. Znam i da treba c# da se uci ali sam racunao da na nekom kursu prodjem kroz osnove svega toga a naravno vezbom kuci i najbitnije praksom kod rodjaka da to usavrsavam. Cela poenta je da konkretno tom tematikom nikako ne mogu da nadjem nekog ko se bavi. Jos jedna jako bitna stvar koju samo mozda pomenu a mozda ne...ja planiram da najmanje godinu dana ako ne i vise ulozim u ucenje, i nisam ni mislio da prodjem neki kurs i tolko sve znam...samo mi treba neki ucitelj...iskreno, ima toliko kurseva komercijalnijih i jeftinijih tipa JAVA, PHP itd da bi ja radije ucio i radio to, ali benefit je ogroman to sto imam gde da pocnem da radim sa malim predznanjem i gde bi me neko kasnije opravljao za dalje...
 
Poslednja izmena:
Vidim da si iz Nisa, tamo ima https://www.itcentar.rs/ vidi da li oni imaju ili se konsultuj.

To je najveca ironija svega...oni imaju neki Microsoftov kurs koji kosta 730 i koji relativno dobrim delom obuhvata sve sto mi je potrebno, plus je u Nisu sto je jako bitno i traje nekih 4 meseca. Ja lepo odem i kazem ocu to...i onda kazu ne drzimo to jer nemamo interesenata...a uredno stoji i dalje na sajtu kao ponuda...upravo o tome pricam...
 
To je najveca ironija svega...oni imaju neki Microsoftov kurs koji kosta 730 i koji relativno dobrim delom obuhvata sve sto mi je potrebno, plus je u Nisu sto je jako bitno i traje nekih 4 meseca. Ja lepo odem i kazem ocu to...i onda kazu ne drzimo to jer nemamo interesenata...a uredno stoji i dalje na sajtu kao ponuda...upravo o tome pricam...

A jesi li razmišljao o ITAcademy ?

Sent from mTalk
 
Nemoj da razmišljaš o ITAcademy.
 
Moj predlog je da registrujes outlook mail. Odes na link visual studija gore desno se sign in-ujes sa napravljenim mailom. Posle toga ides use your benefits i pri dnu imas pluralsight tu dobijes code za besplatno tri meseca da gledas kurseve koje hoces.

Moj predlog je da krenes ovim redom :

Gledaj kurseve od Scota Alena , Debore Kurate, Mosha Hamedanija i Swan Wildermuta.

https://app.pluralsight.com/library/courses/csharp-fundamentals-csharp5/table-of-contents

https://app.pluralsight.com/library/courses/mvc4-building/table-of-contents

Kasnije gledaj entity framework, generics i malo naprednije teme.

Nadam se da sam pomogao. Pozdrav i sve najbolje u radu i ucenju!
 
Moj predlog je da registrujes outlook mail. Odes na link visual studija gore desno se sign in-ujes sa napravljenim mailom. Posle toga ides use your benefits i pri dnu imas pluralsight tu dobijes code za besplatno tri meseca da gledas kurseve koje hoces.

Moj predlog je da krenes ovim redom :

Gledaj kurseve od Scota Alena , Debore Kurate, Mosha Hamedanija i Swan Wildermuta.

https://app.pluralsight.com/library/courses/csharp-fundamentals-csharp5/table-of-contents

https://app.pluralsight.com/library/courses/mvc4-building/table-of-contents

Kasnije gledaj entity framework, generics i malo naprednije teme.

Nadam se da sam pomogao. Pozdrav i sve najbolje u radu i ucenju!

hvala, bacicu pogled bas!
 
Nazad
Vrh Dno