Šta je novo?

Arkadni kabineti II

Prilozi

  • sh02.jpg
    sh02.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 181
Poslednja izmena:
Unapred se izvinjavam ako je ovo pogrešno mesto za moje pitanje. Nije u pitanju arkadni kabinet, već se radi o izvesnom fliper automatu, a zove se "Heavy Metal Meltdown". Postoji li možda ovaj fliper u formi igre za mame emulator?
 
Još dva kabineta
Cocktail je sa RPI Zero 2 W
Sam sam formirao konfiguraciju za split screen, po tutorijalima sa neta uz dosta korekcija.
I opet mislim da može mnogo bolje. Nervira me kad oni koji prave tutorijale skoro obavezno, kao šatro, preskoče neki ili nekoliko koraka.
I laik naravno, provede sate i sate tražeći grešku. Čak i kad se skine neki kod, neki paket ili par linija programa, uvek ima neka falinka.
Ovakva konfiguracija kabineta jeste egzotična a pogotovo za RPI 0 2 W pa je nisam nigde našao.
RPI 0 2W sam uveo u ponudu jer je BIO jeftiniji od RPI 3B+ a ima skoro identične karakteristike.
Međutim, slaba ili nikakva podrška za arkade. Tako da sam formirao sopstveni img. fajl. Nije spektakularan ali radi radnju.
6 NEOGEO igara-METAL SLUG, naravno i 125 igara MAME, što za dva igrača-podeljen ekran, što naizmenično rotiranje slike za neke stare igre gde je samo jedan "protagonista" na ekranu

Bartop je sa RPI 3B+ sa gotovim, DAMASO img. fajlom koji izgleda odlično, ima dosta emulatora i sjajnu kolekciju igara.




KOKTEL V2.120738.jpg20221225_110850.jpg
 
Poslednja izmena:
Baš je lep!
Ne znam zbog čega se na stavljaju tasteri i sa strane, ako neko želi da igra flipere, verujem da bi bilo prirodnije da su tasteri sa strane.
 
Flipere, dobre flipere, osim onih sa Amige ili MAME, RPI teško da može da pogura.
I dalje se koriste PC mašine za to.
Samo za prvi kabinet sam stavio tastere sa strane. Posle mi to niko nije tražio.
Sa druge strane, imam želju da ugradim trackball i/ili spinner ali značajnije dižu cene kabineta pa nisu baš traženi...

Ljudi, kačite fotke svojih kabineta!
Dobijao sam privatno neke koje prikazuju prava remek dela, sve rađene od strane domaćih autora.
Mislim da bi značajno ulepšale deo ovog foruma
 
Da se i ja zapljunem, odlična tema u planu mi je jednog dana tabletop ali otom potom ako i tada.

Moj projektić je skromniji i praktično džaba. Pre 3 godine iz dosade za bukvalno 20 eur koliko je koštao set dugmića i palica sa Alija tadašnjih 25 usd napravio sam dva arcade sticka. Kompatibilni sa PS3 koji nemam i PC na kome se stick i koristio. Za SF4 i SF 5 fantazija.

Pravljeno je od kutije za kataloge koje su od jako čvrtskog kartona. Jedna je bila za probu koja je stradala a ove dve su realizovane vrlo uspešno. Tada je još bila ideja da ih malo ulepšam i da odradim retropie ali nikako do ovih prvomajskih praznika.

U vreme dvokolice rekoh aj da vidim dal ima PI3 nadjem na oglasu za 7.500 sa kutijom i 64 GB karticom nov.

U medjuvremenu odradim dva dizajna za arcade stickove uz jednu probu lokacije dugmića i malog štelovanja odradim štampu na PVC foliji. Genijalac nisam sačuvao PSD fajl tačnog template koji sam koristio pri bušenju rupa sa Focus Attacka pa sam išao po sajtu i po sećanju nadjem segin layout za 2 igrača sa po 8 dugmića samo što sam ja poslednja dva izostavio. Pored dva sticka za arcade i tučice tu su i ds4 (taman juče sa alija stigao viper za analog pa sam ga osposobio) i xbox360 gamepad za Marija, DK i slične naslove. Ionako su skupljali prašinu.

Na PI prebacim kolekciju sa PC od 30gb i zezanje moze da krene, ali ipak ne makina nema dugme za paljenje 😭.

Nadjem tutorial za dugme, taman imam dugme viška od pre ali ne znam u šta da ga spakujem. Ceo dan sam po decijoj sobi bauljao da vidim u koju igracku da ga spakujem. I nadjem kovčeg sa blagom idealno. Odradim dugme a klinac pusto ostrvo od lego kockica.

Za par dana rada prezadovoljan. Kao neko ko je imao SNES to mi je ujedno i najjača kolekcija posle MAMA (nisu Milf). Nisam još probao PSX ne znam da li PI 3 moze da potera a da ne pregreje. Kad smo kod toga nisam stavio cooler ni vent, da li ima potrebe nisam video da mu ide temp preko 67 stepeni.

Toliko do nekog sledećeg poduhvata.
 

Prilozi

  • IMG_20230505_155545.jpg
    IMG_20230505_155545.jpg
    196.2 KB · Pregleda: 107
  • IMG_20230505_162109.jpg
    IMG_20230505_162109.jpg
    419.5 KB · Pregleda: 98
  • IMG_20230505_160507.jpg
    IMG_20230505_160507.jpg
    163 KB · Pregleda: 94
  • IMG_20230505_160437.jpg
    IMG_20230505_160437.jpg
    181.2 KB · Pregleda: 96
  • IMG_20230505_160430.jpg
    IMG_20230505_160430.jpg
    152.5 KB · Pregleda: 101
  • IMG_20230505_155541.jpg
    IMG_20230505_155541.jpg
    233.8 KB · Pregleda: 102
  • IMG_20230505_155516.jpg
    IMG_20230505_155516.jpg
    160 KB · Pregleda: 98
  • IMG_20230505_155507.jpg
    IMG_20230505_155507.jpg
    166.3 KB · Pregleda: 106
  • IMG_20230503_111340.jpg
    IMG_20230503_111340.jpg
    86.6 KB · Pregleda: 110
  • IMG_20230505_160812.jpg
    IMG_20230505_160812.jpg
    510.3 KB · Pregleda: 165
Odlično!
Za mene lično, kombinacija dva omiljena hobija-Lego i arkadni kabineti-TOP!
Pohvaljujem svaku inicijativu i projekat!
RPI 3B ili 3B+ bez problema "tera" PS 1. Što se tiče hlađenja, svakako preporučujem kućišta sa kulerom. Nisu skupa, 4-5$ a puno znače
 
Pozdrav svima..

Da li možda ima neko mesto/lokal/arcade room/šta god gde se mogu igrati fliperi? Bilo gde u Srbiji, neko ko se ozbiljnije bavi time

Ili ako bih hteo da kupim, gde bi se bilo najbolje obratiti? Oglasi su dosta slabi..

Zanima me nešto tipa Indiana Jones, Star Trek: The Next Generation, Twilight Zone, Addams Family, itd...

Hvala unapred.
 
Ako ste u Budimpesti i volite flipere, preporuka za Muzej flipera. 3 sata zabave kosta 4200 Huf / 11 EUR.
 
Jel bi podelio planove i neki info oko izrade pošto dam baš taj oblik planirao za mini projekat za sledeće proleće. Jedino sam mislio da napravim za dva player-a.

Koja je dijagonala ekrana?

P.S. ovu šemu ću verovatno da odradim.

 
Poslednja izmena:
Imas planove za ovaj bartop kabinet s pdf planovima, samo sto je on koristio rpi ali po meni to ne menja stvar. U pdf-u je pogresio pa umesto 500mm stoji 50 i slicno ,stavio je decimalnu tacku koja ne treba. To se i vidi posle dole dalje na stranici gde je korektno kotirano.
 
Jel bi podelio planove i neki info oko izrade pošto dam baš taj oblik planirao za mini projekat za sledeće proleće. Jedino sam mislio da napravim za dva player-a.
Koja je dijagonala ekrana?
Sam sam pravio šablon od lepenke, na koju sam nacrtao oblik koji mi se učinio najboljim. Što je naravno.subjektivna procena.
Ako neko želi, mogu mu poslati dimenzije za izradu. S tim da se kod mojih kabineta otvaraju zadnja vrata i podiže "radna ploča" tj ploča sa džojsticima.
Omogućava lakši i bolji pristup za servisiranje itd.

Za ovaj kabinet je upotrebljen Dell 17" odnos slike 4:3
Za dva igrača, može i 19" ili 20" ali ipak koristim 16:9 i to uglavnom 22" Za stoječe 22 i/ili 24"
 
Ja imam sa 27" ekranom i mislim da je malo.. Ali nigde nema 29" sa 1920x1080 :(.
 
 
Upravo završen kabinet za obožavaoca tabačina. Vidi se iz priloženog ;)
Nekoliko kabineta sam radio sa zvućnicima na bokovima, eksperimentišući sa zvukom. No, nije dobra ideja pa sam opet promenio dizajn kutije i vratio ih tamo gde im je i mesto-ispod reklame.
Mali savet, ako volite ovakve igre-Happ džojstici pre nego Sanwa i klonovi. Kraći hod odnosno manji uglovi. Grublji a precizniji osećaj. Lakše se izvode kombinacije pokreta za pojedine udarce.
 

Prilozi

  • 20231010_185714.jpg
    20231010_185714.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 132
Novi projekat, za kafić jednog prijatelja, render
Svideo mi se dizajn kutija nekog dizajnera, što sam našao na netu.
Ubacio sam staru foru Jack Daniels stikera ali na moj način
Jasno, Džek je gratis
Simpatični DELL 17" sa 4:3 ekranom je više nego dovoljan za ovakav kabinetić
 

Prilozi

  • untitled.png
    untitled.png
    960.7 KB · Pregleda: 83
  • untitled2.png
    untitled2.png
    918.3 KB · Pregleda: 75
  • untitled3.png
    untitled3.png
    868.4 KB · Pregleda: 102
Auh kako ovo dobro izgleda, Fallout vibe, like it!
 
Ovde sam više da ljudi vide neke moje kreacije, manje da kao nudim robu na tezgi jer
kao i svaki sujetan vlasnik ili kreator-volim po koji lajk od slično/istomišljenika, iskreno
Pokušavam da se ljudi malo "zagreju" i sami za retro igre i arkadne kabinete, da se inspirišu i probaju sami da naprave nešto.
A volim i da pomognem i dam pokoji savet. Svakako subjektivan, moje iskustvo, što ne znači da je i objektivno tačno.
U krajnjem slučaju sam i sam tako evocirao svoje rane "gejmerske" dane i navadio se baš za pravljenje ovih aparata.
Što se tiče cena, zavise od vrste kabineta, hardvera koji ugrađujem, izbora stikera odnosno njihovog dizajna itd.
Svaki je priča za sebe i svog budućeg vlasnika.
Volim da detaljišem pa me slobodno pitajte u priv porukama. Ili na instagramu (extra_life_arcade) preko vibera, telefonom itd.
Dajem dpar mogućnosti budućem vlasniku, da uštedi (komponente nisu baš ni jeftine, konačno gledajući) pa eto, slobodno pitajte. Možda ne odgovorim momentalno ali svakako hoću
Pozdrav svima!
 
Moja verna replika legendarnog Defendera, inace prve igrice koju sam ikad igrao, sada davne 1989 ili 1990 godine. Inace, kabinet ima jos neke klasike kao sto su Stargate, Berzerk, Frenzy, Space invaders, Scramble i td. Unutra je Raspberry Pi 3b+. Danas kad sam upalio RP se zamrzao prilikom bootovanja. Posle gasenja i ponovnog paljenja sve je radilo ok. Ako neko ima slicno iskustvo i ideju sta bi moglo da bude, hvala unapred.
 

Prilozi

  • deffu.jpg
    deffu.jpg
    104.6 KB · Pregleda: 67
  • def side art 1.jpg
    def side art 1.jpg
    166 KB · Pregleda: 66
Nazad
Vrh Dno