Šta je novo?

ArenaSport Sport Klub i ostali sportski kanali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi u Crnoj Gori dobijamo AS6 pocetkom ili krajem Avgusta ja msm..Sutra prenose i finale Grckog kupa!
Makarena ima li kakvih novosti iz Slovenije. Po meni trebalo bi do kraja Maja da kazu ko ce prenosit. Jer je liga zavrsena, ili ce cekat da zavrsi i play off za ulazak u premier league..
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je "zapelo" u Sloveniji, pa nema vesti u vezi Premier lige.

Situacija se uopste nije ni menjala, IMG trazi odredjenu cifru koju Sport Klub Slovenija za sada ne zeli da prihvati (skoro sest miliona evra za trogodisnji ugovor), dok Šport TV nije u stanju da izdvoji toliko novca.

Pre ili kasnije iz IMG-a ce stici ultimatum da se do odredjenog datuma jedna od te dve televizije obaveze na saradnju ili niko naredne sezone u Sloveniji nece prenositi Premijer ligu.

Znaci ili ce iz SK Slovenije napokon prestati da se cenjkaju ili ce njihova konkurencija nekako doci do potrebnih para ili ce Slovenci ostati uskraceni za Engleze.

Koji ce datum biti IMG-u krajnji rok, to samo oni znaju, skupo su platili TV prava i naravno da gledaju da ih sto skuplje preprodaju.
 
Makarena znas li sta za Bundes ligu. I naredne sezone ce prenosit Bundes ligu i valjda im istice ugovor. Oce li produzavat?
Znas li sta za Rumunski kup ili ligu za narednu sezonu?
 
Kad istekne ugovor za Bundes ligu, TV prava ce biti dostupna na trzistu i svako ce imati sansu da ih kupi ukoliko ponudi dovoljno novca, sigurno ce Eurosport zeleti da produzi ugovor, ali ko zna sta ce se sve desiti.

Ne znam nista kad su u pitanju Rumuni, nisam znao ni da je Arena uzela finale kupa dok to nisu sami objavili, kao sto i nemam predstavu da li ce prenositi njihov kup i/ili ligu naredne sezone.
 
E to je vec prava misterija, mada suska se da su platili izmedju pedeset i sedamdeset miliona evra, kao i da gledaju da dupliraju zaradu na svim teritorijama gde posluju.
 
Poslednja izmena:
Drze ih Amerikanci, samo sto je to ogromna kompanija sa raznoraznim delatnostima, preprodaja sportskih sadrzaja je samo jedan mali segment njihovog poslovanja, trenutno iza njih stoji Silver Lake Partners koji je kupio kompaniju pre neke dve i po godine, dok kompanijom upravljaju glavni ljudi iz agencije William Morris Endeavor.
 
A ko je odredio da IMG bude preprodavac tih prava za Centralnu i Istočnu Evropu lokalnim kablovsko-satelitskim operaterima, a da, npr. prava za Albaniju i Kosovo ne idu preko tog istog preprodavca, nego da ih direktno ugovara albanski Digi.
 
Ne.
Ja samo nesto malo na pocetku pogledao i nisam primjetio da je komentator spomenuo da ce prenositi i naredne sezone.
Liga je puno zanimljivija,volio bih da ih vidim na Areni,bar jedan mec po kolu.
Sigurno je zanimljivija nego ceska.
 
Po ovome od večeras, liga im je mnogo bolja od naše i nadam se da će je uzeti.
 
A ko je odredio da IMG bude preprodavac tih prava za Centralnu i Istočnu Evropu lokalnim kablovsko-satelitskim operaterima, a da, npr. prava za Albaniju i Kosovo ne idu preko tog istog preprodavca, nego da ih direktno ugovara albanski Digi.

Premijer liga je to sama odredila, oni saradjuju sa agencjiom IMG vec punih 20 godina, jedino sto je ta saradnja ranije vise bila usmerena na video produkciju i marketinske akcije, dok su tek kasnije tu pridodali i preprodaju TV prava engleske lige, a kad je u pitanju Kosovo, tamo su takodje prava prodata preko IMG-a, isto kao u Rumuniji, Madjarskoj, Bugarskoj i na jos dvadesetak teritorija.

To sto je tamo vec objavljeno ko je kupio ta prava, ne znaci da su televizije direktno pregovarale sa Englezima, vec im je IMG dao dozvolu da ozvanice tu kupovinu u medijima, isto bi se desilo i ovde kod nas da Slovenija nije ispala iz paketa ex-yu drzava u kojem je do sada bila, a to se desilo jer Arena nije prisutna kod njih i sada u IMG-u zele da i tamo sklope ugovor, pre nego sto daju Telekomu zeleno svetlo da objavi da je Arena uzela TV prava za ostale ex-yu teritorije.
 
Mene samo zanima da li će biti nešto od pominjanih premijer box paketa, jer ovi sada novi paketi su ništa posebno,čak korak unazad.
Pominjana je neka ludilo premijer kampanja,a jedino ludilo koje smo dobili je ukidanje free pričanja na fiksnom.
 
Poslednja izmena:
Pise da je dostupno samo u UK sto je i normalno jer BTSport ima prava za emitovanje u UK.
 
Skinete dodatak za Chorme pod imenom Hola! i prebacite se na server u UK i gledate sve sto zelite.
 
Procitaj malo za Hola dodatak....
Cisto da znate sta radi izmedju ostalog, pa onda odlucite da li je vredno instaliranja za vas.

EDIT:
Recimo procitajte ovo https://smartdns.com/blog/1402/the-risks-of-using-hola-vpn-to-stream-netflix-abroad/ a imate na 1000-de tekstova zasto Hola-u ne trebate instalirati ukoliko vam je bezbednost bitna a i da se zastitite od kriminalnih aktivnosti kroz vas net da nebi bilo ijaoooo majko nisam ja to uradio.
Zato kazem pre nego stavite procitajte sta stavljate pa ako vam je taj rizik vredan dobiti slobodno cepajte ali znate da ste znali komplet i posledice i benefite vase odluke.
My Samsung S6 sent this
 
Poslednja izmena:
Uz izvinjenje sto ne znam gde bih mogao da postavim pitanje cisto me interesuje koliki su troskovi ako se neki kanal emituje u HD formatu? Posto se kod nas emituju RTS HD u AS HD. Ispravite me ako ima jos neki. Koliko znam da je NOVA Tv najavila HD format da je dobila nacionalnu frekvenciju. U eri razvoja telekomunikacija mi jos kasnimo i SD format u 99.9%.
Ima li sanse da jos neki AS kanal bude u HD-u ?
 
Znaci 2.5 puta skuplje. Hvala @TheCyA , to me je zanimalo.
 
Imaju valjda u onom njihovom Sport HD paketu i Eurosport, ali neka neki korisnik Telekoma to potvrdi.

Mene samo zanima da li će biti nešto od pominjanih premijer box paketa, jer ovi sada novi paketi su ništa posebno,čak korak unazad.
Pominjana je neka ludilo premijer kampanja,a jedino ludilo koje smo dobili je ukidanje free pričanja na fiksnom.

Bice uskoro dostupan i Box Premier, zato je i ukinut Super Box, jer ce njegovo mesto zauzeti ovaj novi, ali sa duplo vecom Internet brzinom.

Kampanja krece najverovatnije u junu, tada ce reklamirati taj novi paket do besvesti, a uveliko rade na poboljsanju tehnickih uslova da sto vise korisnika bude u prilici da ga uzmu.

To oko ukidanja neogranicenih fiksnih razgovora je samo privremena mera koja ce biti na snazi do kraja leta, a onda od jeseni ce sve biti po starom, zele da u narednih par meseci uzmu sto vise para od novih korisnika Box paketa.
 
Cudi me da Crnogorski telekom nema u ponudi Eurosport HD. Ima li neko iz Crne Gore na forumu da zna.. Koliko se placa Eurosport HD za Crnogorsko trziste, jer znas mozda Makarena?
 
Nemam pojma, to je stvar dogovora izmedju pojedinacnog operatera i vlasnika nekog kanala, cene i uslovi saradnje nisu isti za sve, tako da ne mozes uporedjivati nas i vas Telekom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno