Šta je novo?

Archos GamePad 2 .

KingSRB

Poštovan
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruke
304
Poena
69
Poz svima pitanje za sve vas sladokusce android platforme [emoji6] .
O cemu je rec drugar moj razmislja da li da kupi ovaj uredjaj za klinca( 9g) da ga malo zabavi i odmori sive celije bar 2-3h dnevno dok nije u skoli pa ga zanima kvalitet ovog uredjaja misli se na telo i dugmice hardver je ok ima quad 1,6 ram 2GB unutrasnja memorija 16GB i.t.d taj deo je ok al kao sto rekoh zanima ga izdrzljivost a pogotovo ulazi naponska jedinica imao je lose iskustvo sa prestigiom di su mu svi ulazi pocrkavali posle godinu dana pa je mene angazovao da pitam vas ovde kakvog je kvaliteta ovaj tablet ako je neko koristio molim da iznese utiske hvala unapred svima unapred na iscrpnim odgovorima. Svaka pomoc je dobro dosla. [emoji4]
Zaboravih napomenuti da mu je cena sasvim ok oko 22.000rsd i da nebi dao vise od toga otprilike.
A moze predlog za neku drugu firmu naravno u tom cenovnom rangu.

9033888aa1fc4e049fa00a6cf9530090.jpg
 
Poslednja izmena:
ako ce da odmara mozak igricama, bolje neki PSP,vita, 3ds... archos i kvalitet mi ne ide u istoj recenici :)
inace takvi no name tableti kostaju oko 100 dolara u kini, oni samo zalepe ime i prodaju ovde duplo skuplje.
 
Archos je sve samo ne noname. Od kad oni postoje i to su imali skupe uredjaje. Secam se davno jos u vreme htc diamond i windos telefona, su bili poprilicno zastupleni, ne u telefonima, vec kao tableti, ili kao ovaj gamepadovi. U Svajcarskoj su bili tu oko 500-700chf u to vreme
 
Kupi klincu 3DS, nek igra Scribblenauts ili nesto slicno edukativno. Android igrice koje su edukativne mogu se igrati na bilo kom uredjaju sa touchscreenom, ove sto zahtevaju dodatne kontrole su uzasno zatupljujuce i glupave (sve od Gamelofta i ekipe). Jesu sve igrice generalno gubljenje vremena, ali ima i tu nekih kriterijuma. Kvalitetne PC igre su poput dobrog dokumentarca ili vrhunske serije, konzole su mainstream, igre za android/ios su uglavnom kao da gledas reality emisije (Gameloft klonovi "velikih" igara su poput Farme, Parova i ostalog smeca od kojeg se dobija tumor na mozgu). 3DS je ipak rucna konzola i kao PS Vita ima dosta kvalitetnih igara, sto se bas i ne moze reci za Android/iOS i gomilu krsa sto izazi za mobilne platforme a zove se video igrom.
 
Poslednja izmena:
ako ce da odmara mozak igricama, bolje neki PSP,vita, 3ds... archos i kvalitet mi ne ide u istoj recenici :)
inace takvi no name tableti kostaju oko 100 dolara u kini, oni samo zalepe ime i prodaju ovde duplo skuplje.
Ma toga sam svestan i ja al klinac zna vec sta je google i radnja(napredni ovi danasnji [emoji4] ili je cuo od drugara djavo bi ga znao ) pa oce android tako da krastavac znam da je kvalitet upitan ali da li je toliko los ili moze bar dve sezone da izdrzi [emoji6]
 
Onda normalan tablet + dualshock3... :)
Postoji razog sto ti "gaming" tableti nisu popularni...tako da se ja ne bih zezao i gubio zivce :-D
 
Archos je sve samo ne noname. Od kad oni postoje i to su imali skupe uredjaje. Secam se davno jos u vreme htc diamond i windos telefona, su bili poprilicno zastupleni, ne u telefonima, vec kao tableti, ili kao ovaj gamepadovi. U Svajcarskoj su bili tu oko 500-700chf u to vreme

Ovo nisam znao pa jel mislis da bi ovaj bio ok kao uredjaj mislim na kvalitet da neriknu ulazi posle po godine mislim situacija je veoma opipljiva hmmm... nudili su mu teslu ali brate mili ono je jako lose po meni sve krcka i stekce da se ogradim bar sam ja stekao takav dojam.
izvinjavam se fanovima tesle [emoji4]

Ma zna klinac vec sta je i radnja i gugl i ostale zezancije valda u skoli vido pa krastavac tako da sta da ti kazem . To je za drugara a moja klinceza jos nije za te stvari mala je jos [emoji4] .
Znaci gugl tablet do 22.000 rsd i bog hebiga da je malko vise para lako bi ovako moramo da knapiramo [emoji41]
 
Onda normalan tablet + dualshock3... :)
Postoji razog sto ti "gaming" tableti nisu popularni...tako da se ja ne bih zezao i gubio zivce :-D
Hmmm... zanimljivo daj neki predlog a da nepredje sumu ni to nije lose ali mislim da se nemoze uklopiti u cenu tablet da ima bar 1,5GB rama + dualshock hmm...
 
Nisam u toku stvarno, napravi temu za preporuku tableta... znam sta je bilo aktuelno pre 1-2god,sada nemam pojma...
 
neka kupi klincu nintendo 2ds bundle sa pokemonima i miran je koliko hoce

ja evo mator konj pa mi je zanimljivo i igram ih, valjda zbog nostalgije
 
Nisam u toku stvarno, napravi temu za preporuku tableta... znam sta je bilo aktuelno pre 1-2god,sada nemam pojma...
Vazi lave nace se nesto vec [emoji6]
evo testa :https://www.youtube.com/watch?v=4x6yvQZDVLM
Ne verujem da ima problema sa tim ulazima, sto ti spominjes.
Mislim da archos ne bi dozvolio sebi takve propuste
E hvala na ovom videu prosledio sam mu pa nek sam odluci znas problem je u tome sto je on uzeo prestigio kad je firma bila taze i opekao se pa nebi da napravi isti propust opet zato je on angazovao mene a ja vas [emoji4] .
Ako neko ima predlog slobodno nek iznese ne mora biti ovaj game/tablet ali cinimi se da nudi dosta za cenu u kojoj je [emoji2] . Videcemo da ga se nekako docepamo pa barem da uzivo vidimo kakav je jer da ga palimo i testiramo to sigurno nece dati nazalost .
 
ja sam se razmisljao za ovaj game pad, ali sam odustao iz vise razloga i uzeo ps vitu.
 
1. ne postoje kvalitetne igre za android. pod kvalitetne igre mislim full aaa naslovi, koji nemaju mikrotransakcije i gluposti
2. igre za android su optimizovane za touch screen
3. ti analog sticksovi na tom game padu su upitnog kvaliteta, klinac ce to da polomi za dva meseca
4. mnogo je skupo. ps vita nova kosta 120 evra
5. baterija, ps vita drzi 6 sati cistog igranja ekstermno zahtevnih igara, taj game pad ako izvuce 3
6. vita je mnogo zgodnija za nosenje
7. bolje je uzeti tablet tablet, nego ovaj hibrid tablet konzola
 
1. ne postoje kvalitetne igre za android. pod kvalitetne igre mislim full aaa naslovi, koji nemaju mikrotransakcije i gluposti
Ma postoje al nije ni bitno i onako je za klinca tako da njemu MC4-5-6 i Asphalt 5-6-7-8 i WoTB sasvim dovoljni.
2. igre za android su optimizovane za touch screen
3. ti analog sticksovi na tom game padu su upitnog kvaliteta, klinac ce to da polomi za dva meseca
To mene brine najvise dal ce telo/dugmici izgurati krastavac.

4. mnogo je skupo. ps vita nova kosta 120 evra
5. baterija, ps vita drzi 6 sati cistog igranja ekstermno zahtevnih igara, taj game pad ako izvuce 3
6. vita je mnogo zgodnija za nosenje
krastavac klinac oce Android tablet pa to ti je [emoji6] povukla ga masa u skoli. Tako da od vite nista.

7. bolje je uzeti tablet tablet, nego ovaj hibrid tablet konzola
Slazem se ali sta za 22.000rsd krastavac treba mi dobar predlog?!?!
 
22000 je dobar budzet. za te pare imas sirok izbor, moraces sam da odlucis. ja cu bas danas da uzmem jedan Tesla L7 Quad za poklon jednom klincu, ali to je ravno duplo manje para, ja tu ni nemam neki izbor.
 
Ima neki lenovo od 11000, cimer kupio juče. Korektno radi.
 
Slazem se ali sta za 22.000rsd krastavac treba mi dobar predlog?!?!

Ja mogu da kažem šta može za malo više para - Asus Transformer TF103CG sa Dockom. 25.000din. Mislim da bi se klinac oduševio.
 
22000 je dobar budzet. za te pare imas sirok izbor, moraces sam da odlucis. ja cu bas danas da uzmem jedan Tesla L7 Quad za poklon jednom klincu, ali to je ravno duplo manje para, ja tu ni nemam neki izbor.
Jest dobar budzet al veruj mi nema nista kvalitetno i sa min 1,5GB rama za te pare za nepoverovati sem ovog iz naslova(a kod njega je upitan kvalitet a ne hardver krastavac) sve smo procackali sajtove a, teslu smo zaobisli nek se pece jos koju godinu mozda sledeci bude tesla kad ovaj odsluzi svoje ili neki drugi ;) tako da oko ovog se dvoumimo al mi treba provera ovde da bih ga preporucio :cool:
 
Ima neki lenovo od 11000, cimer kupio juče. Korektno radi.
taj lenovo ima znatno losiji procesor od intela u L7 Quad...

Inace, nije ti nesto mnogo jak procesor u ovom game padu. Unutra je neki rockchip ako se ne varam, to je bas star procesor i u svoje vreme je bio donekle i dobar, ali trosi sine za sve pare, znaci baterija dva sata.
 
Poslednja izmena:
taj lenovo ima znatno losiji procesor od intela u L7 Quad...

Ima, ali je Lenovo A7-10 mnogo pouzdaniji u radu, ima bolji displej (nije sjajan, ali je bolj) i digitajzer bolje reaguje.

Koliko taj ima rama i moze na P.M link di si kupio?
i ja sam za Asus al nisam nasao nista da valja ispod 30.000rsd [emoji10]
Nisam ga kupio. Ima 1GB RAM, Intel CPU i ima dock sa tastaturom.
Puna oznaka modela je TF103CG-1A024A. Trenutno je na akciji u WW.
 
Poslednja izmena:
ne bi dao 25000 za tablet sa 1gb ram-a pa ne znam sta... Ima onaj high end tesla sto ima ekran sa besnom rezolucijom, mozda da razmotris njega. Intel quqd core, 2gb ram, 2048x1536 ekran. Vrlo fino.

Ili da stegnete m*da i narucite Xiaomi Mi Pad ili nesto slicno...

200 evra uopste nije malo, ja sam za 200 evra drugu prodao samsung galaxy tab pro 10.1, octa core proc, 2gb ram, 2500x1600 rezolucija. Znaci nemojte da potcenjujete kintu.
 
Poslednja izmena:
Nazalost nista bili smo danas u radnji samo kratko da javim i ono cega smo se najvise plasili a to je losih dugmica tacnije nekvalitetnih stvarno tako i bi krastavac odustali smo jer bi klinac to sahranio za mesec dana tako da nazalost nista trazimo drugu marku ili nesto da se pojavi valjano. Hvala vam svima na pomoci :)
 
ja opet kazem, ps vita ako je za igre. mrzim soni iz dna duse, pogotovu zbog toga sto su unistili vitu, ali i ovo sto ima od igara za nju je ok. ja moju znam danima da ne napunim ako igram po sat vremena dnevno u prevozu. jednom mi je sedela tako 7/8 dana kad sam je upalio tacno je stala tamo gde sam je ugasio i nastavio sam da igram a baterija ni 1% nije opala, bukvalno se mumificira kad udje u standby mode. odusevljen sam.
 
Slazem se ja sa tvojim misljenjem donekle, al eo da te obavestim sta je poslednji hit u skolama a, to je imati tablet sa android O.S po mogucstvu sto jaci i bolji tako da hvala ti na savetu ali nista od vite cak nisi kul ako imas apleov tablet jer onda nisi u masi nema razmene b.t nema zajednickog gejminga...e.t.c . Kako god zvucalo krastavac al tako je dakle nesto ce vec iskrsnuti nace se nesto osrednje da valja [emoji6]
 
Poslednja izmena:
to je jasno.

narucite mi pad ili cekajte mi pad 2. oni su stvarno odlicni. ultra fensi su i imaju dobar hardver. toliko ljudi narucuje hardver iz kine, stegnite se i vi :D

da kupujem tako mali tab razmislio bih o nexusu, ali on je vec mator i slab za danasnje standarde (mislim na sedmicu)
 
Nazad
Vrh Dno