Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Mislim da je najbolje resenje da se pre sleep-a kartica automatski izbaci. Evo i tutorijala kako se to resava:

http://www.atpeaz.com/automaticlly-eject-external-disks-on-sleep-reconnect-after-os-x/
Kupio sam aplikaciju i radi kao što je napisano. Meni znači zbog eksternog HDD-a, mini drive nemam a koliko sam video kod nas nema da se kupi za MacBook Pro Retina 13...

Dodatnih 128GB na ovih 256GB bi mi baš dobrodošlo pa bih na njega ubacio sve velike PSD fajlove pa da eksterni HDD bude samo za backup.


Odradio sam update na 10.10.5 i za sada sve radi ok.
 
Kupio sam aplikaciju i radi kao što je napisano. Meni znači zbog eksternog HDD-a, mini drive nemam a koliko sam video kod nas nema da se kupi za MacBook Pro Retina 13...

Dodatnih 128GB na ovih 256GB bi mi baš dobrodošlo pa bih na njega ubacio sve velike PSD fajlove pa da eksterni HDD bude samo za backup.


Odradio sam update na 10.10.5 i za sada sve radi ok.
Nisam siguran prema opisu da će mi rešiti problem, koliko vidim OS X za USB uređaje se ponaša suprotno od SDCard. Meni radi auto-eject i reconnect ali to baš ne treba da radi, meni treba da ostane non-stop "mount". Ne znam ova opcija koju vidim na slici "Prevent unmount" da li bi rešila moj problem?

Mini drajv, kako ga zoveš, sam kupio preko Amazona (sa isporukom van Srbije), nisam ni gledao kod nas.
 
Nisam siguran da nije do mini drajva? Posto moj stoji stalno mountovan, a ništa specijalno nisam podešavao, niti instalirao dodatne softvere.
 
Ne sećam se da li sam imao slicnu situaciju, morao bih da probam.
 
Sta je to mini drajv?

Externi hdd?
Memorija (64GB, 128GB) koja se ubaci u slot za SD karticu ali ne štrči van kao SD kartica već je maltene skroz u slotu.

Takođe postoji i adapter za MicroSD karticu koji slično izgleda kao mini drive.

Veličina se razlikuje u zavisnosti koji je MacBook u pitanju.
 
Moze li link da vidimo kako to izgleda,posto se i ja susrecem sa takvim pojmom po prvi put?
 
Samo je trebalo u google ukucati mini drive:

http://www.theminidrive.com/


Ja sam sebi naručio adapter, đuture sa shipping-om ovamo izađe $22,04
 
Poslednja izmena:
Moraću i ja da nabavim, na MacBook Pro Retina 13 jedva uspevam da se izborim sa prostorom, već par puta mi se dešava da ostane 10GB slobodnog prostora od 256GB...

Srećom imam i poslovni HDD od 2TB pa na njega prebacim fajlove koji mi nisu toliko neophodni inače bi bilo gusto.

Kolika je razlika u performansama između mini drajva 128GB i adaptera sa MicroSD karticom do 128GB? Šta je bolje uzeti?
 
Moraću i ja da nabavim, na MacBook Pro Retina 13 jedva uspevam da se izborim sa prostorom, već par puta mi se dešava da ostane 10GB slobodnog prostora od 256GB...

Srećom imam i poslovni HDD od 2TB pa na njega prebacim fajlove koji mi nisu toliko neophodni inače bi bilo gusto.

Kolika je razlika u performansama između mini drajva 128GB i adaptera sa MicroSD karticom do 128GB? Šta je bolje uzeti?

Ne postoji razlika u performansama zato sto je "minidrive" najobicniji SD adapter. Jedina razlika je fizicki izgled adaptera.
 
Aha, ja sam uzeo adapter kod kineza -> http://www.aliexpress.com/item/Whit...r-MacBook-Pro-Air-HITM-61396/32320322100.html

Brzina zavisi od klase kartice. Ja sam uzeo klasu 10 32GB.

@jopopo

Imas problem sa usb uredjajem ili sd karticom?

Po meni je sigurnije da umountuje pri spavanju i mountuje pri budjenju nego da non stop stoji. To sa baterijom nisam probao, uvek stavim da se puni kada je baterija oko 20%. Ako radim nesto zahtevnije prikljucim punjac.
 
Ne postoji razlika u performansama zato sto je "minidrive" najobicniji SD adapter. Jedina razlika je fizicki izgled adaptera.
Postoji Transcend JetDrive Lite 330 koji ima memoriju u sebi, nije MicroSD na SD adapter. Ako su bolje performanse sa integrisanom memorijom nego sa MicroSD karticom onda je integrisana bolja (ako nije mnogo skuplja od MicroSD kartice).

Proveriću na nekim sajtovima pa ću javiti šta je brže...
 
JetDrive™ Lite 130

Capacity 64GB / 128GB / 256GB
Flash Type MLC
Max Performance Read 95MB/s, Write 60MB/s
Operating Voltage 2.7V~3.6V
Operating Temperature -25°C (-13°F) to 85°C (185°F)
Durability 10,000 insertion/removal cycles
Warranty Limited Lifetime
Note Speed may vary due to host hardware, software and usage.

128GB je 11k kod nas.
 

Prilozi

  • 61gOo9qdmmL._SY355_.jpg
    61gOo9qdmmL._SY355_.jpg
    10.5 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Ne postoji razlika u performansama zato sto je "minidrive" najobicniji SD adapter. Jedina razlika je fizicki izgled adaptera.
Postoji, i te kako pošto je kod "mini" brzina pisanje/čitanje recimo 60/95MB/s dok je kod običnih SD kartica to mnogo niže. Jedino pariraju SDXC UHS-I U3 tipovi kartice i brže. Kod 13" Retina Meka je problem što adapteri štrče i kada upotrebljavam računar, ubacujem-vadim iz torbe dešava se da pomerim adapter.
 
Postoji, i te kako pošto je kod "mini" brzina pisanje/čitanje recimo 60/95MB/s dok je kod običnih SD kartica to mnogo niže. Jedino pariraju SDXC UHS-I U3 tipovi kartice i brže. Kod 13" Retina Meka je problem što adapteri štrče i kada upotrebljavam računar, ubacujem-vadim iz torbe dešava se da pomerim adapter.

Mesas SD adaptere, SD kartice i microSD kartice. "TheMiniDrive" je microSD to SD adapter. "Transcend JetDrive Lite" je SD kartica. Nema "mini" brzinu vec microSD kartica koju si stavio u taj "mini" adapter.
 
Poslednja izmena:
Mesas SD adaptere, SD kartice i microSD kartice. "TheMiniDrive" je microSD to SD adapter. "Transcend JetDrive Lite" je SD kartica. Nema "mini" brzinu vec microSD kartica koju si stavio u taj "mini" adapter.
Ne mešam ja ništa, ja imam JetDrive i znam šta je, samo odgovaram na pitanje onako kako je postavljeno, vidiš da je "mini" pod navodnicima pošto su tako nazvali JetDrive na prethodnoj strani.
 
Javio mi se jedan bug prilikom proslog update - naime ako zelim da resize-ujem prozor moram bukvalno da kliknem na 1px i povucem sto je na 5k Retina gotovo nemoguce pogoditi bez frustracija. Pre je bila zona od nekih 4-6 pixela sigurno... Ima neko slican problem?
 
Jesi probao na tom eksternom disku sa NTFS fajl sistemom i tuxera ili paragon podrskom za taj file sistem ? Ako jesi sta se desava ?
 
Da li jos neko ima problem sa prebacivanjem video fajlova sa externog HDD-a?

Detaljniji opis imate na sledecem linku -> http://blogs.discovermagazine.com/badastronomy/2008/03/30/mac-os-tip-for-error-code-36/#.VgbywLQrfGy

Nisam uspeo da pronadjem resenje, probao sam sve sto su naveli ali isto :(

Ovo je link za tekst iz 2008. Godine.
Mac OS X ne podržava NTFS i potreban ti je softver koji to reguliše kao što je napisao @seizmos u postu ispod tvog.
 
Covek je pitao za prebacivanje SA externog HDD-a, ja koliko sam upoznat, OS X po difoltu moze da cita NTFS ali ne moze da upisuje i za to je potrebna Tuxera/Paragon.
 
Link opisuje problem prebacivanje video fajla sa desktopa na externi HDD.
 
Moja greska. Pogresan link. Ceo dan sam jurio resenje.

Problem je prilikom kopiranja sa externog HDD na interni. Externi je 500GB sa USB 3.0 fiokom, dok je interni 120GB SSD. Isto je da li kopiram folder sa vise fajlova ili fajl po fajl. Probao sam sa jos jednim 1TB HDD i portpuno su isti simptomi.

Probao sam sa NTFS i HFS+, simptomi su potpuno isti. Samo mi je jednom uspelo da kopiram ceo folder preko konzole ali vise ne radi.

Trazio sam i u vezi fioke, ali kazu da to nije problem do fioke vec do mac-a.

Kada probam da kopiram iz konzole prijavi da neko vec koristi te fajlove. Kada dodam sudo prijavi I/O error.
 
Poslednja izmena:
Externi disk je bio formatiram i kao NTFS i kap HFS+? A ako je formatiran kao Mac OS X Journaled?
 
Isto. Kao da je mac zabranio pustanje i kopiranje avi fajlova
 
Definitivno je problem do video i mp3 fajlova. Probao sam sa slikama i pdf fajlovima. Kopiranje na externi HDD radi bez problema. U obrnutom slucaju prijavi in use. Cudno je sto brisanje radi bez problema, samo kopiranje i pustanje tih fajlova pravi problem.

Greska je: The operation can’t be completed because the item “IMG_0045.MOV” is in use.

Da li zna neko kako mogu da otkrijem ko je otvorio taj fajl?
 

Prilozi

  • Copy.png
    Copy.png
    107.8 KB · Pregleda: 59
Restart računara, PRAM reset, pa poveži ponovo HDD i probaj.
 
Nazad
Vrh Dno