Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Zavisi kakvu si konfiguraciju uzeo, sve što nije base model se posebno poručuje i dostavlja, znači ako si im tražio lupam da laptop dođe sa više RAM-a, to se onda gleda kao custom narudžbina i šalje se Apple-u. U principu je čekanje oko 3 nedelje za takve modele.

E sad, kud uze u Gigatronu, ako je već moralo u radnji legalno, bolje da si išao direktno u iStyle.
 
Pa isti je đavo gde je uzeo - kakva je razlika? Svi su authorized reseller i svi nabavljaju od istih ljudi.
A ako bude frka - može 3 zvanična servisa da bira (da ja znam).
 
Zavisi kakvu si konfiguraciju uzeo, sve što nije base model se posebno poručuje i dostavlja, znači ako si im tražio lupam da laptop dođe sa više RAM-a, to se onda gleda kao custom narudžbina i šalje se Apple-u. U principu je čekanje oko 3 nedelje za takve modele.

E sad, kud uze u Gigatronu, ako je već moralo u radnji legalno, bolje da si išao direktno u iStyle.
Jedini su davali da se deo pokrije čekovima. :/ Ali da, u pitanju je model sa većom ram i ssd memorijom. Znači da računam sledeće nedelje ili posle Uskrsa.
 
Naravno da je ogromna razlika kod koga kupuješ. Pre dve godine sam tako preko firme platio M1 Air. Ista priča, navodno nema na stanju moram da čekam, iako na sajtu naravno ne piše tako. Posle mesec dana mi javljaju da im pošaljem račun na koji da mi vrate novac pošto iz nekog razloga ne mogu da mi pošalju uredjaj. Novac su mi vratili tek posle novih mesec ipo dana (skoro 3 meseca su pare bile kod njih). Pravili su se ludi i odugovlačili proces sve dok nisam počeo da pretim tužbama.
Nije gigatron ali jeste authorized reseller velik kao i gigatron. Maksimalno sam skratio priču ali suština je jasna.
 
Evo stigao MBA M3 13.6" 16/512. Blago su mi pomesani utisci, zbog navike na M1/M2 MBP 13" :).

Sitne mane iz mog ugla naspram MBP 13", po vaznosti:
  • malo topliji kada se koristi u krilu i to pri nekom laganom koriscenju, donji deo ekrana postane vruc brzo
  • zvucnici losiji od 13" MBP, kao mono vs stereo razlika, sirina zvuka i dubina basa
  • trackpad i dalje malo uzi i kraci (ovo nigde nisam video da spominju)
  • ugao otvaranja laptopa je malo manji (5-10 stepeni)

U sustini ostalo sve super, ekran od 13.6" je dosta lep, to mi je glavna novina. A i taj prostor od 0.3" znaci, oslobadja ceo 16:10 ekran. Tezina/velicina idealna, performanse, nema sta.

Uz to imam dva nova problema, mozda neko ima resenje za prvi.
  • YT u Chrome-u na M3 ne radi kako treba, cesto sitno secka i prekida kada se skroluje ili ucitava novi tab (nesto oko novog AV1 codeca kazu, ali nisam uspeo da resim gasenjem AV1, a u Safariju je sve ok).
  • Low power mode uopste ne radi, ukljucim ali nista, CPU/GPU rade punom snagom i dalje, ili je neki bug ili nije implementirano. (Probacu reinstall MACOSX-a)
 
Nazad
Vrh Dno