Šta je novo?

Apple Keynote October 27th

Kada ce sniziti cenu starijim modelima? Za moje potrebe mi poboljsanja nisu toliko bitna, posto bih ga koristio vecinu vremena zatvorenog i povezanog na 1080p monitor.
 
Vise ni iPhone nece moci da se prikljuci bez adaptera, lol.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jako je ciganski da uz novi MacBook ne isporucuju bar jedan USB-C/USB konektor.
 
Ajde ovako - ja kao Mac korisnik da ti iznesem misljenja sta ne valja sa tim + jos par stvari.

...

Ubo si suštinu za touchbar i trackpad. Ovo kucanje rukama koje lebde iznad trackpada je stvarno za smejanje. Ako već toliko insistiraju na touchu, trebalo je da ubace touchscreen i završe, ovako me neodoljivo podsećaju na Nokiu i njihov Navi wheel godinu dana posle izlaska prvog iPhone-a.

Cene su realno kriminalne. Više od godinu dana čekam refresh, maltene sam svaki dan proveravao macrumors za nove glasine, sad kad je predstavljen bacili su me u tešku dilemu da li da pređem sa PC-a na Pro.

Model bez trackpad-a sa slabijim procesorom 1750 evra, smešno. Da li se uopšte zna koji je tačno model procesora?

Touchpad mi ne treba ni u snovima, a nisam siguran koliko je pametno dati 2000 evra za slabiji 16GB model kao desktop replacement za programiranje.

Za mene je ovo prevelik fail.
 
Poslednja izmena:
Tako, i jos nesto je zaboravljeno.. Mnogi ostave macbook u dock-u i rade na externom monitoru.... Ne znam sta da mislim.
Macbook u doku? Šta će nekome mobilni računar sa velikom autonomijom "zavezan" na stolu? Nisam siguran za konstataciju "mnogi". Ja, a i mnogi koje znam, moj teglim godinama sa sobom, na stolu skoro nikada nije (kada nemam sto :) ).
 
Macbook u doku? Šta će nekome mobilni računar sa velikom autonomijom "zavezan" na stolu? Nisam siguran za konstataciju "mnogi". Ja, a i mnogi koje znam, moj teglim godinama sa sobom, na stolu skoro nikada nije (kada nemam sto :) ).

Evo ja cu ti reci kao neko ko se bavi grafickim dizajnom. Meni je lap povezan na monitor jer je rezolucija veca i veci je komfor. I to uglavnom zbog posla kojim se bavim. Kada ga nosim negde napolje ili na prezentacije, normalno ga koristim kao notebook, ali u kuci mi je uvek zakacen na 27 inchni monitor. Jednostavno nije isti ugodjaj ;)
 
Svidja mi se sto nove masine startuju sa 256GB.
Sto se koriscenja tice, svako ima svoje preference. Ja sam presao sa dva 23" monitora na Macbook + iPad ka secondary monitor zbog mobilnosti. Prelazak na 23" me uvek obraduje. :)
 
Macbook u doku? Šta će nekome mobilni računar sa velikom autonomijom "zavezan" na stolu? Nisam siguran za konstataciju "mnogi". Ja, a i mnogi koje znam, moj teglim godinama sa sobom, na stolu skoro nikada nije (kada nemam sto :) ).

Kad pocne da te boli vrat i da ti trnu prsti, skontaces. :) Polozaj kad gledas konstantno dole na laptop, nije ergonomski i uzima svoj danak.. trust me..
 
16GB rama je jedina opcija, ne moze da se dokupi ram.

Kad sam rekao slabiji mislio sam na 13" model bez touchbar-a + upgrade 8GB na ukupno 16GB RAM-a. Inače performanse njegovog CPU-a su na nivou prošlog modela (2.0 vs 2.7) i ima nešto bolje trajanje baterije (malo veći kapacitet + CPU manje troši).

Baš mi je bedak što je ispalo ovako, odustaću najverovatnije od prelaska na MacBook jer nema scenarija gde mogu da opravdam tolike pare za ovaj hardver.
 
Sta te sprecava da kupis stariji model? Ja licno koristim 2012. retinu i mogu ti reci da super radi [emoji4] Jedini razlozi za prelazak na novi bi bilo ovo sa eksternim monitorima. Mogao bi tipa imati 2x 4k u office i 2x 4k kod kuce i koristiti macbook i kuci i u office i to sa najslabijim modelom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam koristio late 2013.. dok nije otisla maticna. Popravka tricavih 90.000 dinara.
 
Gledam sad ovo i podeljeni su mi utisci. U sustini ono o cemu razmisljam je sledece:
da li sa trenutnog 13" Early 2015 preci na
1. ovaj novi
2. prethodni od 15"

Iako jos nisam 100% siguran, misim da mi je opcija 2 zanimljivija, ne toliko zbog cene, koliko zbog realne upotrebljivosti i Value for Money.
 
Ako ti treba vise externih monitora visoke rezolucije onda 1, ako ne, onda u vecini slucajeva 2, ili da ostanes na istom. Takodje sacekaj konkretne review-ove - svi koji su danas review 13-ku su imali iskrivljene ruke prilikom kucanja zbog ogromnom trackpada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne treba mi vise monitora, ali sam primetio da bi mi odgovaralo 15" umesto trenutnih 13".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam slično razmišljao, early 2015 13" 256GB je u pitanju. Sačekaću review ili probati kada se pojave kod nas. To mi je main mašina, tj. koristim je i za posao i zabavu, odvraća me u startu nedostatak HDMI porta. Za konektovanje iPad/iPhone je ok, postoji kabl. Čitao sam po netu reviews Apple dongle-a koji ljudi kupuja za MB retina:

http://www.apple.com/shop/product/MJ1K2AM/A/usb-c-digital-av-multiport-adapter?fnode=8b

Nadam se da će uskoro ponuditi novu verziju.

Stvarno ne mogu da zamislim da mi iz kompa viri gomila dongle-ova.

Razmišljam možda o nekoj desktop mašini za korišćenje kod kuće.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se izmedju 13 bez touchbara i onom sa touch barom, ali jedino sto me odvlaci je tastatura koja je ocaj za kucanje
Tako da bi mozda kupio proslogodisnju 15icu koja je 1800$ na amazonu, s obzirom da je ista cena kao i ovogodisnje 13ice sa tb

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pazi - ova tastatura je drugacija u odnosu na 12icu. Ja sam licno par puta probao 12icu i bila je malo cudna, ali sam se poceo polako privikavati. Moj savet bi ti bio da se strpis i cekas da isprobas uzivo kakva je tastatura (pogotovo ako 12icu nisi probao).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi - ova tastatura je drugacija u odnosu na 12icu. Ja sam licno par puta probao 12icu i bila je malo cudna, ali sam se poceo polako privikavati. Moj savet bi ti bio da se strpis i cekas da isprobas uzivo kakva je tastatura (pogotovo ako 12icu nisi probao).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bio sam u apple storeu da probam i da kupim 13 bez touch bara, ali rece mi lik kao tek cemo vcrs imati, jer moramo da ih namestimo za demo.
I onda sam probao taj stari model i sokirao se koliko je neprirodno za koriscenje.
No iskreno sacekacu review jos da bi doneo odluku.
Trenutno se razmisljam izmedju 13 sa touchbarom i starom 15icom. Ali vrv cu uzeti novu 13icu. Oba modela su ovde u usa 1800$.
Msm nisam zahtevan korisnik, jednostavno mi treba za basic koriscenje, i vrv ga ne bi menjao bar 3 god i zato bi uzeo ovogodisnji model

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 
Kad pocne da te boli vrat i da ti trnu prsti, skontaces. :) Polozaj kad gledas konstantno dole na laptop, nije ergonomski i uzima svoj danak.. trust me..

Znam dobro, da znaš koliko radnog staža imam :) ali znam i koji je položaj dobar, kao čest putnik moram da znam sve fore da sačuvam zdravlje.
 
Podeli fore ovde ili na pp - mene jako zanima [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio sam u apple storeu da probam i da kupim 13 bez touch bara, ali rece mi lik kao tek cemo vcrs imati, jer moramo da ih namestimo za demo.
I onda sam probao taj stari model i sokirao se koliko je neprirodno za koriscenje.
No iskreno sacekacu review jos da bi doneo odluku.

Ako ti ista znaci - New MacBook Pro Has Better Keyboard Than 12-Inch MacBook, But It's Expensive and Lacking Ports

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...7ece36f5aec1478d&share_fid=13661&share_type=b


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar clanak [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta te sprecava da kupis stariji model? Ja licno koristim 2012. retinu i mogu ti reci da super radi [emoji4] Jedini razlozi za prelazak na novi bi bilo ovo sa eksternim monitorima. Mogao bi tipa imati 2x 4k u office i 2x 4k kod kuce i koristiti macbook i kuci i u office i to sa najslabijim modelom...

Pa otprilike 4 stvari

1. Thunderbolt jer sam planirao monitor sa USB-C, tako da jednim kablom rešavam sve i punjenje i pristup eksternom HDD-u koji bi bio nakačen na monitor.
2. Cena starom modelu uopšte nije smanjena i kad bi doplatio za 256GB SSD dolazim skoro na isto.
3. Ako bih uzeo polovan uvek postoji šansa (iako relativno mala) da nešto krene po zlu, a ne mogu da uplatim care ako već nije u garanciji.
4. Osećao bih se izuzetno glupo jer sam se terao godinu dana da čekam update (i u međuvremenu sklopio nov PC) i onda posle tolikog čekanja sad uzmem model sa starim hardverom :)
 
Nazad
Vrh Dno