Šta je novo?

Apple Battery Health diskusija

Focal

Poznat
Učlanjen(a)
19.06.2020
Poruke
32
Poena
35
Pozdrav svima!
Evo i meni nakon 6 mjeseci korištenja iPhone 14 Pro, BH pao je na 99%. Nešto ne obraćam previše pažnje na to kako bi ga trebao puniti, uglavnom ostavim ga čitavu noć na punjaču, nekad mi procenat padne ispod 20%, pretežno uvijek punim do 100%, osim ako nisam u žurbi pa ga dopunjavam kako stignem.
Od adaptera koristim Macbook-ov 30W i Anker 65W.
IMG_1515.jpeg
 
Pa to je super. Kako se ljudi zale zbog opadanja BH brze nego inace kada 14 Pro u pitanju.
 
Zale se jer su navikli da im bude na 99-100%. A to nije nikako realno.
Eto iznad u postu dokaza.
 
Citao sam i gledao na YouTube kako izjavljuju da je kod 14 Pro modela opadanje kapaciteta baterije brze nego na drugim serijama.
 
Nije brže nego realnije prikazano.
 
Pa ako stoji god dana 100% i logicno je da skine 3-7% odjednom posle toga, nece sigurno 1% godisnje gubiti. Ne znam ni zasto je to bitno kad ne postoji telefon koji je dimenzija i performansi 14 pro a da drzi bolje batt. Pa nek je i na 90% bh opet ih dere sve.
 
Koristite shorcout baterry stats i tu se vidi koliko imate ciklusa punjenja i koja je realna baterija u %
 
Na kom procentu se menja baterija kod jabuke? 80-85%? To podleze garanciji od godinu Apple-ove ili 2 godine kod provajdera?
 
Što bi baterija podlegala garanciji od 2 godine? koliko se sećam apple ima politiku ako u roku od 6 meseci padne bh nešto ludo ide zamena. Pa logično je da posle godinu dana bh ne bude 100% već 90-85% u zavisnosti od načina korišćenja i punjenja.
 
Ako je aktivan AC onda moze ovo gore sto sam napisao za garanciju? Primer, Deveti mesec, baterija pa pa, onda ne mogu da trazim zamenu u okviru garancije?
 
AC i onda ispod 80% moze da se menja.
Nema AC, nema ni zamene.
 
IsključivoApple care i procenat ispod 80% ili da je regularna garancija, a da test u servisu pokaže da nije uredu i da je za zamenu, koliko znam. Mislim da je ovo drugo prilično retko.
 
@LMTD Zato što sam bateriju korisnik ne može da zameni i kao takva je sastavni deo uređaja koji podleže ceo garanciji. Tako je barem kod ostalih proizvođača.

Hvala drugari na odgovorima :).
 
Evo kako izgleda moja baterija nakon ravno godinu dana. Battery health jos uvek pokazuje 100%, sto mi je i logicno matematicki u odnosu na deklarisani kapacitet.
Moj nacin koriscenja je drugaciji, priblizno idealnom scenariju - punim telefon ujutru dok se spremam pola sata, pa kad dodjem kuci isto tako. Baterija uglavnom bude izmedju 40-80% ili 30-70%, jer mi je tih 40% sasvim dovoljno dok sam van kuce, jer gledam da ne prelazim 2-3h screen on dnevno. Punim do kraja samo kada mi je to potrebno pred duzi put i slicno. Koristim apple 20w punjac.
Mislim da kod 14 pro ne pada brze baterija, nego su unapredili algoritme (a moguce i neke senzore), pa ustvari prikazuje realno opadanje kapaciteta. Svaka baterija bi u normalnim okolnostima trebalo da gubi oko 8-12% godisnje (ja u tom slucaju spadam u anomaliju) :LOL:
WhatsApp Image 2023-11-28 at 08.28.01.jpeg
 
Nisi jedini sa anomalijom. BH 100% i telefon star punih 10 meseci. Model 14pm
 

Prilozi

  • IMG_0052.png
    IMG_0052.png
    511.4 KB · Pregleda: 67
Probaj zamenu kartice, ako ne onda eSIM opciju pa vidi. Ako ni to ne pomogne, onda pravac servis i da ti daju nov uređaj.
 
Može li neko da mi objasni kako da vidim te realne statistike za BH jer i meni stoji na 100% nakon 7 meseci korišćenja, 14 pro u pitanju
 
3utools ili prečica za analitiku baterije.
 
Vratio se nasumice 20 stranica unazad, ista prica oko BH, pa dokle vise :)
 
@verdict instaliraš shorcut battery stats. U setting odeš u shotcuts i dozvoliš da može se koristiti. Proveru radiš settings/privacy & security/analytics & improvements/analytics data I tu imaš analytics i gledaš zadnji datum. Stisneš i ideš share i izabereš battery stats i dobićeš kao sa slike podatke
 

Prilozi

  • IMG_0053.png
    IMG_0053.png
    510.3 KB · Pregleda: 88
Mora da se ima ukljucen Share iPhone Analytics, inace tog fajla nece biti.
Kad se ukljuci fajl nije odmah dostupan vec narednog dana (posle ponoci)
 
Mora da se ima ukljucen Share iPhone Analytics, inace tog fajla nece biti.
Kad se ukljuci fajl nije odmah dostupan vec narednog dana (posle ponoci)
Da, nema tog fajla da importujem za ovaj shortcut koji sam sad ubacio, uključio sam sad share analytics pa ću videti sutradan
 
Mora da se ima ukljucen Share iPhone Analytics, inace tog fajla nece biti.
Kad se ukljuci fajl nije odmah dostupan vec narednog dana (posle ponoci)
To je meni uvek otkačeno. Pošto nije uključeno onda mora čekati.

@verdict po meni je to najrealnije gledanje baterije. Tačno vidiš broj ciklusa punjenja i koliko ima % baterija.
 
Kad smo kod price o bateriji jel radi neko kod nas zamenu baterije ali da je original i da je sistem posle normalno prikaze a ne da ne moze da je ocita kao kod kineskih
 
ProMobi.
 
Nazad
Vrh Dno