Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Izašao novi vlc beta . Poželjan reinstall :)



Today, we’re releasing VLC 1.3, which is 500 commits forward.

I worked a lot on cleaning the code (and there’s much to do left), optimizations, fixing bugs, etc…
99% of our code is now shared between Windows Phone and Windows, we’re basically ready for the Windows 10 SDK migration.

(uncomplete) changelog

– Updated User Interface
– Optimisations of XAML code, which is between 50% and 130% faster (parsing and layout rendering).
– LastFM scrobbling working on Windows
– Browse music and videos from folders. For example if your songs are not correctly tagged, you can browse in VLC and « play a folder » just like you would play an album.
– XAML Responsive Design enhancements : we’re trying to use your screen as best as possible. On tiny screens we removed the « now playing » title which is useless, and on a big screen we give more options with extra buttons, etc.
– Use of Windows 10 APIs via Reflection for setting a custom, orange window background color.
– New icons, margins and alignments are more polished (even if it’s still work in progress)
– Refresh button in the Video Library, just like the Music library
– Search videos or albums easily.
– Updated design for Video Player (still very work in progress though)
– Adding Semantic Zoom in the Albums view, with custom selection of ordering (by artist, by date, by album).
– We added a back button so devices like Lumia 730 or future tiny tablets will be able to go back easily.
– Using the same colors as VLC for Android/iOS.
Along with lots of bug fixes, etc.
 
Poslednja izmena:
Ja bih malo da odmorim pamet, koja je najbolja aplikacija za cuvanje passworda, pinova i slicnih stvari. Ovo sto sam gledao po store-u svasta obecavaju nigde ni jedan review ili ocena? Sta vi koristite?
 
Ja bih malo da odmorim pamet, koja je najbolja aplikacija za cuvanje passworda, pinova i slicnih stvari. Ovo sto sam gledao po store-u svasta obecavaju nigde ni jedan review ili ocena? Sta vi koristite?

Ja već preko 2 godine koristim Password Padlock i više nego sam zadovoljan. Ima ručni backup/restore prema OneDrive-u tako da nema ni problema u slučaju menjanja telefona ili "factory reset"-a.

Usput, i universal je. :type:
 
Poslednja izmena:
Za passworde i to sam dugo koristio office tj. Excel dokument, vrlo jednostavno,dokument je snimljen u OneDrive cloud pa mogu da mu pristupim odakle hocu.Izbegavam aplikacije posto sam koristio jednu na androidu,onda sam presao na wp, ta aplikacija ne postoji za ovu platformu pa sam morao da uzmem od oca android, skinem tu app pa sve da prekucam, a imam vise od 50 sifre...
Pre nekoliko meseca sam presao na last pass,davali su premium 6 meseci gratis i zadovoljan sam...

Za atmosphere weather me kontaktirao developer i rekao da je ispravio to.Stigo mi update, ali i dalje isto nece.Radi jedino ako na telefonu iskljucite gps, pa onda rucno unesete lokaciju.Aplikacija lepo izgleda, ali meni ipak weather channel najbolja...
 
Za weather channel nisam primetio nista posebno,sve one su tu negde.
Dobra ova wmpoweruser, ali ne koristim aplikacije za vesti vec samo nextgenreader, tu sam sve ubacio sta mi treba i sta pratim,mnogo lakse tako.
 
Pa to je oduvek moglo na one drive da se backup-uje. Zasto mora na sd card bas? To je bilo popularnonpre 5 godina :)
 
Pa da ne ispadne da nema, dosta ljudi je kukao što nema, a meni je to ******ski pored gmail, outlook, yahoo naloga.
 
Pozdrav

Šta uraditi da updatetujem wp8 na Wp8,1 .
Updateovao sam mobilni i verzija je 8.010327.77
Radi se o Samsung Ativ S
Izgleda je legalno kupljen u Austriji kod T mobile ,bio sam i na njihovom sajtu i ćorak
Pomoć poželjna

hvala
 
Mozes samo preko insajdera da stavis tp. Ne verujem da je jos uvek izaso regularni 8.0 za ativ
 
Contacts+Message backup



Zakasnili su samo par godina... :d


Instalirao tu glupost na 1020 i totalno je ne upotrebljiva :D kako da je obrisem??
d284c56ebee967a383fd4f3063976191.png
 
Instalirao tu glupost na 1020 i totalno je ne upotrebljiva :D kako da je obrisem??
d284c56ebee967a383fd4f3063976191.png

Nikako. :) Na netu stoji obaveshtenje da aplikaciju nakon instalacije ne mozesh da deinstalirash, da stoji u settings kao jedna od opcija, a upotrebnu vrednost iste i sam mozesh da vidish. ;)

Oh and what happens if you install this to say a Lumia Icon (aka a phone with no SD card option)? Nothing much. The system app will appear in Settings, but (a) it will note no SD card was found and (b) you cannot uninstall it. Sure, it will not harm your phone, but it creates an unnecessary listing in your settings.
 
Poslednja izmena:
Ma može sve iz setingsa da se briše, samo digni datum na 2049 godina i izbaci šta ti srce hoće...
Za ativ s postoji 8.1.1 update... Regularno!
 
2049 godina kada ce WP da bude NO1 :D
 
Zasto ne radi sinhronizacija izmedju UCBrowsera za windows phone i UC for PC?Ulogovao sam se i na racunaru i na telefonu, medjutim na racunaru kad pogledam uopste ne prepoznaje da imam telefon, kaze mi "no device in cloud, scan qr code to download"?Da li radi nekome ovo uopste?
 
Mebi radi, pokazuje telefon kao opciju... U podešavanjima uključi sinhronizaciju podešavanja...
 
Sad na mondo vidim da navodno ima mts aplikacija, a ja je ne vidim na marketu...!? Zna li neko gde se nalazi? :D
 
Nema mts aplikacija.Mozda si video ono za pripejd, tu je slika za wp samo...
Cekaj, ovo za UCBrowser, sinhronizuje ti bookmarks izmedju telefona i pc-ja?Sve mi ukljuceno kako treba, ali ga ne prepoznaje...
 
Ne verujem da se konkretno misli na korišćenje android apk , već neka vrsta univerzalnog alata (korišćenje Visual Studia li tako nešto ) koji bi pravio aplikaciju za više sistema uz manje posla.

Imam kući dva android telefona koja ne koristim, prema tome podržavanje android aplikacija mi nije nikakav plus, već dođe minus , nešto nepotrebno. Da hoću android koristio bih android.
 
Poslednja izmena:
Pa ja na to jedino i pomisljam, emulacija apk fajlova je ne zamisliva na WP, to bi tek bio propast platforme. Hajde da vidimo to cudo, neka upumpaju kintu u developering...
 
Nazad
Vrh Dno