Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ja preferiram ovu varijantu
Mada su komarnici najbolja prevencija definitivno.

Mislim da su te app glupost, ja sam pokusavao svasta dok nisam stavio komarnike, onaj raid sto se ubacuje u struju sam stavljao u produzni i na prozor kad otvorim - komarci u fazonu how yes no, uletelo ih 20 za 5min..
 

Prilozi

  • 1693236398498.png
    1693236398498.png
    192.9 KB · Pregleda: 114
Ja sam mislio da se čovek šali sa aplikacijom🤣. Kapiram frekvencije i to, ali iz aplikacije mislim da to neće da može.
 
Neka app za rasterivanje komaraca?
Na playstoru ima ova
Pogledajte „Frequency Sound Generator“
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boedec.hoel.frequencygenerator
Ali u komentarima kažu da ne valja, pa nisam ni instalirao, ali sam naišao na zanimljiv komentar

Pogledajte prilog 402478

Pa sam instalirao
Pogledajte „Frequency Sound Generator“
I postavio jednu od navedenih frekvencija, ne znam dal radi, tj. Uključio sam jednom i komarac koji mi je prw toga zujao, ućutao se.
Uh ja sam na Symbianu davno imao aplikaciju, mislim da se zvala Mosquito i testirao sam je pored reke, bukvalno roj komaraca ti leti grupisan metar iznad glave, al ne prilazi :ROFLMAO: U pocetku mi bilo smesno, al kad sam instalirao i probao poceo sam da verujem u to. Jedino sto tih godina komarci nisu bili dosadni kao sada, pa je sem te probe nikad nisam ni ukljucivao, jednostavno zaboravis
 
Isprobao sve preporučene notepad aplikacije i zadrzao se na quillpad-u, preporuka.


Joplin je odlican, al nesto mi ne leži.
 
Može mala pomoć.
Na novom telefonu sam pokrenuo google play prodavnicu,uneo nalog,otvorio play stoe,ali niti jednu aplikaciju mi ne pronalazi,domaće,viber,gmail,apsolutno ništa,osim neke preporučene.
Kada stavim drugi email nalog sve mi radi.Kada sam se vratio na stari telefon i pokrenuo google play dobio sam isti problem,ništa od aplikacija u play storu.
Ne mogu da provalim šta se desilo sa nalogom.
 
Poslednja izmena:
Koristio na starom r note 7 mi messages sad na novom rn12s nema te aplikacije. Bitno mi je jedino da kada mi dodje poruka o propustenom pozivu papnem na broj i vidim ko me je zvao. Ima li neka zamenska bez reklama koja to podrzava?
 
Poslednja izmena:
Počeo airtag da radi i sa androidom tj da daje obaveštenje kao na ajfonu, stigao mi za airtag od devojke malopre.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230906-141430.png
    Screenshot_20230906-141430.png
    245.3 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_20230906-141339.png
    Screenshot_20230906-141339.png
    151.6 KB · Pregleda: 82
Koristio na starom r note 7 mi messages sad na novom rn12s nema te aplikacije. Bitno mi je jedino da kada mi dodje poruka o propustenom pozivu papnem na broj i vidim ko me je zvao. Ima li neka zamenska bez reklama koja to podrzava?
Da odgovorim samom sebi i mozda nekom zatreba Chomp app resava problem.
 
Počeo airtag da radi i sa androidom tj da daje obaveštenje kao na ajfonu, stigao mi za airtag od devojke malopre.
Ja bih se više nervirao da vidim svoj prtljag da odlazi negde daleko a ne tamo gde treba🤣 koliko god dobra ideja bila airtag.
 
Imate li neku preporuku za child control aplikaciju koja radi i na androidu i na iosu.. Ja imam android a ćerka iphone, Family link mi ne radi posao jer ne mogu da kontrolišem vreme na aplikacijama i da ograničim limit korišćenja telefona? Nije bitno da li je besplatna ili ne, bitno je da radi?
 
nisam uspeo da nadjem,mozda neko zna,a mozda i nema..:)
imam telefon Honor 8X,desava se cesto da dok pricam,ni sam ne znam kako,skroz smanjim Osvetljenje ekrana,pa su muke da pojacam...,a ne bi stavljao na automatsko...meni stoji negde 5 mm pre kraja
postoji li aplikacija sa kojom mogu da zakljucam Skalu za pojacavanje i smanjivanje jacine osvetljenja ekrana?
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-09-09 at 14.38.47.png
    Screenshot 2023-09-09 at 14.38.47.png
    169.9 KB · Pregleda: 37
Ima li neka apk za digitalizaciju sezonskih karata da provereno radi? Probao sam par komada (passes, pass2you..) i nijedna ne prepoznaje ni barcode ni qr code
 
Neće. Jel moguće uopšte ovo što ja želim, dakle imam kartu u fizičkom obliku koja ima i qr code i barcode, skeniram to, aplikacija sačuva i umesto da čekiram fizičku karticu ja čekiram iz aplikacije tako sačuvaju?

Vidim da google wallet na pixel uređajima podržava to ali ja nemam pixel, mora da ima neko rešenje?
 
Neće. Jel moguće uopšte ovo što ja želim, dakle imam kartu u fizičkom obliku koja ima i qr code i barcode, skeniram to, aplikacija sačuva i umesto da čekiram fizičku karticu ja čekiram iz aplikacije tako sačuvaju?

Vidim da google wallet na pixel uređajima podržava to ali ja nemam pixel, mora da ima neko rešenje?
Problem je sto npr prosle sezone za Partizan si morao da imas fizicki sezonsku kod sebe, jer kao da dokazes da je imas a da nisi slikao neciju i slicno.

Imam pixel i ne vidim tu opciju, gde se nalazi ako znas?
 
Razumem za taj problem ali za neke druge možda ne zahteva fizičku karticu i baš je glupo što to ne može da se sačuva. Koliko sam istražio aplikacije na androidu koriste apple wallet passes pa moraju da konvertuju obične barcode i qrcode i uglavnom ovo što sam probao stoji upozorenje da tako konvertovano možda neće raditi i da je najsigurnija opcija da se unese pkpass fajl ali džabe kad ga ja nemam. Mada da zanemarimo i to, konverzija u zavisnosti od aplikacije ili pukne ili zakuca na 100%.

Kad klikneš na avatar u donjem desnom uglu avatara bi trebao da imaš oznaku za qrcode. A druga opcija je iz screenshota (možda i svake slike), isto piše da podržava samo pixel i da nudi opciju add to google wallet.
 
Uzeo Honor Magic5 Lite, nema nikakvo osvetljenje za propuštene pozive, poruke, viber, bateriju... Ima li aplikacija za takve svetlosne signale koji se pale dok je fon zaključan?
 
Razumem za taj problem ali za neke druge možda ne zahteva fizičku karticu i baš je glupo što to ne može da se sačuva. Koliko sam istražio aplikacije na androidu koriste apple wallet passes pa moraju da konvertuju obične barcode i qrcode i uglavnom ovo što sam probao stoji upozorenje da tako konvertovano možda neće raditi i da je najsigurnija opcija da se unese pkpass fajl ali džabe kad ga ja nemam. Mada da zanemarimo i to, konverzija u zavisnosti od aplikacije ili pukne ili zakuca na 100%.

Kad klikneš na avatar u donjem desnom uglu avatara bi trebao da imaš oznaku za qrcode. A druga opcija je iz screenshota (možda i svake slike), isto piše da podržava samo pixel i da nudi opciju add to google wallet.
Isteklo vreme za edit pa da dopunim, možda će nekome značiti. Pomoću aplikacije pass2pay slikate ulaznicu, izaberete opciju da pogledate reklamu, kad se reklama završi on izvuče barcode I prepozna tip barcoda (meni je izabrao tip 128 kao najopštiji), nakon toga daje opcije za ulepšavanje i dopunu informacija kartice i nakon toga nudi preview. Ako je to to završetak je jedna od dve opcije (ili obe) kreiranje pass2pay fajla ili ono što meni treba add to google wallet gde je uspešno importovao.
 
Isteklo vreme za edit pa da dopunim, možda će nekome značiti. Pomoću aplikacije pass2pay slikate ulaznicu, izaberete opciju da pogledate reklamu, kad se reklama završi on izvuče barcode I prepozna tip barcoda (meni je izabrao tip 128 kao najopštiji), nakon toga daje opcije za ulepšavanje i dopunu informacija kartice i nakon toga nudi preview. Ako je to to završetak je jedna od dve opcije (ili obe) kreiranje pass2pay fajla ili ono što meni treba add to google wallet gde je uspešno importovao.
Ako koristis Samsung telefon, imas Samsung Wallet odlicna app za tvoje potrebe
 
Nazad
Vrh Dno