Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jooj, da l' se dobro sećam, to je bio moj prvi mobilni (ili verovatnije 868), valjda 1998, a onda 1999. posle bombardovanja kupim onaj mali na preklop, T-10 valjda, pa T-28... A možda sam nešto i pomešao, nisam baš siguran.
 
Poslednja izmena:
Треба ми мало појашњење за Titanium backup. Када хоћу да бекапујем неку апликацију то знам, означим је стиснем бекап. То се сачува на телефну у виду три фајла која не могу да отворим јер "не постоји програм са којим се отвара". Е сад када хоћу да вратим неку апликацију како, кликом на те фајлове, или ће иx прогам када га поново инсталирам препознати? Да ли оне фајлове треба да ископирам на картицу јер ће се све са интерне меморије обрисати ако се уради формат. Да ли ће тада апликација пропознати те фајлове? Раније сам нешто као покушао али нисам успео осим једном, можда зато што су се ти фајлови обрисали при инсталацији рома. А није ми ни требало нешто па нисам нешто ни користио овау апликацију, боље је чиста инсталација.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Igraj se malo sa Titanium aplikacijom.
Imaš tuts na net-u kol'ko ti srce ište.
Moja prepuruka ti je da kreiraš backup na gdrive-u ili dropbox-u ili šta je već podrzano u okviru titanium-a.
 
Sačuvaš ta tri fajla negde na memoriju koja se neće obrisati, pa po novoj reinstalaciji TiBackupa uperiš ga ka tom folderu gde su ti ta 3 fajla i kažeš mu da je to mesto gde su ti bekapi i on će da ih prepozna.

Alternativno, možeš sada da eksportuješ taj program pošto ga prethodno bekapuješ, tako što zadržiš prst na njemu dok ti se ne pojave opcije, a onda odabereš Send latest backup.... pa ćeš onda tu imati opciju da odabereš easy install tip fajla, koji kreira TiBkp fajl koji TiBackup može da čita.

8ee8efeb95185ae7cd5a5e0253a9fed3.jpg
 
Chrome jos da ubace ekstenzije i bice mozda dobar browser.
 
Успео сам, прошли пут нисам пребацио те фајлове па ми није успело. А два три пута сам користио бекаповање.
Да ли ради бекаповање Инезине моби апликације?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
sad nesto razmisljam.. kada se preko team viewera povezem sa jednog windows racunara na drugi, imam i opciju vpn koja mi je korosna za neke stvari. da li je moguce to izvesti i sa androidom i windows racunarom tako da android ide kroz vpn preko tog racunara? skinuo sam team viewer na android ali nisam nasao opciju... ?

Poslato sa Note 3
 
Успео сам, прошли пут нисам пребацио те фајлове па ми није успело. А два три пута сам користио бекаповање.
Да ли ради бекаповање Инезине моби апликације?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
Neće da može, moraš u ekspozituru ako ćeš da menjaš rom..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tako je, a ujedno i najveća glupost. Što ne naprave kao Société Generale banka, lepo instaliraš i ulogujes se i mirna Bosna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stručnjaci veliki. 10x sam išao zbog toga u ekspozituru.
Da su bar stavili da token može da se generiše preko web stranice kad se uloguješ.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
To je sigurno i moj najveći problem,pre je moglo preko web stranice a sada mora u banci.Dosadio sam im više :)

Sent from my Le X820
 
Да, раније док се користио диск прво није могло преко нета да се добије нови код па су то увели. Сад поново не може. А и оно генерисање кодова преко мобилног за нет плаћање су искомпликосали. Једноставније је плаћање само преко мобилног.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Фејсбук апликација је подивљала, троши више него екран, иако сам је отворио само на пар минута. И то није први пут. Иде деинсталација, користићу мобилну верзију убудуће.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Mobilna verzija radi vrhunski koristim je već godinu i nešto.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Имам проблем приликом враћања Viber-а, кад га вратим појаве се контакти и стара ћаскања и то ради пар секунди а онда апликација тражи да се региструјем уносом телефона и кода који треба да стигне а не стиже. Ако је инсталирм нормални и вратим само "data" апликација пуца.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Viber ima sada svoj interni backup, koristi njega. Ja sam ranije otvarao backupovane pakete, izvlačio baze i ubacivao ih u Viber pošto bih ga prethodno konfigurisao, ali poslednji put sam imao problema sa tim metodom, od kako su oni izbacili verziju 5, a utom je došao i taj ugrađeni backup, pa se posle nisam cimao.
 
Имам проблем приликом враћања Viber-а, кад га вратим појаве се контакти и стара ћаскања и то ради пар секунди а онда апликација тражи да се региструјем уносом телефона и кода који треба да стигне а не стиже. Ако је инсталирм нормални и вратим само "data" апликација пуца.

Jedino što TB ne može da sačuva su podaci sa Vajbera i WhatsApp-a. Bar je tako ranije bilo, a izgleda da je i sada tako, čim kod tebe ne radi.
Koristi interni backup kao što je -V-O-Y-A-G-E-R- predložio, ali da znaš da i tu Vajber vraća samo setovanja i poruke, ne slike i video.
Whatsapp backup vraća sve.
 
Сад сам нешто зезнуо, сад не могу да га активирам ни?са инсталацијом са маркета, неће да пошаље код. Кад се поново заxтева код, апликација пуца.
Сад ми не ради ни на таблету, треба да скенирам QR код, али како?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Imaš ograničenje neko koliko puta mogu da ti šalju kod u roku od 24h, možda je do toga. Mada ne bi trebalo da ti puca aplikacija..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ма да, сад сам видео, може само једном у року од 24 часа. Ја сам покушавао више пута да вратим ћаскања али није ишло, врличите верзије истог рома.
Али зашто сад на таблету тражи скенирање QR кода и како скенирати код на тблету таблетом?. Можда је апикација блокирана због више покушаја логовања.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko koristi google now aplikaciju za pozive, ranije mi je radila opcija call i ime iz imenika dok više neće da zove, samo stoji prozor imena i ispod ti da klikneš na call, u kolima preko bta takodje ranije je zvao dok sad kad kažem call i ime, kaže cant help you with that. Neka dodatna podešavanja, nešto dal postoji?

Sent from my E5823
 
^^ Стави за језик гласовне претраге и језик уређаја енглески, па покушај. Мислим да су нешто мењали, па је сада потребна потврда за сваку команду. Ја за позив на глас користим таскер.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Zašto ne mogu da nađem Google Camera app na Play Store-u, zna li neko?
 
Nikad nije moglo, skini sa apkmirror
 
Skinuo poslednju verziju al iz nekog razloga ne radi na Xiaomi RN3 pro SE
 
Neće ni raditi. To je samo za Nexuse. Moraćeš da potrazis poslednju koja radi za sve telefone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh Dno