Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Koji je najbolji, tj. koji program preporučujete za pisanje e-mailova glasom??

Za pisanje SMS-ova glasom je najbolji "Write SMS by voice PRO" od Team2E, šteta što ne radi i e-mailove.
 
Kako podesiti DashClock widget na home screnu sa različitim informacijam u odnosu na onaj koji imam na lock screen-u?

Sta god napravio, daje mi isto. Ako promijenim, mijenja se i locks screen.
 
Morel se izbrisati neki forum sa liste u Tapatalku ? Kad god to uradim on ga povrati odmah! :)
 
E ne bih znao onda...
 
Kako podesiti DashClock widget na home screnu sa različitim informacijam u odnosu na onaj koji imam na lock screen-u?

Sta god napravio, daje mi isto. Ako promijenim, mijenja se i locks screen.

Mislim da ne moze. Barem ja nisam video tu opciju. Fora je sto je to napravljeno samo za lockscreen widgets, a ne i za homescreen.
 
Zbunjuje me najvise to sto u podesavanjima imam home i lock screen sat, da li da ga prikaze ili ne... Zato sam pomislio da mogu posebno da funkcionisu.
 
"Application cannot be installed in the default install location", jel imao neko problema sa ovim? Ortaku na S4 se desava ovo kada hoce da update-uje igricu neku i jos jednu aplikaciju.

Da naglasim, ima jos 500mb slobodnog prostora na telefonu, ako to mozda ima neke veze.
 
Vrlo lako to može da bude malo, ne možeš skroz do nule da guraš, ima neki min free po defaultu. I ja na s3 nisam mogao da instaliram app od par mb a imao sam tipa 300 mb free
 
Ima 6gb slika i klipova, kazacu mu da prebaci na komp, pa da proba onda :) Hvala
 
To je bag a ne zato sto ne moze. Meni u zadnje vreme cesto iskace slican error da nemam dovoljno mesta. Izbrisem akaunt i ulogujem se na play store i radi.
 
Da li je neko imao iskustva sa aplikacijama za pisanje dnevnika? Vidim da ih ima dosta na storu, ima li neka preporuka?
 
Postoji li neka dobra RSS aplikacija, koja ima izgled kao da čitam mail (ako neko koristi desktop Operu, baš to mi treba)?
Znači, unesem neki RSS (ručno ili preko pretrage, nebitno), ona skine šta ima novo i izlista. A onda swipe-om da obrišem poruke sa liste, obeležim koje su pročitane i tako to... Tu mi budu svi sajtovi kombinovano prikazani, sa svim porukama koje sam ostavio, u hronološkom redosledu. Bilo bi lepo da sleva mogu da izvučem meni da filtriram po određenom servisu, ali nije neophodno. Ne treba mi widget.
Probao sam Feedly, RSS Junkie, RSS Reader, RSS News Reader, Flipboard... I svi ili imaju neke svoje sajtove i kategorije (ja hoću da ja odaberem odakle čitam) ili ne mogu da brišem naslove s liste (nego samo da obeležim kao pročitano).


I zanima me, kako ste se snašli za tastature? Koristim Hangouts, i za SMS i za gTalk, dovoljno mi je dobar. Međutim, kad kucam SMS, sa fabričkom tastaturom za srpski imam samo ćirilicu, a uz SwiftKey samo latinicu. I u oba slučaja su u upotrebi dijakritici (ć, č, đ, ž..), što mi znatno skrati koliko dug SMS mogu da pošaljem. Meni bi bilo najidealnije da koristim ćirilicu za gTalk (uz opciju latinice), a latinicu, bez naših slova, za SMS. I da u oba slučaja imam autocomplete i swype, prvo za srpski, pa za engleski. Postoji li način da se ovo odradi? Bez Swype-a i ćirilice, ovo sam imao na Symbian-u, pa računam da mora da ima, samo sam ja glup, pa ne mogu da nađem:)


Onda, postoji li DLNA aplikacija koja može da bude samo posrednik, i koju mogu da ugasim nakon korišćenja? Konkretno, imam na jednom računaru svu muziku i J. River Media Center kao DLNA server. A imam i mini liniju koja može da povlači fajlove preko mreže, ali koja nema svoj interfejs, nego moram preko telefona/tableta da pustim. Prema onome što sam čitao, Skifta je najbolja DLNA aplikacija, ali čim je ugasim, muzika na mini liniji automatski prestaje. Probao sam i Gizmo, koji su radili ljudi koji su pravili J. River Media Center, i isto se desi, doduše, posle par pesama. Postoji Sony Network Remote (tako nešto) aplikacija, koja je baš za ovo predviđena, ali ona ne radi na KitKat-u (a na iOS-u radi baš kako mi treba, isprobao sam jednom, samo što imam Nexus, a ne iPhone:) ).


Isto me zanima, ima li aplikacije koja će mi, na primer, prilikom pokretanja aplikacije A, pokrenuti aplikacije B i C. Recimo, koristim Google Play Music. Ali, da bih mogao da menjam pesme preko klackalice za zvuk, moram da upalim aplikaciju za to. I ako hoću da se radi scrobble na Last.FM, moram isto to da uradim sa odgovarajućom aplikacijom (ne koristim zvaničnu, previše stvari zahteva kao dozvolu). Video sam da mnogi preporučuju Tasker, ali da treba da root-ujem telefon za njega, što još uvek nisam uradio.


I na kraju, da li je moguće da telefon automatski ode u Airplane Mode noću, pojača zvono kad ga nosim, i ugasi ga kad sam, recimo, na fakultetu? Ovo sam imao na Symbian-u (Situations), i bilo je izuzetno koristno, a na Android-u sam instalirao par aplikacija, od kojih mi je Silence najbolja, ali koje zahtevaju puno podešavanja, za nešto tako jednostavno...



Jeste puno aplikacija, možda su neka pitanja već odgovorena, ali tema je stvarno preobimna da bih je listao (pročitao sam poslednjih 10 strana, i nisam našao odgovore). Hvala unapred na odgovorima, imajte razumevanja, pre mesec dana sam prešao sa Symbian-a, i totalno sam iznenađen nedostatkom mogućnosti bez skidanja x aplikacija:)
 
Ovo mi je u download folderu na SD kartici. Koja aplikacija pravi ove fajlove?
za6ejy8e.jpg
 
Microtorrent :D Salim se, ali proveri imas li neku aplikaciju koja ima "micro" u nazivu, jedino to mi pada na pamet.
 
Postoji li neka dobra RSS aplikacija, koja ima izgled kao da čitam mail (ako neko koristi desktop Operu, baš to mi treba)?
Znači, unesem neki RSS (ručno ili preko pretrage, nebitno), ona skine šta ima novo i izlista. A onda swipe-om da obrišem poruke sa liste, obeležim koje su pročitane i tako to... Tu mi budu svi sajtovi kombinovano prikazani, sa svim porukama koje sam ostavio, u hronološkom redosledu. Bilo bi lepo da sleva mogu da izvučem meni da filtriram po određenom servisu, ali nije neophodno. Ne treba mi widget.
Probao sam Feedly, RSS Junkie, RSS Reader, RSS News Reader, Flipboard... I svi ili imaju neke svoje sajtove i kategorije (ja hoću da ja odaberem odakle čitam) ili ne mogu da brišem naslove s liste (nego samo da obeležim kao pročitano).
gReader

I zanima me, kako ste se snašli za tastature? Koristim Hangouts, i za SMS i za gTalk, dovoljno mi je dobar. Međutim, kad kucam SMS, sa fabričkom tastaturom za srpski imam samo ćirilicu, a uz SwiftKey samo latinicu. I u oba slučaja su u upotrebi dijakritici (ć, č, đ, ž..), što mi znatno skrati koliko dug SMS mogu da pošaljem. Meni bi bilo najidealnije da koristim ćirilicu za gTalk (uz opciju latinice), a latinicu, bez naših slova, za SMS. I da u oba slučaja imam autocomplete i swype, prvo za srpski, pa za engleski. Postoji li način da se ovo odradi? Bez Swype-a i ćirilice, ovo sam imao na Symbian-u, pa računam da mora da ima, samo sam ja glup, pa ne mogu da nađem:)
Instaliras vise jezika na SwiftKey i menjas layout po potrebi.

Isto me zanima, ima li aplikacije koja će mi, na primer, prilikom pokretanja aplikacije A, pokrenuti aplikacije B i C. Recimo, koristim Google Play Music. Ali, da bih mogao da menjam pesme preko klackalice za zvuk, moram da upalim aplikaciju za to. I ako hoću da se radi scrobble na Last.FM, moram isto to da uradim sa odgovarajućom aplikacijom (ne koristim zvaničnu, previše stvari zahteva kao dozvolu). Video sam da mnogi preporučuju Tasker, ali da treba da root-ujem telefon za njega, što još uvek nisam uradio.
Tasker

I na kraju, da li je moguće da telefon automatski ode u Airplane Mode noću, pojača zvono kad ga nosim, i ugasi ga kad sam, recimo, na fakultetu? Ovo sam imao na Symbian-u (Situations), i bilo je izuzetno koristno, a na Android-u sam instalirao par aplikacija, od kojih mi je Silence najbolja, ali koje zahtevaju puno podešavanja, za nešto tako jednostavno...
Tasker



Jeste puno aplikacija, možda su neka pitanja već odgovorena, ali tema je stvarno preobimna da bih je listao (pročitao sam poslednjih 10 strana, i nisam našao odgovore). Hvala unapred na odgovorima, imajte razumevanja, pre mesec dana sam prešao sa Symbian-a, i totalno sam iznenađen nedostatkom mogućnosti bez skidanja x aplikacija:)[/QUOTE]
 
1. RSS
2. Tastature
3. DLNA
4. Paljenje aplikacija u razlicitim vremenskim intervalima
5. Modovi tona

1. Za RSS ja koristim Press (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twentyfivesquares.press) Ne znam kako je na operi, ali ovaj mi obavlja posao.

2. Sto se tice tastature moraces da menjas izmedju cirilice i latinice, mada to nije tesko kako spustis notification bar imas input mode (pa menjas odmah umesto da ides u settings)

3. Drage volje bih ti pomogao, ali nisam toliko zahtevan tu oko tih stvari, mozda ce neko znati odgovor. Pogledaj Flex DLNA (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexapp.android) mozda on ima nesto sto ti treba ;)

4. Tasker, tasker, tasker :)

5. Postoji Shush (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.publicobject.shush) nije bas to sto hoces, ali eto... Mada Tasker bi i ovde savrseno odradio posao. Kad dodjes na faks, on upali wifi, iskljuci ton, ugasi to i to, upali ovo.
 
1. Za RSS ja koristim Press (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twentyfivesquares.press) Ne znam kako je na operi, ali ovaj mi obavlja posao.

2. Sto se tice tastature moraces da menjas izmedju cirilice i latinice, mada to nije tesko kako spustis notification bar imas input mode (pa menjas odmah umesto da ides u settings)

3. Drage volje bih ti pomogao, ali nisam toliko zahtevan tu oko tih stvari, mozda ce neko znati odgovor. Pogledaj Flex DLNA (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexapp.android) mozda on ima nesto sto ti treba ;)

4. Tasker, tasker, tasker :)

5. Postoji Shush (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.publicobject.shush) nije bas to sto hoces, ali eto... Mada Tasker bi i ovde savrseno odradio posao. Kad dodjes na faks, on upali wifi, iskljuci ton, ugasi to i to, upali ovo.

Kako mozes da koristis Press? Ja sam se *mucio* sa njim jedno vreme, jeste vizuelno upecatljiva aplikacija, ali zauzima prostora kao Fifa 14 i malo je nestabilna. Zbog toga sam presao na gReader jer je mnogo laksi i brzi.
 
Hmm ne znam kako je tebi toliko zauzimao, meni ne zauzima puno :)

Doduše nemam puno izvora, možda 10-15...

Znas da imaš u settingsu da ogranicis cache ili šta već?
6a8u9e2a.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1388752489599.jpg
    uploadfromtaptalk1388752489599.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 264
Poslednja izmena:
Pre svega, hvala puno na brzim odgovorima!

Je l' moze neko na PM da mi pošalje link ka nekom proverenom sajtu gde mogu da nađem APK-ove za sideload (aplikaciju planiram da platim kad/ako vidim da mi stvarno odgovara i da ću je koristiti; još uvek i ne znam kako mogu da ih kupim, ali sam video da postoji posebna tema samo za to, pa ću se tamo informisati)? Pa da isprobam Tasker (koji deluje odlično po opisima), Plex i Press...


Sto se gReader-a tice, ja tu ne vidim opciju da obrisem neki clanak s liste? Uvek mi stoji sve tu na gomili, bez obzira da li je procitano ili ne? Ovako to u Operi izgleda (nepročitani članci su plavi, podebljani su samo otvarani, s obični su pročitani; a mogu i da brišem s liste):
08.png
Edit: Sad primetih, kad stavim da prikazuje samo nepročitane, moram da kliknem na refresh svaki put kad pričitam nešto, da bi se sklonilo... Nije baš elegantno, ali poslužiće. Hvala na preporuci!


Za tastature, je l' postoji opcija u SwiftKey da isključim naša slova a ostavim autocomplete? I srpski na ćirilici?
 
Poslednja izmena:
@teacher,
probaj slideit tastaturu, ima ćirilicu, latinicu (sa i bez naših slova) i engleski, predikciju (zadovoljavajuća), swype, glasovni unos...
 
Vrh Dno