Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Probao bih svakako da je besplatan. Ne kupuje mi se aplikacija gde cu morati da jurim opciju koja na kraju verovatno nece ni raditi, pa da jurim da proverim sve mogucnosti pre nego sto istekne vreme za refund. Sto je najgore, ova opcija koja mi treba (Lock screen disable) bi trebalo da vec postoji u Android L, ali je kod mene nema :(

Za Lock screen disable treba root bilo koju aplikaciju za automatizaciju da koristiš. Uz Tasker i secure settings plugin uz root može da se omogući/onemogući zaključavanje u zavisnosti od nekog uslova. Ako ima gugl servisa na telefonu trebalo bi da postoji smart lock negde u meniju, možda nije pod security.
 
Za Lock screen disable treba root bilo koju aplikaciju za automatizaciju da koristiš. Uz Tasker i secure settings plugin uz root može da se omogući/onemogući zaključavanje u zavisnosti od nekog uslova. Ako ima gugl servisa na telefonu trebalo bi da postoji smart lock negde u meniju, možda nije pod security.

Pih, onda nista, necu dalje ni cackati, dok se ne odlucim da ga rutujem. Nema nigde smart lock-a, ni u security, ni u developer options.
 
Ugasili se svi odavno, pošto su većina koji koriste predikciju, pogotovo na dva i više jezika na SwiftKey-u. Kada bude moglo i ako bude moglo da se prebaci baza iz jedne u drugu tastaturu onda možda nešto i bude od GK-a. Do tada SwiftKey all the way.

Sent from my m2 note
Meni samo opcija za kucanje na dva jezika bez ikakvog menjanja fali na Google tastaturi sada, sem toga mi je savršena.

Ali to je velika mana, deal breaker za mene, pa i dalje koristim SwiftKey (koji me takođe nervira po nekim pitanjima).

Mnogo mi je jadno da kucam reč na srpskom, pa klik da promenim, pa reč na engleskom, pa opet klik da promenim. Ne mogu da verujem da se drže toga.
 
Poslednja izmena:
Ugasili se svi odavno, pošto su većina koji koriste predikciju, pogotovo na dva i više jezika na SwiftKey-u. Kada bude moglo i ako bude moglo da se prebaci baza iz jedne u drugu tastaturu onda možda nešto i bude od GK-a. Do tada SwiftKey all the way.

Sent from my m2 note
Pa to nikada nece moci, jedino ako neko provali neki tweak. Kome je u interesu da omoguci prelaz na konkurentski proizvod?
 
Mozda Google napravi nesto da moze da importuje?
 
Mozda Google napravi nesto da moze da importuje?

teško ako baza reči nije lokalna.
Ne znam kako je na google tast, ali SK predviđa i naredne reči u odnosu na ukucanu i to uči iz sms i mailova. Nema šanse da SK podeli to sa google zbog dobre volje
 
Mislio sam možda da im plati deo za korišćenje tog formata i importa rečnika. Ima para Google, tako da bi za to bilo smešno, a dobili bi dosta korisnika.

Edit: Zaboravite sve, zaboravio sam da je MS kupio SwiftKey. Od deal-a ništa :D

Sent from my m2 note
 
teško ako baza reči nije lokalna.
Ne znam kako je na google tast, ali SK predviđa i naredne reči u odnosu na ukucanu i to uči iz sms i mailova. Nema šanse da SK podeli to sa google zbog dobre volje
Sad gledam i isprobavam i vidim da imaju tu opciju.
5076db17f88c1f018846a809ec28682c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi, koristio sam godinama swiftkey, sad je GK mnogo bolja ...

Baza reči - u početku zeza dok se ne nauče, posle radi kao ludo :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Koristim SwiftKey beta i baš mi je odgovaralo što su uveli brojač za dodate reči i bio sam na mesec dana na oko 11000 reči a sad sam na 9500. Tastatura zaboravlja ****** reči!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ma kakvi, koristio sam godinama swiftkey, sad je GK mnogo bolja ...

Baza reči - u početku zeza dok se ne nauče, posle radi kao ludo :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Reci mi pošto koristiš GK je l' normalno da reč koju otkucam da mi se ta reč uopšte ne pojavi iznad gde su ove tri reči?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Izuzetno glupo moram čas da potvrdim na space a čas iznad na reč

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da su barem ostavili opciju da podesim kako mi odgovara nego oni uvode nešto kao inovativno. Jedina šta dobro radi je glasovna tastatura. Mada tu ne znam kako da glasovno otkucam znake interpunkcije.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Нема нигде брисања слово по слово, само цела реч. Мора прво на размак, па онда брисање по слово, Стално бришем целе речи, навика из СК.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Jel ima nekoga da se malo vise bavio aplikacijom Automate? Pokusavam da dodam 1 flowchart, ali nijedan od ovih gotovih koje sam probao ne radi, pa ne znam da li je do telefona ili su losi flowchart-ovi.

Koji je flow u pitanju? Daj kratak opis sta tacno zelis, a mozes i da postavis flow ovde negde, pa da probam kod mene.
 
Imam jedno pitanje u vezi Poweramp aplikacije. Naime, ista je kupljena pre par meseci preko njihovog sajta, ali posto cesto flesujem OS, jako zamara svaki ponovni unos mejla i koda koji je dobijen na osnovu kupovine. Da li postoji mogucnost da se ovo nekako zaobidje, pretpostavljam da prilikom kupovine preko Play Stor-a, aplikacija odmah "registruje" da je kupljena, kao Nova Launcher npr.

Hvala :)
 
Imam jedno pitanje u vezi Poweramp aplikacije. Naime, ista je kupljena pre par meseci preko njihovog sajta, ali posto cesto flesujem OS, jako zamara svaki ponovni unos mejla i koda koji je dobijen na osnovu kupovine. Da li postoji mogucnost da se ovo nekako zaobidje, pretpostavljam da prilikom kupovine preko Play Stor-a, aplikacija odmah "registruje" da je kupljena, kao Nova Launcher npr.

Hvala :)

zar nije potrebno samo downloadovati unlocker? Ja skinem trial i unlocker i gotovo.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer.unlock
 
Koji je flow u pitanju? Daj kratak opis sta tacno zelis, a mozes i da postavis flow ovde negde, pa da probam kod mene.

Zelim da se screen lock automatski iskljuci kada se konektuje na kucni WiFi. Probao sam ovaj i ovaj , ne rade na mom telefonu. Sad kad sam trazio koje sam isprobao, nasao sam i ovaj koji nisam testirao. Edit: i ovaj takodje, verovatno ih ima jos, ali posle prva dva sam odustao.
 

Ne mogu da skinem Unlocker sa Play Store-a, nudi mi ga sa cenom...sa "ostalih" sajtova nisam pokusavso.

Edit: Probao upravo i nista. Skinuo app od nekih 70-ak kb, ali ne mogu da kliknem na polje za verifikaciju putem sajta...
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi je jadno da kucam reč na srpskom, pa klik da promenim, pa reč na engleskom, pa opet klik da promenim. Ne mogu da verujem da se drže toga.
Nije problem kada kucaš po koju reč na nekom drugom jeziku, onda naša tastatura nauči te reči i to je to. Problem je što se svaki čas mora menjati jezik da bi pisao cele rečenice. Pa na sve to još kad se zeletiš u poruku i na pola skapiraš da nisi prebacio jezik :)
 
Primetio sam da su mi izmesani postovi na instagramu, što se vremena objave tiče. Čas neki od pre minut pa onda par sati, pa opet par min itd.
Instagram+ 7.12.0

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
 
bilo je najave da ce instagram da "poboljsa" news feed, tako da "popularni" postovi budu prvi. to je valjda to.

Poslato sa Note 3
 
Koja je po vašem mišljenju bolja aplikacija: runtastic ili endomondo? Ne mogu da se odlucim, endomondo mi se vise svidja, ali cini mi se da ne meri tacno nadmorsku visinu, uvek pokazuje za oko 40m vecu vrednost.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Endomondo. Da ne komentarisemo runtastic sajt, koji ne uzasno nepregledan zbog reklama.
 
Lični nalog je u pitanju, nije poslovni. Imam dosta naučenih riječi sa starog telefona i sad ne mogu da sinhronizujem.
Neće ni sa jednom verzijom, a trenutno je 5.1.07....
Ima li neko rješenje?
f5c5a0310540116a416498fd65b2b660.jpg


EDIT: Rješenje je brisanje biznis naloga (imao sam jedan) i nakon toga obavezno brisanje Google Play Services podataka i omogućava se opcija biranja naloga za sinhronizaciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno