Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

pitanjce. praštajte ako je bilo. imam delonghi aparat i evo nakon dva meseca traži čišćenje kamenca. Sve kul, prošao sam proces sa onom njihovom tečnošću. Interesuje me čime i koliko često čistite kamenac? Pošto je aparat u garanciji jel sada za sledeći put moram da kupim opet njihova sredstva ili?
Kupiti onaj filter posudu za prečišćavanje vode i koristiti nju, nikad neće biti kamenca :)
 
isključivo Aquaflorom pravim kafu. Mišljenja sam da je čišćenje neminovno samo je pitanje na kom vremenskom periodu.
 
Jeste posle akvafora, ali i to je jako dobra praksa.

Ja kad sam prešao na Vlasinu, nema potrebe da čistim kamenac, jer ga nema, dvaput sam bezveze čistio Gaggiu.

Nego dobro me podseti, uz Bambino je stigao filter koji sam verovatno bezveze i instalirao, ali nema veze. Sipam isključivo Vlasinu. Pretpostavljam da nema nikakve poente da ga menjam na 3 meseca kao što oni preporučuju, on bi trebalo da potraje tri godine, a ne tri meseca?
 
Imam ga već dve godine, ne čuvam ga nimalo ga ne štedim, ide na česmovaču i na 6 meseci čišćenje tabletom, zadovoljan sam skroz. Preporuka kad se pojavi.

1706257483508.jpeg
 
Jeste posle akvafora, ali i to je jako dobra praksa.

Ja kad sam prešao na Vlasinu, nema potrebe da čistim kamenac, jer ga nema, dvaput sam bezveze čistio Gaggiu.

Nego dobro me podseti, uz Bambino je stigao filter koji sam verovatno bezveze i instalirao, ali nema veze. Sipam isključivo Vlasinu. Pretpostavljam da nema nikakve poente da ga menjam na 3 meseca kao što oni preporučuju, on bi trebalo da potraje tri godine, a ne tri meseca?

Mozes skroz maknuti taj filter nakon nekog vremena iz Bambina.
Svakako se vremenom nakupi u njemu nekih necistoca, pa samim tim bude prostora da se razvijaju kakvi mikroorganizmi itd...
Jeste da to sve poslije prodje kroz grijac, ali nema potrebe ga drzati ako koristis meku flasiranu ili filtriranu vodu...
 
Zdravo svima. Potreban mi je savet oko kupovine esspreso aparata za kucnu upotrebu.Do sada sam imala najobicniji delonghi EC6 i onaj lidlov SilverCrest i solidni su bili. Nisam pila 3 god kafu zbog problema sa zdravljem pa sad opet pijuckam ali iskljucivo bez kofeina i hemikalija, trenutno uzimam Java 005 blend. Da li je ok aparat Gorenje ESCM 12 MBK, trenutno je na akciji svuda sa 19ak na 10ak hiljada. Ja samo volim dobar cappuccino da popijem,da kafa nije tanka tj da nije protrcala voda i da moze solidno da se uradi pena( znam kako se pravi,bartender sam bila 10godina). Ne mogu finansijski vise da izvedem da idem svaki dan u kafic, Hvala unapred na pomoci.
 
čekaj svake nedelje u 5 popone kad Lidl izbacuje katalog za od narednog četvrtka,kad se pojavi u katalogu, tog četvrtka budi među prvima u lidlu jer ga nabavljaju na kašičicu. Ja sam u 8:10 pokupio zadnji na lageru.
 
Ja trenutno pijem Kafeterijin latino blend (Brazil / Guatemala). Jako lepa kafa, nesto poput tradicionalnog italijanskog espresa sa odlicnim telom, ali ima neki specialty smek i finu aromu.

Ekstrakcija na Flair Pro 2. Recept: 12.5g in / 25g out za 50 sekundi.



IMG_3906.jpg
 
Ja probao neku iz Mala radionica kafe, Peru La Pomarosa, svidela mi se.
 

Prilozi

  • IMG_20240126_140721957.jpg
    IMG_20240126_140721957.jpg
    131.6 KB · Pregleda: 69
Stigle mi Loveramics šolje za kapućino. I dalje ne uspevam da napravim neku šaru a da liči na nešto, mada jeste lakše nego u nekoj dubljoj šoljici drugačijeg oblika. Sviđa mi se što imaju debele zidove. Kao da je kafa ukusnija iz prave šolje? Da li umišljam? Nekako kremastija... možda bolje sipam mleko u ovom obliku? U svakom slučaju zadovoljan sam.

Guglaj Loveramics, može i na kupujemprodajem.
Hvala na preporuci.

Da li neko ima omiljenu šolju za kafu? Imam neke male lavazza šoljice i one su mi omiljene za običan espresso.
 
Meni su san one jednokratne Lavazza šoljice od biskvita koje su radili prije desetak godina:
1706518999327.png
 
Uzeo ja baš skoro, doduše pravim pour over s njom, sasvim pristojna mada imali su i bolje u ponudi. Doduše, za te bolje treba dati 1000 din više, i obično ih pakuju u 200g a ne 250 :D
E jeste, ova kesica je 250gr i valjda 1200din, tako nesto. Sta znam, zanimljiv smek mi ima, nekako izmedju light i medium roasta, kao da je pokupila od svega, po malo, ako to ima smisla. :)
Stigle mi Loveramics šolje za kapućino. I dalje ne uspevam da napravim neku šaru a da liči na nešto, mada jeste lakše nego u nekoj dubljoj šoljici drugačijeg oblika. Sviđa mi se što imaju debele zidove. Kao da je kafa ukusnija iz prave šolje? Da li umišljam? Nekako kremastija... možda bolje sipam mleko u ovom obliku? U svakom slučaju zadovoljan sam.


Hvala na preporuci.

Da li neko ima omiljenu šolju za kafu? Imam neke male lavazza šoljice i one su mi omiljene za običan espresso.
Meni Julius. Neunistiva, ispala nekoliko puta, a dugo drzi toplotu.
 

Prilozi

  • IMG_20240111_145157237_MF_PORTRAIT.jpg
    IMG_20240111_145157237_MF_PORTRAIT.jpg
    146.3 KB · Pregleda: 69
^ Mnogo volim tu soljicu. Ne uspevam da je nadjem u prodaji. Gde si je kupio? : )
 
^ Mislim da nema u slobodnoj prodaji, samo horeca varijanta. Kao uostalom i celi Julius Meinl, jako me nervira što u slobodnoj prodaji ne može da se kupi ta kafa. Srećom često ide neko do Beča pa se nabavi
 
Imam ga već dve godine, ne čuvam ga nimalo ga ne štedim, ide na česmovaču i na 6 meseci čišćenje tabletom, zadovoljan sam skroz. Preporuka kad se pojavi.
Ako je novac u pitanju onda dobro. Ako nije onda beži od toga.

I mene zanima isto
Kakav crni espresso od Gorenja. Još košta 20 hiljada!

Pročitaj detaljnije ovu temu.

Ima li nekog iz vrsca ko je na forumu a razume se u mašine?
Ako nije problem, zašto iz Vršca?
 
Kupi Vivu, c3 mlin, debeli skrin, svežu kafu i ne komplikuj previše. Ne može tome nijedan automat da primiriše.
 
Ujutru žena da mi pravi pošto ona kuva da se bakće s mlevenjem ili ja onako bunovan nema te sile. Čak sam uzeo i gorenje električnu dzezvu jer brže provri voda nego na plinskoj ringli za tursku
 
Matori jeftini automati su siguran put za bacanje para. On ni kad je nov bio nije bio u stanju da napravi dobru kafu, mogu misliti sad.
 
Nisam neki espreso stručnjak samo mi je turska dosadila i nema mi nikakav ukus i jačinu kao čaj da pijem i pored dve pune kašike kafe. A sad neke pare da dajem na kvalitetne mašine baš i neću.
 
Odlična cena ali je nemoguće znati u kakvom je stanju

Nije dobra cena. Mogo je "žut" i star. Ovi aparati su stvarno neuništivi, ali im treba jedan dobar servis. Kome ovo ne smeta, sve ostalo je po meni o.k.
 
Još kad bi znao ko je u vrscu dobar majstor da mu odradi taj servis i da budem miran. Raspitacu se po kafićima
 
Nazad
Vrh Dno