Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ako neko ima vezu i Lidlu, mogao bi da proveri kad će ponovo da im stignu Nesspreso kapsule.
Nigde ih nema :(
 
Pozdrav,

Nedavno sam uzeo espresso aparat "Gorenje" i nikako ne uspevam da napravim kafu po ukusu. Moje pitanje za vas je:
1. Koliko grama kafe stavljate za lungo i koliki output kafe je savrsen?
2. Koliko grubo sameljete kafu?
2. Preporuka za kafu? Uzeo sam crvenu kafu iz lidla za espresso i nije neka... Kapiram da cu ovih dana do pijace po neku "Lavazza".

Hvala!
Ako misliš na ovu iz Lidla
filter-kafa-bellarom-rosso-250g-1010598-large.jpg

Preskoči je. To ti je ko ADADAS patike. Jedno slovo čini razliku.
Kupi Lavazinu Qualita Rossa. Naćićeš je na pijaci za sličnu cenu kao i ta Lidlova, čak i jeftinije, a razlika u ukusu je očigledna.
 
Pozdrav,

Da li je neko narucivao gotov WDT sa AliExpressa? Video sam jedan koji mi se svidja jer ima svoju kutiju, ali igle mi deluju predebelo:
WDT Tool
Da li su mozda bolji neki od ova dva:
WDT Tool 2
WDT Tool 3

Drugo pitanje je vezano za tampovanje. Kupio sam tamper od 58mm u Bagu, ali mi deluje da ima malo lufta u portafilteru (u pitanju je Gaggia Classic Pro portafilter). Da li juriti neki malo veci (58.4?) ili je ovo irelevantno.

I poslednje sto sam hteo da pitam jeste da li ima smisla menjati stock portafilter koji je dosao uz Gaggia Classic Pro sa nekim botomless i ako da, gde kupiti isti? Iskreno, malo me nervira sto sa ovim koji je dosao uz aparat ima bas malo mesta za soljicu. Vagica ispod solje je vec nemoguca misija.

Hvala unapred!
Sto se tice Gaggia Classic, ja sam sve upgrade uzimao od Shades of Coffee.

Proveri samo sto se porudzbine tice, salju TNTom (FedEx) pakete teze od 2kg (koliko se secam), a ostale salju regularnom postom. Firma koja kod nas zastupa FedEx/TNT je Flying Cargo YU d.o.o., sije sa spedicijom - 4800RSD je usluga. Kod Poste ces samo platiti carinu, ukoliko ocarine.
 
Ako misliš na ovu iz Lidla
filter-kafa-bellarom-rosso-250g-1010598-large.jpg

Preskoči je. To ti je ko ADADAS patike. Jedno slovo čini razliku.
Kupi Lavazinu Qualita Rossa. Naćićeš je na pijaci za sličnu cenu kao i ta Lidlova, čak i jeftinije, a razlika u ukusu je očigledna.
Bellarom je samo drugo pakovanje, od pola kile. A saveti u vezi doziranja lunga input/output?
 
Nisam ti je neki ekspert. Obično stavim 12g kafe i od toga "istočim" 60-70g lunga.
 
Ako misliš na ovu iz Lidla
filter-kafa-bellarom-rosso-250g-1010598-large.jpg

Preskoči je. To ti je ko ADADAS patike. Jedno slovo čini razliku.
Kupi Lavazinu Qualita Rossa. Naćićeš je na pijaci za sličnu cenu kao i ta Lidlova, čak i jeftinije, a razlika u ukusu je očigledna.
@obris
Ово баш и није тачно, која ће кафа више да ти се свиди зависи какву кафу ко воли да пије ....

@milePaor
Што се тиче наведене Qualita Rossa и кафе са слике, ако погледаш са стране има за шта су предвиђене, колико ја знам обе горе наведене су за Мокапот а не еспресо апарате.
Имаш на предходним странама препоручено кафа колико волиш баш за апарате па пробај са неком од њих.

На послу пијем кафу са апарата (Gaggia Cadorna) и тамо господари Lavazza (Blue), код куће волим да скувам из Мокапот-а и ту ми је Hausbrandt (ORO) непревазиђен, као што написах све је до укуса...
 
Da li neko ima info da u Nisu na nekoj pijaci ima kafa u zrnu tipa Lavazza i sl. ?
 
Ja sam u lidlu u KGu u prolazu video da imaju malo plavih kapsula. Šteta za kafu, za 20din po komadu, zaista odlična kafa. Štaviše, meni je njihova ljubičasta bila bas bas dobra.

Srećom, imam ko može da mi donese iz DE pa nabavljam da me košta max do 15din po kafi. Sad baš naručujem opet, ko hoće kapsule bez naknade nek mi se javi. Naravno, ne neka astronomska količina :)
 
^ I koliko te je ukupno koštao?
 
Stigle Gewinde za Gaggiu danas iz UK. Sutra preuzimam posiljku pa javljam utiske. Inace, pismu je trebalo skoro mesec dana da stigne, poslali su 9. marta, u Posti su mi rekli da je to standardno za pisma iz UK da im treba 4-6 nedelja da stignu.
 
Ja porucio one OPV opruge, redovnom postarinom, da nije praceno.
Palim svecu svaki dan i nadam se da ce stici do mene. Do Srbije hoce, a da li ce biti neki alav postar da sebi to stavi u dzep - nadam se da nisam bas tako lose srece.
Imao sam problema i sa pracenim posoljkama, da me niko iz poste nije obavestio da je paket stigao, nikakvo obavestenje u sanducetu, pa bilo povuci-potegni da ne vrate posiljku nazad (IMS basket i shower screen)
 
Preko koga si uzeo Nihce? :)
Od drugara koji se apgrejdovao, već je bio u BG. Ne bih rizikovao sa poručivanjem mlinova u Srbiju, previše papira koje carina može da ti traži ako im se digne.
^ I koliko te je ukupno koštao?
500e, besprekorno stanje, noževi jedva razrađeni.
I odakle ti uopste pare za tako skup mlin? 😂
Super su ove pozne tridesete, odjednom imaš para za skoro sve hobije 😎
 
Koliko kosta IMS basket i shower screen sa postarinom?
Pogledao u mail:
1 x IMS Gaggia Competition Filter Basket 12/18g - B682TH24.5M - £15.75
1 x Gaggia Classic Stainless Steel Shower Block Conversion Kit - £33.00 (Shower screen, silicon gasket (bas mi i ne deluje da je silicon) and shower block (i ovaj mi deluje isto kao i fabricki)
Sa ovim sam se mozda prevario, bolje samo da sam IMS shower screen uzeo.
DHL Post (Tracked): £10.00
Order Total: £58.75

Naravno, nasi su otvarali paket i lupili carinu, mislim da je bilo oko 2000 din sve to, porez, carina, 200din otvaranje i zatvaranje paketa.
Imao sam problema sa ovom porudzbinom, sva sreca da je bila pracena, posto me u sanducetu nikakva potvrda nije docekala, pa sam gledao na Postinom sajtu stanje porudzbine, i cekao da li ce biti potvrda u sanducetu da dodjem da preuzmem. I na kraju, kad se status promenio u ship back to sender, sam zvao redom pa su na kraju stopirali da se vrati.
Kao i obicno, nisu se ni malo potresli kad sam ih pitao kako to da nema potvrda da je posiljka prispela da dodjem da je preuzmem.
 
Da li je neko mozda probao ovu kafu?
Drugar je trenutno u becu i ova kafa se moze nabaviti za nekih 5 eura za 1kg.
Ne znam kakva je i da li se uopste isplati kupiti je?
Do sada sam pio lavazzu top class,super cremu i tierra brasile i
kimbo extra cremu.
Nigde na netu se ne moze naci koji je procenat arabice i robuste?
Mislio sam da porucim par kg ako je ok kafa,pa eto ako je neko mozda probao neka iznese neke utiske o ovoj kafi.
 
Naravno, nasi su otvarali paket i lupili carinu, mislim da je bilo oko 2000 din sve to, porez, carina, 200din otvaranje i zatvaranje paketa.

Ja sam imao sličnu vrednost paketa, ali srećom nisu otvarali i samo dostavili (na paketu su naveli vrednost od 25 funti).

Koliko kosta IMS basket i shower screen sa postarinom?

Imaš kod nas na KP. Kucaj "IMS sita". Milan iz Novog Sada. Slična je cena i ne isplati se da čekaš i rizikuješ pošiljku iz UK.
Ja sam od njega kupio IMS basket 12/18 i bottomless ručku za Gaggia-u.
Ako se ne snađeš pošalji mi poruku.

Pozz
 
Od drugara koji se apgrejdovao, već je bio u BG. Ne bih rizikovao sa poručivanjem mlinova u Srbiju, previše papira koje carina može da ti traži ako im se digne.

500e, besprekorno stanje, noževi jedva razrađeni.

Super su ove pozne tridesete, odjednom imaš para za skoro sve hobije 😎
Nema tu rizika nikakvog, treba ti faktura/potvrda o kupovini, placa se spedicija (ako je ima) i carina (osim ako se ne zajebu pa ne ocarine)
Problem je samo sto velika vecina shopova ne salju za Srbiju 🤦‍♂️
Ja komuniciram sa Nicheom vec neko vreme i na kraju cu morati u inostranstvu da ga pokupim 🤷‍♂️ it is what it is
 
Ja sam imao sličnu vrednost paketa, ali srećom nisu otvarali i samo dostavili (na paketu su naveli vrednost od 25 funti).



Imaš kod nas na KP. Kucaj "IMS sita". Milan iz Novog Sada. Slična je cena i ne isplati se da čekaš i rizikuješ pošiljku iz UK.
Ja sam od njega kupio IMS basket 12/18 i bottomless ručku za Gaggia-u.
Ako se ne snađeš pošalji mi poruku.

Pozz
Mislim da sam i u KoppaCoffee video da imaju IMS sita. Nemaju na sajtu ali sam vidjao u prodavnici u podzemnom na Terazijama. Ima ih po drustvenim mrezama pa moze da se pita porukom.
 
Ako se ne snađeš pošalji mi poruku.
Ne treba mi, nego samo info.

Ostavio sam, u nekom, mom postu katalog i telefon naše firme. Mislim da je jeftinije kod njih nego narucivanje iz inostransva pa cak i kupovina preko KP.
Meni je zamenski brusni noz za Mazzer ispao isto koliko i u inostranstvu ali bez postarine, carine,...
 
Poslednja izmena:
Nema tu rizika nikakvog, treba ti faktura/potvrda o kupovini, placa se spedicija (ako je ima) i carina (osim ako se ne zajebu pa ne ocarine)
Nekoliko puta sam uvozio ugostiteljsku opremu u bivšoj firmi, i svaki put su mi tražili atest, potvrdu o saobraznosti i još par raznih papira za uvoz električnih uređaja, i još neke dodatne papire za opremu za obradu hrane. Zavisi verovatno i od zemlje porekla, možda su pravila za fizička lica nešto blaža, ali nije "lako ćemo" varijanta.
 
Ubacio sam oprugu od 9 bara i razlika je nebo i zemlja... Nema vise kiselosti, nema nekog cudnog ukusa koji internet apostoli opisuju kao "harshness", sve u svemu, topla preporuka za modifikaciju. Jedino na sta treba da se obrati paznja je kada se steze mesingano kuciste OPVa u plasticnu lulicu, lako oblajzne u plasticnom navoju ako se pretera (pitajte me kako znam). Srecom, mesingano kuciste ima voska na sebi koji sluzi kao dihtung, pa ne curi. Mozda dodam jedan krug teflona za svaki slucaj. I sto je najvaznije, pritisak za paru je ostao adekvatan, kao da nije nista radjeno.
 

Stigao mi je konacno mlin pa ako bi neko mogao ko je koristio da mi da savet za podesavanja koristio bi za aparat gaggia viva style.
 
Zdravo,
Iscitao sam temu, ali sto vise citam, to mi je sve manje jasno. 😂
Planiram da kupim aparat za espresso,
I video sam da Gaggia Viva ili Gran Gaggia deluje okej za tu cenu.
Zanima me, da li mi je stvarno potreban mlin i te dodatne stvari?
Iskreno ne pijem kafu toliko cesto, jednom u par dana, vise bi mi trebalo tako kad neko dodje i slicno. Ja licno preferiram kapucino.
Da li ja mogu samo da kupujem mlevenu kafu i spremam, bez nekog dodatnog cimanja i mlina ?
Znam da postoje ovi aparati za kapsule ali vidim da su posle duzeg vremena neisplative zbog cene.
Za koji iznos moze da se nadje neki automatik? Zanima me sta je najbolje da se uzme a da nije potrebno neko veliko cimanje i odrzavanje oko samog aparata?
 
Nazad
Vrh Dno