Šta je novo?

Apacer?

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
Kakva je 2GB DDR2/800MHz Apacer AM1, 240-pin, PC2-6400, CL5 dakle to je jedna plocica i kol'ko vidim kosta 34e
Dakle 2 giga rama za 34e i da uzmem jos jedan stapic od 2 giga to je sve zajedno 68e
 
To je najverovatnije 2x1GB kit ...
Ali cini mi se da 2x1GB dual channel kit kosta malko vise
Ovo eventualno (po toj ceni) mogu da budu moduli koje prodavac
"upari" sam za dual channel
Inace sam 2GB modul kostaju vise od toga.
Sto se tice Apacera evo kod mene radi u masini 2x1GB kit.
Radi korektno tj. radi.
Ne znam koji su joj dometi jer nemam vremena da se sa tim zezam mnogo trenutno.
 
Poslednja izmena:
Ne koštaju više. Danas (tj. juče) bih ja uzeo u Imtelu 2 komada da je bilo, međutim bio je samo 1, po ceni od, ako se ne varam, 2650 dinara. Uzeo 2 x Geil 667 CL3 i moram da priznam da sam se pokajao u kojoj se svađi sa mojom pločom i podacima, tako da ide u ponedeljak na reklamaciju. Inače su pločice ispravne i lepo rade jedna po jedna, ali nema šanse obe da se ubodu u bilo koju kombinaciju slotova i to da radi... Na žalost.

Inače sam i otišao do Imtela zbog tog Apacera i završio sa ovim Geilom, 'ebo mu ja sve.
 
al' ja tek sada videh da sam omasio temu, zato jedno izvinjenje svima i moderatorima ;)
Meni se cini da je jedna plocica od 2gb, sumnjam da bi Imtel pogresio gde sam ovo i video,...
E sad, to sto nema u radnji krastavac...
I cena je meni bila malko sumnjiva...

Medjutim, kada se pojavi i ako bude ta cifra, isplati li se, vredi li?
 
Jeste,jedna plocica je,nisi pogresio.I kod mene je cena ista,Kingston je skoro duplo skuplji a zasto,pojma nemam.Mogu ti poslepodne proveriti da li zaista moze da se nabavi ili mi je tek onako reda radi u cenovniku...
 
Apacer jeste naj-jeftinija DDR2 memorija barem koliko ja znam.
Isto tako koliko ja znam Apacer ne uvozi Imtel i pitanje je odakle
im ta memorija i da li je zaista ima.I jeste ta cena sada sam pogledao na Imtel cenovniku.
Cena jednog modula od 2GB svih ostalih proizvodjaca je znatno veca pa sam
zato i pretpostavio da se radi o 2 odvojena modula Apacer memorije.
Dual channel Kit od 2GB je inace skuplji nego kada se kupe 2 odvojena modula
od 1GB.
Odprilike bi se ta dva "neuparena" modula mogla uklopiti u tu cenu mozda 200-300 din
vise.
 
I, da li je neko na kraju probao kako se ponaša ova memorija? Konkretno, interesuje me ponašanje memorije na AMD platformi.

Imam 2x1Gb Transcend ddr667 i čudno se ponaša na AMD-u: ne dozvoljava HTL veći od 250MHz, nevezano za množilac/ukupnu brzinu procesora i/ili memorije. Na Intelu ubija kako dobro radi.
 
Opšte je poznato da memorija MORA da se proba u kompu, da bi se znalo kako radi
Imao sam slučaj kod mene dva "identična" modula PQI 512 DDR2 667, znači isti čipovi i oznake, tj brojevi na njima, a jedna se klokuje dobro ( 450 mhz ) dok druga nece ni sa povecanim naponom na toj frekvenciji
 
Ja tenutno imam 2x1GB i mogu reci da ne radi lose. Bez dizanja voltaze radi kao 850 (425 MHz)
 
Opšte je poznato da memorija MORA da se proba u kompu, da bi se znalo kako radi
Imao sam slučaj kod mene dva "identična" modula PQI 512 DDR2 667, znači isti čipovi i oznake, tj brojevi na njima, a jedna se klokuje dobro ( 450 mhz ) dok druga nece ni sa povecanim naponom na toj frekvenciji


Slazem se. Medjutim mene i ne interesuje toliko klokovanje memorije, veci problem mi pravi to sto mi Transcend ne omogucava da guram HTL preko 250MHz, bez obzira kako sam podesio brzinu memorije (400, 533, 667, 800). Kada sam stavio Corsair-e usera Dule13, HTL je "poleteo" i dostigao 333MHz!
 
Ja sam se npr. patios da apacerom, odnosno 2 plocice nisu htele zajedno ni u single. Nisu bile sertifikovani dc kit. Onda sam uzeo geil value i one rade korektno, s tim sto su za oc ocajne.
 
Ja kupih taj Apacer DDR2-800 Dual Channel Kit (2x1GB) u Imtelu, jer sam u poslednji čas izduvao na drugom mestu za Kingmax-a.

Srce mi se cepalo što nisam uspeo da završim Kingmax-a, i to više iz neke nostalgije prema imenu nego što ću da overklokujem RAM. Ipak, izgleda da ni ovaj Apacer nije toliko loš... Nisam terao memoriju na gore, jer imam Celerona 420 (FSB 800), koji se strava overklokuje, pa sam se skrasio sa 2.66/1333/667 (CPU/FSB/RAM).

Ono što je vrlo interesantno je da memorija radi na suludo niskim latencijama kada joj se spusti klok i ne dira voltaža. Evo, moj "komplet" pri 667 MHz radi stameno na 3-2-2-6!!! :zgran: Verovatno bi mogao i još koji MHz da se iscedi, pogotovo sa nekim hladnjacima i povećanom voltažom, al' mene to stvarno ne zanima, tako da sam sa ovim prezadovoljan.
 
Je'l prolazi ona neke testove na 3-2-2-6?
 

Moram samo jos malo, samo da ti objasnim neke stvari koje ne znas, ali cu probati da budem fin, mozda je moj prvi kometar zvucao pregrubo.. A mozda i jos neko bude smatrao ove informacije korisnim.

AM1 NIJE najjeftinija memorija na nasem trzistu. Ona jeste MEDjU jeftinijim, i to je zato sto je low cost brand Apacera, dela Acer grupacije. Apacer kao jedan od vodecih proizvodjaca memorija (igleda da su izgurali na trece mesto u 2007.) poklanja paznju i tom delu trzista, i za tu cenu se trudi da daje vise nego solidan kvalitet uz mali RMA rate. Ne pretenduju da budu NAJ, MEGA.. itd, vec da tim memorijama pokriju i low-budget segment trzista.. Koliko su sigurni u svoj kvalitet je i podatak da su dozvolili da se njihovo ime Apacer objavljuje uz AM1..

Druga dezinformacija koju si izneo je da firma Imtel ne uvozi Apacer i da kao ti zato ne znas odakle im ta memorija.. Firma koju si naveo JESTE uvoznik i distributer Apacera, i memorije UVOZE direktno od njih.. Sve ovo je jako lako proverljivo. Nadam se da sam uspeo bar malo da ti pojasnim stvari u vezi branda Apacer i AM1.
 
Kao sto rekoh ... ne smaraj
 
Poslednja izmena:
Nije da nije zanimljivo ali ćete se posvađati na kraju ni oko čega... :D
 
Je'l prolazi ona neke testove na 3-2-2-6?
Pa, prošla je nedelju dana regularnog desktop rada, malo vektorske ilustracije i pripreme za štampu, malo gledanja filmova (DVD/DivX) i kao najzahtevnije... igranje u 3D-u. Ništa specijalno, ali bi' rekao da je stabilnost zadovoljavajuća, pogotovo što ni nemam hladnjake na njoj niti sam joj podizao voltažu.

U ovom tredu sam se detaljnije bavio latencijom i u rezimeu bih izneo da je za pouzdan rad RAM-a neophodno tRAS podesiti prema formuli "CAS + tRCD + 2", kako se ne bi dešavalo da "stranica" postane nedostupna pre završetka transfera. Znači, korektna latencija bi bila 3-2-2-7, iako memorija radi i na 3-2-2-6. Viđao sam da neke memorije mogu da rade i na 3-2-2-5, ali ja to sa ovom nisam uspeo. Međutim, niti to čini ikakvu razliku u performansama niti je zdravo za sistem, kako sami proizvođači tvrde.

Inače, postujem ovo sa 2.8/1400/700 (CPU/FSB/RAM), uz istih tih 3-2-2-7 i to bez podizanja voltaže. Za sada je sve O.K. čak sam se i malo igrao u 3D-u. ,) Ne znam zašto, ali mi se čini da bi pri istoj latenciji memorija mogla još koju desetinu MHz, ako ništa onda bar uz +0.1V. Poigraću se malo pa ću da javim dokle može. Pogotovo me zanima koju latenciju može da izvuče pri 750, jer bi mi tada CPU radio na okruglih 3GHz. :smoke:

P.S. Samo da razjasnimo da mi za sada ni pri jednoj frekvenciji sistem nije zakucao. Ili nije hteo ni da se probudi ili je radio super stabilno. Možda Gigabyte-ova tehnologija automatske optimizacije voltaža ima nekakve veze sa tim, al' još mi predstoji da vidim spontani zakuc ili restart...
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne znam ko je ovde lood... Ovo il' Gigabajt laže il' ova memorija ne zna šta je dosta. :D Evo, upravo je teram na 750 MHz sa latencijom 3-2-2-7!!! :banana:

Sve mi nešto žao da probam ove latencije i na 800 MHz jer je deklarisana na 5-5-5-18. :) Mada... u svakom slučaju CPU (Cel 420 1.3V) ne bi izdržao. Već sam ranije probavao i neće da se probudi na 3.2GHz. A baš bi bilo cool da ga poteram na 100% većem kloku. :) Kol'ko smem da mu podignem napon?
 
Evo, poterah ovog "A-pacera" na 1066 sa 5-5-5-15...

Javiću ovih dana šta je stabilni maksimum.
 
Uh, lep rez za tako jeftinu memoriju!
 
...u svakom slučaju CPU (Cel 420 1.3V) ne bi izdržao. Već sam ranije probavao i neće da se probudi na 3.2GHz. A baš bi bilo cool da ga poteram na 100% većem kloku. :) Kol'ko smem da mu podignem napon?

Najviše zavisi od temperature u full load-u.
U principu gledaj da ne prelazi 65-70°C mada kad pređe uglavnom neće biti stabilan...
Idi do nekih 1.4V sa BOX-om sa nekim boljim hlađenjem do 1.5V pa testiraj...
:wave:
 
Najviše zavisi od temperature u full load-u.
U principu gledaj da ne prelazi 65-70°C mada kad pređe uglavnom neće biti stabilan...
Idi do nekih 1.4V sa BOX-om sa nekim boljim hlađenjem do 1.5V pa testiraj...
:wave:
1.4V-1.5V? Ufff! A ja podizao na 1.3125-1.3250V. :d Znači da ga ožežem pa kud puklo da puklo. :whip:

Kuler koji sam dobio u box-u je ceo aluminijumski i onako... low-profile... sto bi rekli mršav. Zato sam mu stavio neki stari Intel box kuler koji ima bakarno jezgro i ogroman radijator.

Da vidiš trip... kada sam sklopio makinu i ušao u BIOS da ponameštam neke parametre, setujem ti ja da pali alarm u slučaju otkaza ventilatora na CPU kuleru. Sačuvam izmene i izađem iz BIOS-a, kad on odjednom poče da pišti! :zgran::trust: Reko šta je sad... sve žive parametre ispretresam dok nisam provalio da pišti zbog toga što se kuler ne vrti. Kako zašto... ispade da je toliko ladan da ni ne pali ventilator! :d Tek kad podigne OS onda kao nešto malko zavrti (ne bi ni znao da nisam gledao jer je nečujan) i onda se opet ugasi. Ovi u Gigabajtu su baš traljavo implementirali tu funkciju upozoravanja te ona samo gleda dal' se ventilator vrti ili ne, umesto da prvo proveri šta se od njega uopšte traži. Znači šou! :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno