Šta je novo?

Antivirus software... [pitanje]

SBSL

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2004
Poruke
261
Poena
319
Imam na racunaru kaspersky internet security, sljaka dobro, radi sve sto bi jedan antivirus program trebao da radi...
E sad me malo buni zasto se zove kas. internet security, tj da li je dovoljan samo taj ili bi bilo dobro kad bi imao i 'obican' antivirus preko toga..
Sta da radim? Da ostavim ovako samo ovaj ili da nabavim i obican pored toga da rade u tandemu... kapiram da ce da vuce vise memorije ali da li bi bilo pozeljno da to uradim ili da ostavim samo ovaj koji imam...
Hvala... :)
 
U KIS-u imaš antivirus, nema potrebe da instaliraš drugi (čak šta više to bi, da me izvineš, bila velika glupost).
 
KIS ti pruža kompletno sigurnosno rešenje na jednom mestu:
- Antivirus (file, mail, web)
- Proactive Defense
- Firewall
. . .
. .

KAV je sastavno deo KIS-a (isti je i kao standalone KAV), što znači, ako se opredeliš za Kaspersky - KIS ti pruža "kompletnu uslugu".
 
Poslednja izmena:
Aha, sad mi je mnogo jasnije! Nisam pre (dok sam bio na dial upu) bio poklonik antivirus zastite ali sada dok sam na adsl-u nije mi tesko da bude 'online' i skida updateove...
Hvala na odgovoru...

@Darius III - Sada iz ove perspektive bi se slozio sa tobom da bi bila glupost...

Hvala jos jednom... ;)
 
Aha, sad mi je mnogo jasnije! Nisam pre (dok sam bio na dial upu) bio poklonik antivirus zastite ali sada dok sam na adsl-u nije mi tesko da bude 'online' i skida updateove...
Hvala na odgovoru...

@Darius III - Sada iz ove perspektive bi se slozio sa tobom da bi bila glupost...

Hvala jos jednom... ;)

Ja sam bio poklonik i firewall-ova i antivirusa i antispajvera i antispama na dialup-u, sada na adsl-u imam samo firewall sa dobrom outbound zaštitom.,)
 
Problemi sa virusima (ne mislim na situaciju kad se i koliko puta "zapate", već kakvu štetu prave), su veoma slični fori sa milenijumskim bug-om. Teško njesra. Resurse koje proždere dobar antivir, virus može samo da sanja (pogotovo što ga brzo istrebimo). Trebalo bi malo da iskuliramo, ali, antivir kompanije moraju da zarađuju lebac, pa malo babaroga nikad ne škodi. Probaj da stekneš naviku da kad nisi online i ne unosiš ništa sa strane (fleš, cd, dvd...) na svoj računar, isključiš - pauziraš zaštitu. Daj mu malo krila. To ti dođe kao da si kupio novi, brži procesor i dodao još toliko memare koliko imaš, a sve džabaka...
 
Nazad
Vrh Dno