Šta je novo?

Antivibraciona guma za ventilatore

manve

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2006
Poruke
741
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
7700X Corsair H150I Elite Capellix
Matična ploča
Asus ROG STRIX X670E- E GAMING
RAM
2x16GB G.SKILL F5 6000HZ CL30
GPU
6900 XT
Storage
Kingstone SKC3000 2TB
Zvuk
Bose QC 35 II
PSU
Seasonic Focus Gold 1000W
Kućište
Asus GT501
Monitor
Gigabyte M32U
Miš & tastatura
Corsair Vengeance K70 + Logitech G600
Pristup internetu
  1. Optički internet
Mogao bih da se zakunem da sam video negde upravo to što tražiš kad sam tražio fan filtere za prašinu, al da me ubiješ sad ne mogu da se setim gde je to bilo... Dakle bilo ih je, ako ti to išta znači, a ja ako se setim gde napisaću :)
 
Ono poslednje što je kamikaze naveo sam ja uzimao, samo za nešto drugo. To je utlra jeftino ali kapiram da ne bi odradio dobar posao kod ventilatora. Bolje idi na Acousti Ultra-Soft Arrowhead, ako ti treba, mogu ti naručiti pa pokupiš kod mene u NSu.
 
Sinoc sam se setio da imam dodatna 4 gumena sarafa, vrlo slicnih tim soft arror head (rezervna 4 dosla uz Xigmatek cpu cooler).
http://www.xigmatek.com/product.php?productid=99&type=photo
Recimo pola sata sam pokusavao da ih provucem kroz kuciste i fan koji je izduvni na vrhu kucista. Uspeo sam samo da skoro odvojim nokte na palcevima od prstiju koliko sam vukao ****ne gume. I danas je prilicno bolno. Setio sam se one narodne o malom Radoici kome su Turci nabijali klince pod nokte...
Elem, ukoliko mi je nesto krajnje ocigledno promaklo pa sam sve radio ultra pogresno, te varijante sa gumenim sarafima su mi postale extra odbojne.

Kako se moze poruciti nesto od druge 2 varijante, tj silikonske podloske za fan i te male platne?
 
Tu antivibracionu gumu je jako lako napraviti, ne volim da bacam pare na nesto sto uz malo truda i kreativnosti mogu sam da napravim.
 
Tu antivibracionu gumu je jako lako napraviti, ne volim da bacam pare na nesto sto uz malo truda i kreativnosti mogu sam da napravim.

Naravno da se moze napraviti, ali imam jednu bolju ideju, gumice za cesme (slavine) su prava stvar za ovo, nisu ni skupe. :D
 
Ovi iz QuietPC rade delivery u Srbiju za 100dinara :D LOL
Reseno.
 
Pretegao ti ili ne, šraf je šraf koji je u konratku sa ramom ventilatora i sa kućištem..... al dobro, ti znaš bolje......


O cemu ti to

ap-1003w-c-installation-diagram.gif


Guma odvaja i sraf i ventilator od kucista :trust:
 
Poslednja izmena od urednika:
Matori, ja kupio, opipao. Neće ti dodirivati šraf u slučaju da ventilatore montiraš sa M3 šrafovima. Ako montiraš sa klasičnim šrafovima za ventilatore, upucao si se. Uostalom ne znam ni zašto ti objašnjavam, vidim da ti znaš bolje od mene.


A ja se još njemu nudim da mu naručim, koji sam ja papak.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Matori, ja kupio, opipao. Neće ti dodirivati šraf u slučaju da ventilatore montiraš sa M3 šrafovima. Ako montiraš sa klasičnim šrafovima za ventilatore, upucao si se. Uostalom ne znam ni zašto ti objašnjavam, vidim da ti znaš bolje od mene.


A ja se još njemu nudim da mu naručim, koji sam ja papak.....

Pa montiraj :p

Ja sam kupio nekoliko tih kesica i iskoristio srafove sa maticom jer su oni sto dolaze sa ventilatorom bili kratki :smash:

Kad nema gumenenjaka, i ova budzevina je bolja od nicega ;)

31S8r1yAMKL._SL500_AA300_.jpg




Exactly :trust:
 
Nazad
Vrh Dno