Šta je novo?

Anti "filter kafa" asocijacija:)

zeko

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
1,561
Poena
360
Pokrecem ovu temu s namerom da u njoj ljudi slicni meni, koji mrze "efekat kafe" i overblura u igrama novijeg datuma (za neupucene: slika u igrici je neprirodne zute boje-prenaglaseni shaderi/previse zamucena/oboje) mogu da razmenjuju trikove kako se resiti doticnih napasti.

Dakle, predlog je da na jednom mestu okupimo resenja za sve igre za koje postoji mod ili trik da se ti efekti iskljuce odnosno smanje na razumnu meru.



Evo ja cu poceti sa resenjem za igru Race Driver GRiD. Potrebno je instalirati Dargos_Mod_BR (LINK).

Doticni mod uklanja zutilo (ali postprocesing ostaje) i smanjuje blur na razumnu meru. Rezultat je jos veci fps, a kvalitet slike jos lepsi. Pogledajte slike u attachu za rezultate - u pitanju je staza Okutama, i da, nebo vise nije zuto vec je plave boje, a drvece zeleno, dok je moj sivi automobil siv(!) a ne zut:banana:
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    353.4 KB · Pregleda: 257
  • untitled1.jpg
    untitled1.jpg
    307.8 KB · Pregleda: 275
Drago mi je da ima jos ljudi koji mrze to zuto ****** sto nazivaju bloom-om. Ako se ide na realisticnost okruzenja zasto uopste upotrebljavaju tu glupost??? Ako vec igra zeli da ima neki vizuleni detalj, opet neka ga stave ali u umerenim kolicinama. U svim novijim igrama ispada da mora da se stavi bloom iako nema nikakve potrebe za njim, cisto da se pokaze da je graficki engine u stanju da to izgura.
 
Daaaa i mene to opasno nervira. Oce valjda da postignu neku filmsku dramatiku u igrama. Ali negde tako preteraju da mi se pegla.
 
GRID mrzim zbog toga. DIRT još nekako, pošto je sve u prašini, pa je i logično da bude žućkasto, ali žućkast grad?
Na PC-ju sigurno ima opcija da se to ubije, potražite rešenja na TweakTownu, ako negde ima, ima tamo...
 
GRID mrzim zbog toga. DIRT još nekako, pošto je sve u prašini, pa je i logično da bude žućkasto, ali žućkast grad?
Na PC-ju sigurno ima opcija da se to ubije, potražite rešenja na TweakTownu, ako negde ima, ima tamo...

Pogledaj prvi post, vec ima resenje za grid, pa ti preporucujem da ga opet instaliras-sa gore navedenim modom je kao nova igra:wave:

p.s. Da pojasnim posto sam mozda u prvom postu bio nejasan-mod menja osvetljenje na svim stazama tako da je na svima uklonjeno zutilo (ja sam samo kao primer uradio screenshot Okutame, slikacu sutra i Detroit i San Francisko koji su bez moda kraljevi zutila:)

EDIT: Evo slika iz Detroita.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    333.3 KB · Pregleda: 170
Poslednja izmena:
off
imao sam cast da razgovaram sa dvojicom profi vozaca ( ne ovim tzv, street racerima) i bas sam ih pitao o prirodnom blumu.
Rekose obojca da je taj blum normalan. Zato i nije svaki vozac isti.
Nekom se bloom javlja na 180km/h, nekom na 220km/h. Koji vozac ima bolju anticipaciju ?
 
Poslednja izmena:
off
imao sam cast da razgovaram sa dvojicom profi vozaca ( ne ovim tzv, street racerima) i bas sam ih pitao o prirodnom blumu.
Rekose obojca da je taj blum normalan. Zato i nije svaki vozac isti.
Nekom se bloom javlja na 180km/h, nekom na 220km/h. Koji vozac ima bolju anticipaciju ?

Cekaj, da ne mislis mozda na blur?:trust: Bloom predstavlja neku osiromasenu varijantu hdr-a i stavljaju ga i kad nema nikakvog kretanja...
 
Moracu ovo da probam. Ni DIRT ni GRID se kod mene nisu zadrzale ni po sat vremena zbog *****skih efekata.
 
Pa blur je efekat - da se eliminisati - još i dobiješ na fps-u.

Caj i kada se disejbluje kroz menije i dalje ostaje mnogo ruzno.

Voleo bih kada bi to radilo kao u Pure - cim se iskljuci post processing, igra vise nije muljava i mnogo lepse izgleda.

Prava mera efekata je u Burnout Paradise - osecaj (sumanute) brzine a sve odlicno izgleda.
 
Caj i kada se disejbluje kroz menije i dalje ostaje mnogo ruzno.

Nije kroz menije, nažalost kod Dirt-a mora modovima, fix-ovima, tweak-ovima i sl. da se "sređuje" i "dozira" postprocesing.

Evo ovde liste. (bloom i hdr tweaker sam koristio)

Nažalost ne sećam se sada više kako koji radi, ali može fino da se namesti.
 
Nazad
Vrh Dno