Šta je novo?

Antec Nine Hundred Two sredjivanje

garson

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
20.05.2006
Poruke
5,148
Poena
469
Posle duze vremena resih da sredim masinu, a odavno je to u planu (nedostatak vremena :S:). :)
Relativno nedavno sam nabavio Antec 902, a pored toga od ranije ima raznoraznih modding sitnica, pa je doslo vreme za sredjivanje.:)

Da napomenem da nisam nista sekao kod kucista, iako postoje neke stvari koje su mogle biti bolje odradjene. Recimo kablovi od HDDova se vide, to se moze srediti njihovim okretanjem na drugu stranu ali moraju se seci kavezi zbog kablova.
Kuciste vec poseduje dobar cable management, ofarbano je crno iznutra, ali srafovi nisu crni te sam ih ofarbao u crno mat crnim sprejem. Takodje, srafovi za slot covers su obicni te sam nabavio black anodized thumbscrews. Njih sam takodje iskoristio za napajanje.


Fabricke 12cm ventove sam izbacio, umesto njih stavio Scythe Blue LED sa potenciometrom (800-1600 RPM, 14.00 ~ 31.84 dBA). Prednja 2 su povezana na Scythe Kaze Server fan kontroler, a zadnji je kontrolisan svojim potenciometrom , ciji sam slot cover ofarbao u crno. Iako je kuciste primarno zamisljeno da ima dobro hladjenje, pokusao sam da napravim balans izmedju dobrog hladjenja i tisine.
Nabavio sam i silikonske dampenere za ventilatore (2 komada) i PSU, s tim sto sam ova 2 za ventove iskoristio na zadnjem ventu (dakle izmedju venta i kucista) koji sluzi kao pull, i Corsair ventu (izmedju venta i waterblocka) koji sluzi kao push kod Corsair H50 hladnjaka.



Plan je bio da se vecina kablova sleeve-uje, pa sam nabavio i sleeving kit kao i Revoltec Black sleeved SATA kablove.



Za hladjenje vrele Crucial Ballistix Tracer memorije (takodje Black) bice zaduzen OCZ XTC Revision 2 memory cooler, izradjen od crnog brushed aluminijuma, sa 2x60mm Blue LED venta, sto ce se fino uklopiti sa Blue LED case ventovima kao i Blue ground LED diodama na Crucial memoriji. Poseduje High-Low speed switch (High je 3500RPM ali se tada ipak cuje), nakacen je na fan kontroler, i drzim ga na 1500RPM, pri cemu obara temp. memorije za ~10C u idle (load nisam probao). Na jedan memorijski modul je nalepljen temperaturni senzor.



Kako bi sve bilo u black fazonu, optika je morala biti ofarbana u crno, kao i IO shield.



Stock chipset kuler na DFI LanParty Dark P35 ploci je zamenjen sa Thermalright HR-05 IFX koji je takodje ofarban u crno.



....
 
Poslednja izmena:
....

I evo kako to izgleda kad se montira na plocu (koriscena AC Mx-2 pasta). :)



Montiran Corsair H50 i TR HR-05 IFX Black Edition. Fabricka pasta na H50 je zamenjena sa AC MX-2, a Corsair vent (PWM) nakacen je na fan kontroler i radi na 800RPM.



Kuciste po defaultu ima filtere za prasinu napred i na bocnoj stranici tako da tom smislu nije bilo intervencija. Takodje, kuciste ima gumeme nozice a i napajanje stoji na silikonskim podloskama. :)

Slika pozadine kucista.



Kontrola za gornji Antec Big Boy vent se nalazi na zadnjem delu kucista, ima 3 polozaja Low-Medium-High (200/400/600 RPM), Blue LED je takodje, a mogice je iskljuciti LED diode. inace drzim ga na low i vrlo je tih, gotovo necujan.

Slot covers sa novim thumb screw srafovima.



I na kraju nekoliko slika samog kucista.




....
 
Poslednja izmena:
....




Za neko naredno vreme planiram jos neke izmene, sleeve-ovan 24 pin ekstender kabl, a mozda i okretanje diskova na drugu stranu.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ne moras diskove okretati vec to ucini sa napajanjem ;)
Taman ces lepse namestiti te kablove od napajanja.. Ja bih isekao onu mresu od zadnjeg ventilatora i postavio jedan 120mm gril.
Posto imas dva venta napred te nece biti vrucina hardovima, ja bi ih stavio jedan do drugoga a oba odmah iznad optike.. Ne znam koliko imas SATA konektora na jednom SATA power kablu pa ako imas 3 komada na jednom kablu, iskoristi samo jedan kabl iz napajanja..
Sad videh da ti je optika PATA pa kad uzmes SATA optiku bice manji dzumbus od kablova ;)

Lepo si poceo :) sad jos dodaj po finesama.. kablove maksimalno pripij uz lim, krajeve sata kablova koji idu u plocu jos zavuci iza da se ne vide uopste i sl..

:wave:
 
Ne moras diskove okretati vec to ucini sa napajanjem ;)
Taman ces lepse namestiti te kablove od napajanja.. Ja bih isekao onu mresu od zadnjeg ventilatora i postavio jedan 120mm gril.
Posto imas dva venta napred te nece biti vrucina hardovima, ja bi ih stavio jedan do drugoga a oba odmah iznad optike.. Ne znam koliko imas SATA konektora na jednom SATA power kablu pa ako imas 3 komada na jednom kablu, iskoristi samo jedan kabl iz napajanja..
Sad videh da ti je optika PATA pa kad uzmes SATA optiku bice manji dzumbus od kablova ;)

Lepo si poceo :) sad jos dodaj po finesama.. kablove maksimalno pripij uz lim, krajeve sata kablova koji idu u plocu jos zavuci iza da se ne vide uopste i sl..

:wave:
Palo mi je na pamet to sa napajanjem ali nisam siguran da ima dovoljno prostora da napajanje vuce vazduh.
Pazi, ako bih okrenuo diskove ne bi se videli SATA i power kablovi sto po meni trenutno najvise bode oci.:p
Imam SATA power kablove i sa 2 i sa 3 prikljucka.:) Samo problem je sto je razmak izmedju njih poveliki.
Optika jeste native PATA, ali tu je PATA to SATA adapter.;) A i necu da menjam 108icu za neki SATA krs.:D
Za ove kablove dole imam ideju kako da resim bez okretanja napajanja.:)
Sto se tice secenja mreze tice, iskreno mrzi me a i nije toliko bitno.
Kablovi maksimalno pripijeni, ne mogu se vise zavuci.

U svakom slucaju hvala na sugestijama, bice tu jos promena, ovo je samo prvi korak.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Najvise mi bode oci grafa sa zelenim PCBom kao i 24 pin kabl.:S: Crveni natpsi Corsair HX620 takodje bode oci. :smash:
Za sledeci put videcu da i to sredim.:)
:wave:
 
Poslednja izmena:
evo kako je nas drugar illidan resio
img7049i.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo deckonja. :) Ja bi sada samo stavio Win7. :D
 
to nesto na moj racun :D
 
Srafovi, Fan i PSU silikonski dampeneri na newegg.com :D , Revoltec Sleeved SATA kabl kod nas, OCZ XTC Rev. 2 i Scythe Kaze Server u Norveskoj :p , TR HR-05 IFX kod nas.:)
 
hahaha auuuuuuuu, da bi sve to uradio treba mi 1000 evrica covece, znas kolika je taksa samo aerodromska za Norvesku :)
 
Nazad
Vrh Dno