Šta je novo?

Anisofiltering

Moso

Čuven
Učlanjen(a)
19.12.2002
Poruke
512
Poena
619
Uklucivao sam ga vise puta u razlicitim igrama ali ja nigde ne videh poboljsanja u grafici. Hoce li mi neko objasniti sta je to u stvari i kako ga primetiti u igrama, posto ga vec svi hvale.
 
Koju graficku kartu imas?
 
Napravi screen shot u igri (ili 3dmark-u) sa ukljucenim af na 8x, i jos jedan shot bez ukljucenog af... i sigurno ces videti razliku... ovako mozda ne primecujes dok je slika u pokretu... bar ne svesno :D
 
Broz je napisao(la):
Koju graficku kartu imas?

MSI G4MX 440 i ona podrzava samo anisofiltering od 2X i probao sam u Unrealu i jos nekim igrama i zaista nista a usporenje je drasticno.
 
Moso je napisao(la):
MSI G4MX 440 i ona podrzava samo anisofiltering od 2X i probao sam u Unrealu i jos nekim igrama i zaista nista a usporenje je drasticno.
Drasticno usporenje sa 2x aniso ??? :confused:

Da nisi nesto pobrkao sa antialiasing (FSAA) ? Ako 2x anisotropic "drasticno" usporava jedan GF4, onda tu nesto debelo nije u redu...:(
Nisam bas imao 440, ali se nesto ne secam da mi je aniso ista usporavao ni GF2 MX !
 
To je zato sto je aniso na nV obicno njesra. Atijevih 2x je bolje nego nV 8x, to bazi za sve do gf4, za fx ne znam...
Fala bogu da se ne usporava na gf2mx kad tamo ni ne radi:)
Meni na ti4200 sa 8x aniso Quake u 1280 pravi slajd sou na nekim nivoima sto je sramota...
 
Broz, to je istina ali tek sa R300 baziranim karticama. Inace, kada je AF iskljucen na obe kartice, nVidia ima bolji kvalitet filtera visih mip nivoa... daleko bolji! Ipak, kada ukljucis nV na AF 2x i R300 na 2x Quality, onda primecujes da je ATI bolji. A da ne pricamo da je 4x AF na ATI-ju jednak 8x AF na nVIdiji. I jos jedna stvar - R300 ne usporava toliko! (i ima 16x AF :))
 
Nazad
Vrh Dno