Šta je novo?

Anime

GTO Onizuka.

Haha, kakav puknut anime, vrlo osvežavajuće što se mene tiče.

Uh. Kad se setim koliko sam uživao gledajući ga. Sunce ti, pa ja sam to gledao pre 10 godina :zgran:. Ponekad pustim fenomenalne opening i ending teme na YT da se podsetim koliko su dobre.
 
Zaista odlican anime,kraj je bio takav da je velika steta sto nije bilo druge sezone:(
 
Juče sam se setio ovoga. Šteta što ideja nije zaživela kao film ili serija :(. U pitanju je spot iz kolekcije kratkih animiranih spotova Amazing Nuts, koncipiranih od strane Studija 4°C.

 
Poslednja izmena:
Moje licno misljenje je da je prica u Attack on Titan previse razvucena, narocito u poslednjih par poglavlja pa je bolje gledati ili citati maratonski kad se nakupi... ovako je tesko cekati nekoliko meseci da se vidi neki veci rasplet/zaplet.

Sto se tice Bleach-a, fanovi Kenpachi-a koji ne citaju mangu ce se obradovati kad se anime nastavi... necu da kvarim ali vec mozete da pretpostavite sta se zbiva. :)

Mislis da ce nastaviti anime? To bi bilo fenomenalno, pre 2 god su prestali. :D
 
Auuuu daj Bože da se Bleach nastavi :happy:
 
Nema sta "daj Boze", ima da se nastavi ili ode glava Kubou :D
 
pa nije tite kubo kriv sto je anima zaustavljena. on radi mangu i rekao je da zavrsava sa ovim arcom i mislim da je to dobar potez.
saznali smo jos nekoliko stvarcica koje nismo znali i jos ce se neke stvari zavrsiti i cao. najgore bi bilo da se gnjavimo i da dobijemo neki DBGT
 
Mislis da ce nastaviti anime? To bi bilo fenomenalno, pre 2 god su prestali. :D

Nazalost, mozemo samo da nagadjamo. Moje misljenje je da su producenti hteli da TK definitivno zavrsi sa mangom da se ne bi ponovili filleri (koji su verovatno glavni razlog sto je popularnost animea opala), posto TK ume da poprilicno razvuce poglavlja. Ali znamo da je Bleach popularna serija i da ce se mnogi obradovati kada bi se nastavila.
 
Upravo sam zavrsio K - Project. Mnogoo je kratak, ali mi se bas bas svideo. Preporucio bi svima. ;)
 
Da i ja postujem ovde malo. Do sada sam gledao mali broj animea, odgledao sam ceo naruto, bleach, monster,afro samurai, ruroni kenshin. S'vremena na vreme pogledam i shippuden, a zao mi je sto nikako da zavrsim Project D. Moze neka preporuka ako neko zna neki dobar anime o samuraima jer su mi bas gotivni
 
Samurai Champloo
 
Gintama, ako ti se svidja komedija i takav tip humora.
 
Imaj u vidu da ti se Gintama mozda nece svideti na prvu loptu,tako da mu daj sansu.Anime jeste komedija u nacelu ali stvari znaju da podju i mnogo ozbiljnijim tokom. Pogledaj recimo Yoshiwara in Flames arc (139-146 ) ili Four Devas arc ( 210- 215 ) , u ovom prvom pogotovo ima epskih borbi.
Kad smo kod Gintame da li neko zna da li ce nastavljati anime?
 
Poslednja izmena:
ako su ti samuraji zanimljivi onda je Ninja Scroll anima za tebe. Najbolja stvar koja je ikada napravljena.

Takodje imas Basilisk koji je radjen po njihovim legendama o shinobijima (slepi samuraj, besmrtnik, zena zmija...). otprilike japanski romeo i julija bez patetike. preporuka i za film Shinobi sa istom temom.
 
Imaj u vidu da ti se Gintama mozda nece svideti na prvu loptu,tako da mu daj sansu.Anime jeste komedija u nacelu ali stvari znaju da podju i mnogo ozbiljnijim tokom. Pogledaj recimo Yoshiwara in Flames arc (139-146 ) ili Four Devas arc ( 210- 215 ) , u ovom prvom pogotovo ima epskih borbi.
Kad smo kod Gintame da li neko zna da li ce nastavljati anime?

Da gintama je realno fenomenalan anime sa dosta odlicnih i ozbiljnih arc-ova na kojim bi mu pozavidele i mnogo poznatije action/adventure anime..

Sto se tice nastavka Gintame, ima nekih prica da ce biti nesto jos, mada nakon ovog drugog filma treba da se skupi materijala u mangi, tako da verovatno nece skoro...
 
Appleseed Alpha 2014 - Odlican
 
ima li appleseed alpha neku japansku verziju? hteo da pogledam, kad ono stativa.
 
Nema, verovatno nece ni imati. Namenjeno je US trzistu, pa su samo snimili na engleskom.
 
Ahhh, kako mi je samo tesko da gledam te crtace na "americkom". Ne znam, navikao sam na japanski da ga hebes, pa ne moze drugacije :d
 
Ahhh, kako mi je samo tesko da gledam te crtace na "americkom". Ne znam, navikao sam na japanski da ga hebes, pa ne moze drugacije :d

upravo. samo mi je dragon ball bio bolji na engleskom jer je japanska samo brdo dranja (pogotovo mi je tezak goku za slusanje) iako ima neki smek. sve ostalo iskljucivo japanski. pogotovo mi je problem kada je ocigledno da treba da se prica japanski. npr, onaj resident evil cgi moze da prodje na engleskom sa svojom radnjom i lokacijom, ali kada japan vristi iz svih elemenata filma...
 
upravo. samo mi je dragon ball bio bolji na engleskom jer je japanska samo brdo dranja (pogotovo mi je tezak goku za slusanje) iako ima neki smek. sve ostalo iskljucivo japanski. pogotovo mi je problem kada je ocigledno da treba da se prica japanski. npr, onaj resident evil cgi moze da prodje na engleskom sa svojom radnjom i lokacijom, ali kada japan vristi iz svih elemenata filma...

E Gokua nikada nisam ni gledao, ako izuzmemo par izleta na nasoj televiziji (zali boze), ali ostalo ne oprastam sebi kada pogresim torrent ili kada neko ni ne ostavi info o augio jeziku. Zamisli samo GITS na 'merickom ili ona scena iz Naruta kada Orochimaru napada Konohu a ona riba iz anbua pocne da se dere na japanskom... priceless!
To je kao ono sa Schwarzenegger-om na madjarskom/nemackom/makedonskom :d "ke se vrnem"!
 
Poslednja izmena:
E Gokua nikada nisam ni gledao, ako izuzmemo par izleta na nasoj televiziji (zali boze)

Kad se samo setim... :D I licencirali od francuza (?) onaj jadan opening/intro, zali boze.
Ja sam generalno imao pozitivna iskustva sa eng. dubom, vecina serija koje sam unapred uzeo da gledam na engleskom su imale dobar dub, izuzev jadnog Bleach-a gde sam brze bolje pobegao na japanski (to jos pre onog Amagai arc-a koji sam cuo da je jos gori). Cowboy Bebop, Code Geass i Hellsing Ultimate (donekle i Death Note) su imali dobar dub (posebno Bebop, najbolje sto sam do sad cuo od dubova).
 
Cowboy Bebop, Code Geass i Hellsing Ultimate (donekle i Death Note) su imali dobar dub (posebno Bebop, najbolje sto sam do sad cuo od dubova).

E, to se slazem... Bebop jeste imao dobar dub, njega sam i gledao dubbed, iako sam imao dual audio .mkv verziju.
 
Svaki dub imasvoje prednosti i mane. Upravo Dragonball je u engleskoj verziji imao preterano dobrog Sean Schemell-a
[youtube]Dsby9f5RVN8[/youtube]

U ovoj sceni je ujedno dobar primer kako covek ima savrsen dub glas, kao i cinjenica da je izveo jedan od najboljih vrisaka u istoriji vrisaka :)

Vegeta takodje, americki Vegeta je savrsen, mozda bolji glas i od Goku-a. SVE ostalo je bolje u japanskoj verziji, po mom misljenju
 
Za DBZ se slazem da su pojedini glasovi jako dobri, ali glavni problem je skripta. "Whatever turns you on big guy" i sl. ispadi su mi smetali bez obzira koliko je glas koji to izgovara dobar. Pogledao sam par epizoda Z Kai da vidim da li su nesto drasticno promenili, ali mi je otprilike isto. Na pr. vise mi se svidelo kako su u originalu odradili scenu SSJ Gohan i Androida 16 tokom borbe sa Cell-om (+soundtrack mi je bolji u orig. :) ). Kad smo kod DBZa, najavili su novi film za 2015. god. Nema puno detalja, ali Toriyama je ukljucen. :)
 
Vrh Dno