Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Meni je prošle nedelje stigao Vontar W2. Kupio sam ga jer mi treba jedan boks na kome će stalno da radi Coreelec.
Android sistem sa kojim dolazi ovaj boks jako loše radi. Nisam se bavio ubacivanjem novijeg firmware-a jer mi za coreelec nije bitan. Kratko zapažanje: na androidu nije moguće reprodukovati DTS-HD MA i DOLBY TRUE HD.
Zvanična podrška Coreelec-a za ovaj boks ne postoji, ali se može osposobiti generički image. To radi korektno, nema trzanja, baferovanja, nema pregrevanja. Onako na ruku mogu da kažem da je mlak posle odgledanog filma od 2h. Bez problema strimuje fajlove sa interneta do 95Gb, što je za mene odlično. Svi audio kodeci rade.
Da bi IR daljinski radio na coreelec potrebno je skinuti config sa ovog linka https://github.com/CoreELEC/remotes/tree/master/AmRemote/HK1RBox
Ko koristi Logitech harmony, u bazi uređaja treba da traži hk1 rbox.
Od IR daljinaca sam testirao i onaj sa pink dugmićima ( neko je već postavio sliku i link nekoliko postova iznad), i on provereno radi.
 
Pozdrav ljudi..

Za nekih 2 meseca mi sitice promo period i prelazim sa sbb-a na mts. Zanima me sledece, kod dece u sobu hocu da uzmem neki android box i na njemu da namestim deci neke njihove aplikacije i iris aplikaciju za tv od mts-a. Koji box bi bio dobra opcija a da ima ethernet port? Gledao sam Xiaomi mi box 2nd gen ali nema ethernet port.
 
Pa bas zbog nekih drugih stvari i treba da obezbedis prvo kvalitetan wifi na 5ghz

Ono gde cesto ljudi grese je da ostave los wifi ruter koji su dobili od provajdera i posle se zale kako ne radi kako treba.
kada spojis mi box na 5ghz to ce biti veca brzina nego na kablu i lan portu od 100mbit, a benefite od dobrog wifi signala ce imati i drugi uredjaji u kuci.
 
Kuca je starije gradje i u par soba ne moze da prodje wifi signal pa sam zato morao da provucem utp kabl i ubacim dodatne rutere kao ekstendere, zato mi i treba box sa ovim portom. Razumem sta mi govoris ali je to malo teze kod mene da se izvede i da bude pouzdano.
Zato sam i pitao za preporuku koji android box uzeti a da na njemu radi mts-ova iris aplikacija.
 
Ovaj Transpeed X4 deluje zanimljivo. Da li bi radila Iris aplikacija radila na njemu jer sam negde citao da nece na svim boxovima da radi.
 
Ne znam kakva je sad situacija, ali iris smart ili kako se već zove atv verzija, nije radio na nesertifikovanim atv uređajima. Ona druga za mobilne uređaje radi svuda, ali je zaista patnja koristiti je za svakodnevno gledanje tv-a.
 
Transpeed izuva.

Iris, Eon, Kodi, Stremio, Tivimate, OTT Navigator, SmartTube, Spotify... Sve može. Ima više od mesec dana kada sam napisao da sam zapakovao sve ostale boksove koje imam i da mi samo Transpeed radi. I još je tako... Eno ih, saplićemo se o njih po kući..

Otkad mi ga je Sale flešovao za recenziju i otkad sam mu prikačio kineski ventilator od 200 dindži, samo roka i dan i noć.
 
Koliko sam shvatio da bi Iris radio android box treba da ima Widevine sertifikat. Da li ovaj Transpeed po default-u podrzava instalaciju Iris aplikacije ili mora da se fleshuje pre toga?
Ne bih da narucujem pa posle da lupam glavu da namestam sve i svja da bi proradio..
 
Bogami, bilo je tesno ko u mideru... Išlo i na 97, pa bih tu čupao kabal iz struje :)

Iako su mi govorili da batalim to gledanje u nivo zagrejanosti jer je to boks, a ne dete da mu merim temperaturu, ipak mi nije bilo svejedno. Šta ću kad volim da je sve u normali i kad me ta ekstremna odstupanja stresiraju :)

Sad sa kineščićem maks ide na 60 i kusur, i to kad tera najteže stvari sa Kodija, U proseku, fercera između 50 i 55 dok ga kinez ladi.
 
Vidim ponovo vontar može u Srbiju,videh i uzeh.
 
Pozdrav svima,

Instalirao sam Slimboxtv na stari Tanix tx3 mini i sad ne mogu nikako da ukljucim preko daljinca miš? Da li neko zna da li postoji neka caka ili jednostavno slimboxtv za moj uredjaj nije uradjen kako treba?
Takodje mi ne dozvoljava da download-ujem Ott navigator piratsku verziju, t.j. nece nista da mi skida kad idem van play store-a??

Hvala unapred
 
Upravo narucen Transpeed , stize oko pocetka marta..

Ne znam koji je model i da li mu treba slimboks ili su ga u međuvremenu apdejtovali, ali pokazaćeš nam ga kad stigne. Svakako imaš Saletov tutorijal za slimboks ako ti bude trebao.

Do tada, pogledaj njegovo predstavljanje Transpeed boksa na YT. To je inače moj boks koji sam mu poslao (kao što treba da mu pomogne na taj način svako ko može da mu pošalje neki svoj boks), onaj što ga hvalim ovde, pa ćeš videti šta sve može ta stvarčica.
 
Ne znam koji je model i da li mu treba slimboks ili su ga u međuvremenu apdejtovali, ali pokazaćeš nam ga kad stigne. Svakako imaš Saletov tutorijal za slimboks ako ti bude trebao.

Do tada, pogledaj njegovo predstavljanje Transpeed boksa na YT. To je inače moj boks koji sam mu poslao (kao što treba da mu pomogne na taj način svako ko može da mu pošalje neki svoj boks), onaj što ga hvalim ovde, pa ćeš videti šta sve može ta stvarčica.

Transpeed Android 11 Amlogic S905X4 TV Box Dual Very Fast WiFi 32G 64GB BT4.0 4K 8K 3D 1000M Media Player Set top box​

Ja sam uzeo model sa 64gb sa obicnim daljinskim i bez dodataka. Tek kada dodje videcu da li ima neki novi update i da li radi sve po defaultu, pa tek onda ide flash.
 
Daj jos jedan ako ti nije tesko
Ljudi čitate li vi postove, ili samo poslednja 3
post #21,989

Transpeed Android 11 Amlogic S905X4 TV Box Dual Very Fast WiFi 32G 64GB BT4.0 4K 8K 3D 1000M Media Player Set top box​

Ja sam uzeo model sa 64gb sa obicnim daljinskim i bez dodataka. Tek kada dodje videcu da li ima neki novi update i da li radi sve po defaultu, pa tek onda ide flash.
Sve se to flešuje bez ikakvih problema i taj Transpeed 1000M i drugi HK1 100M imaju posebni slimbox i za jedan i drugi, taj Transpeed 1000M je dobar box.

Ali... Hako Pro je zverka od uređaja. Kako koji dan, sve mi se više sviđa.
 
Poslednja izmena:
Hako pro koje su prednosti,osim sertifikata,u odnosu na transpeed x4,Vontar...?
 
Manje grejanje jer je S905Y4a,bolji od S905W2 na Vontaru W2,bolje hladjenje.
 
Do koliko ide temperatura kad pustiš neke od "napucanih" filmova oko 130gb?
 
Vrh Dno