Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

...da li je neko probao 4.2.2...

Ја сам пробао мало finless 2.1. Није лоше али опет то није то онако глатко да пичи. Можда зато што сам пробао 1080 кернел и boot. Углавном ово је за шурака па реко да тестирам. Нови xbmc ради одлично. 1080p и даље штуца преко мреже.
 
to je zbog 1080 kernela,to stuca svuda koliko znam.

Koji si nov xbmc probao?
 
:)..nisi pazio na casu:)
2qxtgjr.png
 
upravo sam probao sa Mac-a na MK818b..i radi,ali sam provalio da mora oba uredjaja da rade na Wifi,tj bar kod mene nije htelo dok je Mac bio na Lan-u....
 
radi Ok...ali je ogranicenje za sada samo na Youtube....
meni je ipak bolja kombinacija....na telefonu 'iMediaShare'...a na AndroidBox-u...'AirPlay/DLNA Receiver'..na marketu je Lite verzija,ali ima na BlackMart-u...Pro..:)radi odlicno...sa dosta Net servisa...a takodje moze da vuce i mediju sa kompa....a ako bas nekom zapinje,radi i sa iTunes sa kompa...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waxrain.airplayer
 
to je zbog 1080 kernela,to stuca svuda koliko znam.

Koji si nov xbmc probao?

Најновију верзију јер нисам користио xbmc има пар месеци. Чини ми се да је доста боља и испеглана сада.
 
Ljudi, sta da kupim?
Droid monster ovde sa dve god garancije ili sa Alija mk808b. Prihvatam svaki savet.
 
imas tamo folder sa drajverima.mislim da prvo trebas da ga spojis na usb pa onda da pc odradi found new device pa onda drajver da instaliras.Ako nece tako onda idi rucno kroy add new devices pa nek skenira pc pa nek ti nadje boks na usb-u pa onda instaliraj.
SkyUk, mala molba, da li možeš da mi iz Device Managera pročitaš Hardver IDs za Droid Monster ili U2 nakon instalacije? i koji Win Koristiš?
 
Putanja je Device Manager, desni klik na U2/Properties, tab Details, field list Property= selektuješ Hardwere Ids i pročitaš mi. Kod mene su ove dve linije:
USB\VID_2207&PID_0010&REV_0222&MI_01
USB\VID_2207&PID_0010&MI_01
 
Pogledacu su sutra ako ti nije kasno.
 
nije on pod usb-om,on je u device manager pod RK
 
Preskupo i jako ruzno.Za te pare imas tablet 7 inca sa istim hardverom i jos 16gb internog flesa.Pre koji dan sam dobio info od fabrike sa ponudom i slikama i pitao sam ih ko im je pravio dizjan????
 
Poslednja izmena:
da li neko ima volje da proba jednu opciju Mirroringa sa telefona na Android Box(ja sam probao,ali je kod mene problem,sto je fon jos uvek na Froyo 2.2.2,a aplikacija trazi novije)....neko ce da kaze,sto bi to radio,kad sve moze samo sa Box-om...al ipak me zanima,jer nije lose za zezanje:)
o cemu se radi...Mislim da ovo vazi samo za RockChip uredjaje,tj,ja sam skoro primetio da moj ima fabricki instaliran Serverski program koji se zove'WIMO RX'...mala plava ikonica...e sad treba i klientski na mob,ili tablet...(imate na linku ispod za skinuti Klientski,za one koji bi mozda probali....po klipovima sa YT,sve sto radite na telefonu,ili tabletu,u realnom vremenu ide na Tv(preko Box-a)....
Hvala Unapred...
na linku ispod,imate sve objasnjeno,i link za download'sender.apk'
http://tabletrepublic.com/forum/android-mini-pc/rockchip-wimo-app-4013.html
https://www.youtube.com/watch?v=di2Vpc459UY
https://www.youtube.com/watch?v=YDJxNS_mDuk
 
Aplikacija je na kineskom, a meni i ne radi. Ne moze da mi nadje mk808 finless 1.7 c Rom
 
Poslednja izmena:
ok,hvala...probao sam i sa zeninim gde je noviji OS,nasao sam i na budzenom Engleskom aplikaciju...ali nece....moguce da mora i tablet,ili mob da imaju isti chip....
 
Pozdrav ljudi, molio bih ako ima neko zainteresovan za Minix X5 da mi se javi. Porucivanjem dva komada sa alija je puno jeftinije, a potreban mi je samo jedan.

Poz.
 
Imam Mk808B i RC12 daljinski i nikako ne mogu da provalim kako da udjem u konteksni meni dugme meni koje postoji na svakom telefonu), postoji li neko dugme na daljincu za to?

Jos jedno pitanje kada uredjaj iskljucim na power off, kako ponovo da ga upalim bez da ga ukljucim i iskljucim iz struje?

Uz uredjaj je doslo nekoliko preinstaliranih igara ali izbacuje poruku da game kontroler nije povezan, kakav game kontroler ide za ovo?
 
Poslednja izmena:
Niko nista da mi odgovori?

Koristite li vi ove uredjaje?

Moj utisak posle par dana koriscenja je da je sve ovo dosta nedoradjeno i nabudzeno, a uz to nisam imao nikakav problem sa samim uredjajem i wi-fi-jem na koji ste se najvise zalili.
Ovo je vise za zezanje i igranje, nije ni prici AppleTV
 
:)pricali smo privatno na Skype,al ajd da ponovimo,mozda nekom padne jos nesto napamet....:)
-Konteksni Meni,kolko znam,treba ti da obrises,ili ugasis visak prozora na Launcheru.....moje misljenje je da na ovom fabrickom to nema(bar kod mene)ali ima ako ubacis neki drugi Launcher,pa u njegovom podesavanju ima opcija,broj radnih povrsina....
-ovo u vezi gasenja,nisam bas siguran ,jer je od Box-a do Box-a...moj ima malo dugmence,sa strane,koje ima opciju ON/OFF....pa mogu tu da ga gasim...ali sam stavio aplikaciju.'Turn Off The Screen'...i ona mi gasi ekran,i stavlja ga u neki kao sleep mode...
-za igrice nemam pojma,jer ne igram,cak sam sa programom'RootAppDelete 'izbrisao sve one sto su dosle fabricki sa Box-om....
i nema razloga porediti ove igracke sa AppleTv,jer je on malo drugacija prica,ovde se ipak pruza vise prostora za zabavu,i nema ogranicenja....:)
 
Niko nista da mi odgovori?

Koristite li vi ove uredjaje?

Moj utisak posle par dana koriscenja je da je sve ovo dosta nedoradjeno i nabudzeno, a uz to nisam imao nikakav problem sa samim uredjajem i wi-fi-jem na koji ste se najvise zalili.
Ovo je vise za zezanje i igranje, nije ni prici AppleTV

Da, to je i moje misljenje.
Posle dva meseca mucenja vratio sam se dobrom starom wd tv live hd media plejeru, koji radi za desetku ono sto treba i nema nikakvih dodatnih opcija koje vise smetaju nego sto koriste.
Sam kvalitet prikaza hd materijala je,sto se mene tice, bar za dve klase bolji nego sa android uredjajem (govorim konkretno o Probox2 ,Uhost2,droid monster etc).
 
Meni nije jasno da svi budze hardwer i prodaju ga a niko da napravi krsten program koji ce da iskoristi te silne procesore i gigaherce. Tuga je da nema player koji ima hdmi passtrough dts ili bar DD.
 
i nema razloga porediti ove igracke sa AppleTv,jer je on malo drugacija prica,ovde se ipak pruza vise prostora za zabavu,i nema ogranicenja....:)
Mislio sam da je bar android toliko otvorena platforma sa gomilom aplikacija da moze bar donekle da zameni ATV, ono ispalo igracka.
Za koriscenje ti je neophodan mis i tastatura, a za igranje igrica je to opet nedovoljno jer nemaju ziroskop, a ako sve to pokupujes kosta ce vise nego neka konzola.

A daljinski guta baterije ko blesav.
 
a krastavac,vi bi svi dobar Full HD player za 50 ajvara...Tesko Buraz...:)
opet pravi od Ne smart Tv bolji Smart Tv...:)
a za igrice se zna sta se koristi,al ljudi bi da se slepaju beskonacno...Tesko .......nakaci Mis i tastaturu..pa idu igrice....a ljudi bi odma da mashu po sobi za 2 soma dinara....
 
Poslednja izmena:
.......nakaci Mis i tastaturu..pa idu igrice....a ljudi bi odma da mashu po sobi za 2 soma dinara....
Ma jok, ne idu ni tako, za vecinu igara treba ziro-senzor ili touch screen, ove ostale su uglavnom one najprostije.

Mislim pitaju ljudi stalno za igrice pa treba da znaju.
 
Nazad
Vrh Dno