Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

jel neko pokusavao da poveze digitalni usb satelitski reciver na android tv box ?bas me zanima ,negde sam procitao da moze to da sljaka !!!

Rešenje ne ide u onom smeru u kome očekuješ da ide.
Samo ću ti kratko reći da zamisliš tvoj android boks da radi pod win osmicom i sad zamišljalj dalji razvoj situacije.
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da mi preporuci Android tv box, sa Aliexpressa, u vrednosti do 50 evra?
 
^^ http://www.geekbuying.com/item/R89-...port-4K-Bluetooth-4-0-OTA---Black-331819.html

Ispruzi se jos 25eur i kupi ovu zverku :) Zamoli geekbuying da ti napisu 60$ na kutiji/racunu i nadaj se da ti nece naplatiti pdv+carinu.

Naravno sresces se sa xyz problema kao svi mi, ali ovde http://www.freaktab.com/forumdisplay.php?201-Beelink-3288-Devices ti je resenje za skoro sve probleme :)
Iskreno bolja opcija je 16gb verzija zato sto ima 6335 chip jeste malko skuplja,mada sto se tice video reprodukcije amlogic s802 je jos uvek zverka u odnosu na rk.i mislim da treba sacekati sa kupovinom rk3288 zato sto jos uvek menjaju pcb.Svejedno carina +pdv je na iznos oko 100usd je 3000din
 
Poslednja izmena:
kopija kopije kopija mnogo ih je trenutno nije pametno uzimati taj model !

pa sta znam, isti kao sa njegovog linka sam ja narucio i odmah prosledio dalje, nikakve zalbe covek nema...ne znam da li se u medjuvremenu nesto dogodilo pa je krenula najezda klonovih klonova :)
 
Ima li neki remote app koji moze da kontrolise uredjaj u "celini celosti" :) Dakle, zelim da saljem multitouch evente sa telefona na android box i da na telefonu vidim klonirani ekran android boxa?
 
pa sta znam, isti kao sa njegovog linka sam ja narucio i odmah prosledio dalje, nikakve zalbe covek nema...ne znam da li se u medjuvremenu nesto dogodilo pa je krenula najezda klonovih klonova :)

pa ima preko 15 razlicitih pcb a prica se da se prodaju i verzije sa 1gb rama (u kernelu kinezi namestili da pokazuje 2gb)tako da jedno je sigurno puno srece sa kupovinom:)
 
Ima li neki remote app koji moze da kontrolise uredjaj u "celini celosti" :) Dakle, zelim da saljem multitouch evente sa telefona na android box i da na telefonu vidim klonirani ekran android boxa?
Mozes li da pojasnis sta zelis tacno da postignes sa remote appom?mislim da multi nece da radi ni sa jednom app,u stvari nisam siguran da ti je potreban remote app vec nesto drugo;) koji uredjaj imas?
 
Imam neki rk30sdk .. izgleda kao router.
Zbog čega misliš da multutouch neće raditi?
Kao root mogu da uradim chmod na /dev/uinput i da upisujem multitouch evente koji dolaze preko wi-fi sa kontrolnog uređaja. Njih bi android trebao da prihvati i obradi.
Planirao sam da napravim svoj remote app, ali pre nego što zasučem rukave, hteo bi da vidim postojeća rešenja za kontrolu android tv boxeva.
 
Imam neki rk30sdk .. izgleda kao router.
Zbog čega misliš da multutouch neće raditi?
Kao root mogu da uradim chmod na /dev/uinput i da upisujem multitouch evente koji dolaze preko wi-fi sa kontrolnog uređaja. Njih bi android trebao da prihvati i obradi.
Planirao sam da napravim svoj remote app, ali pre nego što zasučem rukave, hteo bi da vidim postojeća rešenja za kontrolu android tv boxeva.
mislim da nece raditi na nacin na koji ti zamisljas :( mislim da nema trenutno remote app preko kojeg vidis klonirani ekran tv boxa na tel a mozda se i varam .jedno je sigurno nadji tacan naziv uredjaja koji imas ,kao i najbolji rom za njega posto od toga dosta zavisi pa probaj sve redom app droidmote ,rk remote itd .obavezno pogledaj na freektab.com .nadam se da ces podeliti sa nama tvoju aplikaciju koja u celosti kontrolise uredjaj u pravom smislu te reci?wifi konekcija treba stabilna da bude ,jednostavno mislim da tvoj uspeh sa app (treba dosta toga da se poklopi) s srecom ako treba pomoc u testiranju tu sam.kapiram da app treba da izgleda slicno kao teamveiwer
 
Da li je neko probao an2an remote?
 
An2an na radi na TV boxu, radi na telefonu i tabletu. Prenosi i multitouch .
Međutim, RemoDroid radi skoro perfektno. Šalje sliku na telefon ali ne radi multitouch. Ne smeta ni dok uređaj reprodukuje video.
 
Probao an2an ,ima multija ali nema slike na tabletu ,uspesno povezao sa tronsmart vega probao i preko wifi i preko blue ali nece slika inace reciver treba da ima root a trancmiter ne mora, drugo mod misa ne radi kako bi trebalo ide samo levo desno nikako dole gore :)
 
RemoDroid je za sada ok. Primetio sam da zaustavi yt reprodukciju kada otkačim vezu sa telefona.
Kako si instalirao an2an? Meni gp ne dozvoljava. Nisam stigao da ripujem apk sa telefona pa da pokušam na silu da ga instaliram.
 
RemoDroid je za sada ok. Primetio sam da zaustavi yt reprodukciju kada otkačim vezu sa telefona.
Kako si instalirao an2an? Meni gp ne dozvoljava. Nisam stigao da ripujem apk sa telefona pa da pokušam na silu da ga instaliram.
normalna instalacija .sta tebi pokazuje kad zelis da instaliras?jel moguce da koristis i dalje onaj mozart box:)remo nista posebno spor je dosta i ne moze da se koristi u xbmc tako da idu u kantu i jedna i druga app sto se mene tice
jesi li probao jos neku app u principu mnogo zavisi od uredjaja tjst kompitabilnosti sa appovima .jel ti taj rk rutovan?
 
Da.. mozz box. :) radi dobro, nemam zamerki.
Box je rootovan, tj. spakovao sam rootovan image, na njemu je 4.2.2. Play mi za an2an kaže da moj uređaj nije kompatibilan!?

U čemu je problem sa xbmc? Da li si probao neki od xmbc remote apps?
 
Poslednja izmena:
Probao sam neki xmbc.... Nemam pojma koja je aktuelna verzija i nisam zadovoljan kao radi. Imam dlna serviio na kućnom PC i hoću da puštam filmove odatle, ali je slika dosta lošija u poredjenju sa smart tv dekoderom. Za sada ga koristim za youtube i za neke casual igrice.
 
instaliraj beyond verziju ,krastavac 720p rezolucija ,ako te zanima pravi box preporucujem neki sa amlogic s802 chipsetom,mozes linux da instaliras na rk3066 pa se zezaj malo ako imas vremena nabavis samo lan adapter i u fulu linux :)
 
Ovaj box ima ugrađen lan port, Hdmi, composite, 4x usb i sd.
 
pozdrav svima

pre nedelju dana kupio sam MXIII Amlogic S802 2.0GHz Quad Core Google Android 4.4.2 i imam velikih problema.hteo sam da pitam za pomoc ali ne znam dali smem da postavim ovde pitanje.nasao sam puno sajtova na engleskom ali bez velike koristi.molim za pomoc
 
Pa pitaj. Forum je tome i namenjen.
 
hvala brate.evo ovako kada sam dobio MXII nisam bio zadovoljan sa MX playerom i XBMC.i pokusao da promenim firmware.uradio sam prema uputsvima sa nekoliko sajta pojavila se android ikona na lcd i sacekao sam do kraja i kada sam kasnije pokusao da upalim box nije reagovao samo se upali crvena lampica na box-u i nista ne reuguje.kada ga spojim sa pc pise da WorldCup device radi ok.moje je pitanje kako da ga vratim u zivot ili mogu da ga bacim u djubre.probao sam sa usb burn tools i sa moborobo ali bez uspeha.moze i android 4.2.2 samo da radi
 
@yooyo

zanima me te nesto kao miracast, ili nesto kao team viewer? ili nesto kao neki xbmc remote...?

ako je rec o xbmc ja koristim na androidu yatse i xbmc remote...oba su dobra, kontrola je putem touchpada...sve kontrolisu, fimove, serije, muziku, pustanje addonova...mogu da apdejtuju library, da ugase xbmc, itd...

na ios koristim xbmc touch i xbmc remote, ponovo stvar ukusa, ova su ok...
 
@gora71:
Da li imaš originalni ROM? Ko zna šta su flashovao na uređaj i sad neće da se probudi.

@altru:
Zanima me nešto kao teamviewer. Imam smart tv pa me xbmc ne zanima puno.
 
Nazad
Vrh Dno